Xperia S naosprom 5.0-lollipop yükleme yardım

MuhYal

Muhammed Yalçınkaya
Yönetici
15.02.2014
7,173
771
13,452
İstanbul
www.muhyal.com
ROM
OEM
Android versiyonu
9
Recovery
Yok
Cihaz
S9+
Helal olsun sen buna meşgul etmek mi diyorsun :)

enssimsek

Kayıtlı kullanıcı
14.11.2013
20
3
397
Ankara
Cihaz
Xperia S(LT26i)
ya ben normalde bu tarz sistem yüklemesi yapma falan kullandım arkadaşlarım üzerinde :D ama kendime bi türlü cesaret edemiyordum çünkü sony cihazlarla ilgili çok fazla bi yerde yazı yada destek bulamıyorsun.ama bulaştım bi kere şimdide içinden çıkamıyorum :)

enssimsek

Kayıtlı kullanıcı
14.11.2013
20
3
397
Ankara
Cihaz
Xperia S(LT26i)
valla sorma :) sağlam olmasına sağlam iyi hoşta yazılım desteği çok az

MuhYal

Muhammed Yalçınkaya
Yönetici
15.02.2014
7,173
771
13,452
İstanbul
www.muhyal.com
ROM
OEM
Android versiyonu
9
Recovery
Yok
Cihaz
S9+
Hayır bootloader root olayıda çileye dönüşüyor bu konuda Samsung sağolsun :)

numanozdemir

Kayıtlı kullanıcı
02.03.2015
2
0
27
İstanbul
Cihaz
Sony Xperia S
Arkadaşlar merhaba, google'da sorumun cevabını ararken burayı buldum ve direkt üye olup buranın altına yazıyorum kusura bakmayın :) birkaç sorum olacak bu rom'la ilgili. Mega.co indirme linkinde bir sürü dosya var. Bunları tek zip içinde mi toplamamız gerekiyor? Yükleme anlatımını biraz karışık buldum cahilliğime verin. Twrp kullanmayı bilmiyorum. Kurmak için twrp ve cwm birlikte mi gerekiyor? Biraz açık bilgilendirme yapabilirseniz çok sevinirim :)

MuhYal

Muhammed Yalçınkaya
Yönetici
15.02.2014
7,173
771
13,452
İstanbul
www.muhyal.com
ROM
OEM
Android versiyonu
9
Recovery
Yok
Cihaz
S9+
Merhaba, mantık şu recovery kur ve cihazının hafızasına attığın ROM + GApps paketini yükle bu neredeyse bütün özel romlarda böyle.

• Beğen
Reactions: numanozdemir

numanozdemir

Kayıtlı kullanıcı
02.03.2015
2
0
27
İstanbul
Cihaz
Sony Xperia S
Daha önce çeşitli romlar yüklemiştim aşağı yukarı bu mantığı biliyorum. fakat nASProm-5.0-b16, nASProm-5.0-b17 gibi zipler var linkte, bunların hepsi aynı romun farklı güncellenmiş halleri mi ? verilen en son sürümü bi öncekileri yüklemeden yükleyebilir miyim? Ayrıca boot.img dosyasını flashlamadım problem olur mu? çünkü telefonumda root olmasına rağmen fastboot'a bağlayıp boot.img flashlamaya çalışırken root yok diyor. Onu yapamadım.

MuhYal

Muhammed Yalçınkaya
Yönetici
15.02.2014
7,173
771
13,452
İstanbul
www.muhyal.com
ROM
OEM
Android versiyonu
9
Recovery
Yok
Cihaz
S9+
Aynen B16 = Beta 16 gibi. Direkt son çıkanı yükle. Boot.img dosyasını flashlaman gerekiyor. Bootloader kilidin kırık mı?

• Beğen
Reactions: tongucum

tongucum

Kayıtlı kullanıcı
11.03.2015
1
0
12
istanbul
Cihaz
xperia s
merhaba;

özelden mesaj yazmıştım size konuyu burda görünce burdan tekrar yazıyorum.

rom işini xperia s 5.0 lolipop için

http://forum.shiftdelete.net/sony/294406-xperia-s-root-yapma-bootloader-unlock-cwm-rom-yukleme.html

bu linkteki gibi detaylı şekilde anlatabilirmisiniz? daha önce hiç rom atmadığım için yanlış yapmak istemiyorum.

(verdiğiniz linkte indirmemiz gereken dosylar hangileri mesela? https://mega.co.nz/#F!j8sHHI6R!viVsTvyggPwHZ8PxDLpJiw bu linkte 8 farklı dosya var hepsinimi indirmemiz gerek? inen dosyalar nerede nasıl kullanılacak?)

http://teamw.in/project/twrp2/144 bu linkte 3 farklı indirme linki var bunların hepsi inecek mi? inen dosyalar nerede ve nasıl kullanılacak?

sırasıyla karşılaşacağımız işlemler nelerdir? ( root yaptım, unlock kısmınıda yaptım oda sorunsuz şu an, flash işlemini yaparken XperiaS_LT26i_6.2.B.0.211_KernelOnly.ftf dosyasını kullanmıştım sorun olurmu sonrası için. ) yükleme linkinizde sadece fota kernel ile kullanın falan diyor, ne anlama geldiğini bile bilmiyorum :))

İlgilenirseniz sevinirim saygılar...