• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Yardım Yurt dışı M8 Yazılım yükleme yardımı!

Galiba hala nası yapıldığını anlamadım , ilk önce htc sync manageri indirdim telefonu tanısın diye sonra teker teker ne yapmalıyım

Galiba hala nası yapıldığını anlamadım , ilk önce htc sync manageri indirdim telefonu tanısın diye sonra teker teker ne yapmalıyım

Trnn

Cevabınız onda
Htc sync yüklenirken cihaz sürücüleride yüklenir. Cihaz pc ye bağlı iken açık ve bootloader moda aldığınızda pc aygıt yöneticisinde cihazı görebiliyor olmanız gerekir.
Cihazı gördüğünüzde bootloader moda alıp komut ekranından fastboot getvar all komutu verdiğinizde cihaz ile ilgili tüm bilgiler ekranda gözükecektir. bu bilgileri imei numarasını silerek buradan paylaşabilirsin.

Not:Yükleme sonrasında sync proğramını pc den kaldırabilirisin.

Htc sync yüklenirken cihaz sürücüleride yüklenir. Cihaz pc ye bağlı iken açık ve bootloader moda aldığınızda pc aygıt yöneticisinde cihazı görebiliyor olmanız gerekir.
Cihazı gördüğünüzde bootloader moda alıp komut ekranından fastboot getvar all komutu verdiğinizde cihaz ile ilgili tüm bilgiler ekranda gözükecektir. bu bilgileri imei numarasını silerek buradan paylaşabilirsin.

Not:Yükleme sonrasında sync proğramını pc den kaldırabilirisin.
malesef tüm bilgiler gözükmüyo , o komutu veremiyo gibi bi uyarı çıkıyo karşımıza , benim sormam gereken bişe dasha var ben telefona cyanogenmod yüklediğimde bu sefer telefon hiç hatta görmüyo , telefonum whl yani sprint modeli , sprint yazılımlardan herhangi bi sürümünü indirip kursm sıkıntım gider mi , orjinal stock recovery ile

Trnn

Cevabınız onda
malesef tüm bilgiler gözükmüyo , o komutu veremiyo gibi bi uyarı çıkıyo karşımıza , benim sormam gereken bişe dasha var ben telefona cyanogenmod yüklediğimde bu sefer telefon hiç hatta görmüyo , telefonum whl yani sprint modeli , sprint yazılımlardan herhangi bi sürümünü indirip kursm sıkıntım gider mi , orjinal stock recovery ile
O komutu verememenin nedeni cihaz sürücülerinin yüklü olmaması veya hatalı yüklenmiş olmasından kaynaklanabilir. Ayrıca yazlım üzerinden usb hata ayıklamayı aktif etmelisin.

Trnn

Cevabınız onda
Cihazının sprint modelinden emin isen aşağıdaki ruu dosyasının adını 0P6BIMG olarak değiştirip sd karta at ve cihazı bootloader moda aldığında karşına bahsi geçen dosyayı yüklemek isteyip istemediğini soracaktır. Onaylayarak yüklemeyi başlat kurulum sonrası cihaz orjinal rom ile açılacaktır.

Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Oturum açın ya da hesap oluşturun.

bu
Cihazının sprint modelinden emin isen aşağıdaki ruu dosyasının adını 0P6BIMG olarak değiştirip sd karta at ve cihazı bootloader moda aldığında karşına bahsi geçen dosyayı yüklemek isteyip istemediğini soracaktır. Onaylayarak yüklemeyi başlat kurulum sonrası cihaz orjinal rom ile açılacaktır.

bu sefer radio ile ilgili olan yerde sıkıntı çıkmaz demi mobil veri sıkıntısıda gider ??? yani sabahtan beri dosya indiriuorum ama içlerinde orjinal recovery olmuyo inşşallah bu sefer olur

hakanalkan

Yeni kayıt oldu
version: 0.5
version-bootloader: 3.19.0.0000
version-baseband: 1.29.214500021.12G
version-cpld: None
version-microp: None
version-main: 6.12.401.4
version-misc: PVT SHIP S-OFF
serialno: FA457SF01446
imei:***************
imei2: Not Support
meid: ++++++++
product: m8_whl
platform: hTCBmsm8974
modelid: 0P6B70000
cidnum: 11111111
battery-status: good
battery-voltage: 0mV
partition-layout: Generic
security: off
build-mode: SHIP
boot-mode: FASTBOOT
commitno-bootloader: 76df2b54
hbootpreupdate: 11
gencheckpt: 0

Arkadaşlar telefon m8 telefonun yazılımı 5.1 di 6 güncellemesi geldi yükleyince telefonu açar açmaz kırmızı yazılar geliyor ve software status ekranı geliyor. m8_whl pvt shıp s-off yazıyor. bunu nasıl hallederim yardımcı olabililecek arkadaşlar cevap yazabilirmi.

Son düzenleme:

Trnn

Cevabınız onda
version: 0.5
version-bootloader: 3.19.0.0000
version-baseband: 1.29.214500021.12G
version-cpld: None
version-microp: None
version-main: 6.12.401.4
version-misc: PVT SHIP S-OFF
serialno: FA457SF01446
imei: 990004991191440
imei2: Not Support
meid: 99000499119144
product: m8_whl
platform: hTCBmsm8974
modelid: 0P6B70000
cidnum: 11111111
battery-status: good
battery-voltage: 0mV
partition-layout: Generic
security: off
build-mode: SHIP
boot-mode: FASTBOOT
commitno-bootloader: 76df2b54
hbootpreupdate: 11
gencheckpt: 0

Arkadaşlar telefon m8 telefonun yazılımı 5.1 di 6 güncellemesi geldi yükleyince telefonu açar açmaz kırmızı yazılar geliyor ve software status ekranı geliyor. m8_whl pvt shıp s-off yazıyor. bunu nasıl hallederim yardımcı olabililecek arkadaşlar cevap yazabilirmi.
Cihazın sprint model ancak firmvaren avrupa bu neden ile stock rom güncellemesi yapamazsınız. Ya cihazı bu durumda kullanacaksınız yada firmwarenizi sprint modele güncelleyip sprint ruu yükleyeceksiniz.
Ancak sprint modeller oldukca sorunlu modeldir.

hakanalkan

Yeni kayıt oldu
Cihazın sprint model ancak firmvaren avrupa bu neden ile stock rom güncellemesi yapamazsınız. Ya cihazı bu durumda kullanacaksınız yada firmwarenizi sprint modele güncelleyip sprint ruu yükleyeceksiniz.
Ancak sprint modeller oldukca sorunlu modeldir.
Hocam telefon açılmıyor açılsa sorun yokta açılmıyor. Nr yapmam lazım