• AndroNetwork'da çerezler (cookies) kullanılmaktadır ve forumlarımızı kullanımınızda bu şartları kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi edinin.
  • Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Xperia Z2 Root Rehberi [Bootloader Kilidini Kırmadan!][One Click Root Tool]

MuhYal

Muhammed Yalçınkaya
AN Yönetici
AN Sever ♥
ROM Test Kullanıcısı
#1
sony-z2-muhyal.com_-1024x582.jpg

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Sony Xperia Z2 model telefonunuza One Click Root Tool ile bootloader kilidini kırmadan nasıl root yetkilerini verebileceğimizi öğreneceğiz.

Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk uygulayıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

İşlem için gereken firmware versiyonu:
- 17.1.A.2.55
- 17.1.A.2.69


İndirmeniz gereken dosya:
Filename: Z2-Community_RootKit-v01.zip
Size: 26.45 MB (27734714 bytes)
Uploaded By: DooMLoRD
Uploaded On: 2014-06-15 12:41:36
Downloaded: 829
MD5 Sum: 88296b62a4ef39fae8c609a46fe94b66
Virus Status: Clean (Clean) by ClamAV & Sophos

Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Şimdi oturum açın ya da hesap oluşturun.


Nasıl yüklerim?

İşleme başlamadan önce cihazınızda USB Hata Ayıklama Modunun etkin ve cihazınızın tüm USB sürücülerinin bilgisayarınızda yüklü olduğundan emin olun!

1) Cihazınızı kendi USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın ve Z2-Community_RootKit-v01.zip dosyasını boş bir alana çıkartın.

2) Çıkartmış olduğunuz Z2-Community_RootKit-v01 klasörüne girin ve runme.bat dosyasını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.

3) "Installing exploit app" yazısını gördüğünüzde bekleyin. "Removing exploit app" yazısını gördüğünüzde cihazınızın bilgisayarınız ile olan bağlantısını kesin.

Ekran görüntüsü:
Xperia-Z2-Root-Guide-muhyal.com_.jpg

Xperiaz2-root-muhyal.com_.jpg

4) Son olarak cihazınızı bir defa yeniden başlatın.

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla ve hatasız olarak gerçekleştirdiğinizde işlem başarıyla sonuçlanacaktır. Aksi bir durumla karşılaştığınızda konu altından bize ulaşmaktan lütfen çekinmeyin. Kolay gelsin.