• Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Görsel Anlatım  [YOL HARİTASI] HTC One Stock Roma dönüş ve S-ON yapmak için gerekli Yol Haritası

Zombie

Kayıtlı kullanıcı
izmir'de bu isten anlayan birileri varmi telefonum s-on ve ben stock'a bi turlu donemiyorum. yardimci olun lutfen telefon cildirdi.

1mart

Kayıtlı kullanıcı
Arkadaşlar selamlar ,

Stock recovery flaşla, eğer stockda kaldıysan ya da custom ROM flaşlamadıysan güncellemeyi hemen alırsın. dendi bana formda ..

Ancak rootlamak için TWRP recovery flashladım root olabildim , tekrar stock recovcery e dönmek için RUU yapmaya gerek yok anladığım kadarıyla ..

Stock güncellemesini alabilmem için CID numarasını eski durumuna getirmeme gerek var mıdır ?

VE bu stock recovery mi nereden bulabiliyorum

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
Arkadaşlar selamlar ,

Stock recovery flaşla, eğer stockda kaldıysan ya da custom ROM flaşlamadıysan güncellemeyi hemen alırsın. dendi bana formda ..

Ancak rootlamak için TWRP recovery flashladım root olabildim , tekrar stock recovcery e dönmek için RUU yapmaya gerek yok anladığım kadarıyla ..

Stock güncellemesini alabilmem için CID numarasını eski durumuna getirmeme gerek var mıdır ?

VE bu stock recovery mi nereden bulabiliyorum
Evet cihazınızın orjinal CID numarasına çevirilmesi gerekir.Stock recovery img dosyası ise en son güncelleme ile aldığınız OTA zip paketindeki firmware.zip klasörü içinde yer almaktadır.

isostandart

Kayıtlı kullanıcı
Bu konu için çok teşekkür ederim. Telefonuma sorunsuzca stock rom yükledim. Şu anda locked ve s-on durumda. 4.4.2 güncellemesini de system update üzerinden alıyor.

expi56

Kayıtlı kullanıcı
Anormallik var hocam.. Relocked gibi :D Neyse...
Tekrar unlock ve s-off işlemlerini yap.
Locked ve tampered yazısını kaldırma geliştirme bölümünde var. Ordan yaparsın.
Sonra Ruu exe ile uğraşma. ruu.zip lazım sana. Dosyayı indir adını değiştir ruu.zip olacak.
Link: RUU Zip M7 U JB 50 HTC Europe 1.29.401.2 R Radio 4A.14.3250.13 10.33.1150.01 Release 311663 Signed 2 4 Decrypted - HTC1Guru
ve komutlar
cd c:/fastboot
adb reboot bootloader
fastboot oem rebootRUU
fastboot flash zip ruu.zip hata alacaksin korkma
fastboot flash zip ruu.zip ayni komutu gireceksin

Bu işlemlerden sonra S-on olmak gerekiyor garanti için
birebir dediğiniz gibi yaptım. flashlamadan önce Unlocked Ve S-OFF idi, flashladım sonuç aynı. değişen birsey yok.
Locked ve S-OFF olması için başka bir yol var mı?

expi56

Kayıtlı kullanıcı
Anormallik var hocam.. Relocked gibi :D Neyse...
Tekrar unlock ve s-off işlemlerini yap.
Locked ve tampered yazısını kaldırma geliştirme bölümünde var. Ordan yaparsın.
Sonra Ruu exe ile uğraşma. ruu.zip lazım sana. Dosyayı indir adını değiştir ruu.zip olacak.
Link: RUU Zip M7 U JB 50 HTC Europe 1.29.401.2 R Radio 4A.14.3250.13 10.33.1150.01 Release 311663 Signed 2 4 Decrypted - HTC1Guru
ve komutlar
cd c:/fastboot
adb reboot bootloader
fastboot oem rebootRUU
fastboot flash zip ruu.zip hata alacaksin korkma
fastboot flash zip ruu.zip ayni komutu gireceksin

Bu işlemlerden sonra S-on olmak gerekiyor garanti için
birebir dediğiniz gibi yaptım. flashlamadan önce Unlocked Ve S-OFF idi, flashladım sonuç aynı. değişen birsey yok.

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
Ruu flaşlamadan önce hboot düşürdüğün zaman root varken adb komutları ile kalıcı locked yapma işlemini atlamışsın bunu yapmadan ruu flaşlarsan bootloader yine unlock olarak kalır."fastboot oem lock" komutu ile ancak relock işlemi gerçekleşir hiçbir zaman locked olmaz,Tekrar TWRP ve custom rom yükleyip aynı işlemleri bir daha yapmalısın.

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

expi56

Kayıtlı kullanıcı
Ruu flaşlamadan önce hboot düşürdüğün zaman root varken adb komutları ile kalıcı locked yapma işlemini atlamışsın bunu yapmadan ruu flaşlarsan bootloader yine unlock olarak kalır."fastboot oem lock" komutu ile ancak relock işlemi gerçekleşir hiçbir zaman locked olmaz,Tekrar TWRP ve custom rom yükleyip aynı işlemleri bir daha yapmalısın.

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Üstad değerli paylaşımların için canı gönülden teşekkür ederim. Hızlı bir şekilde sorularımı cevapladın doğru yönlendirmelerinle sonuca ulaştım. çok sağol...