• Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Xperia S naosprom 5.0-lollipop yükleme yardım

enssimsek

Kayıtlı kullanıcı
arkadaşlar ben http://www.muhyal.com/sony-xperia-s-android-5-0-lollipop-yukleme-naosprom-5-0-lollipop/ bu sayfadaki gibi xperia s ime naosprom 5.0 lollipop yükledim.yükleme açısından herhangi bir sıkıntım yok yükleniyor açılıyor ve kullanıyorum.fakat şöyle bi sıkıntım olduğunu kullanmaya başladıktan bir kaç saat sonra farkettim ki oda benim için büyük bi sıkıntı.ben bu rom da root yetkisi kullanamıyorum.root yetkisi isteyen bir kaç tane yardımcı program kullanıyordum fakat bu rom da kullanamıyorum.ne yaptıysam olmadı.cwm/twrp recovery yüklediğimde ise telefon bug da kalıyor ve açılmıyor.ne yapabilirim bi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

MuhYal

Muhammed Yalçınkaya
Yönetici
Cihazın için şu TWRP Recovery dosyasını indir: http://techerrata.com/file/twrp2/nozomi/openrecovery-twrp-2.8.0.1-nozomi.img
Google Play üzerinden şu ugulamayı indir ve yükle: https://play.google.com/store/apps/details?id=jackpal.androidterm
İndirdiğin openrecovery-twrp-2.8.0.1-nozomi.img dosyasını cihazının dahili hafızasına at.
Daha sonra uygulamayı açıp şu komutları manuel olarak gir:
Kod:
su
dd if=/sdcard/openrecovery-twrp-2.8.0.1-nozomi.img of=/dev/block/mmcblk0p11
sync
Bu şekilde yüklediğin recovery yine hata verecek mi? Sonucu bekliyorum.

enssimsek

Kayıtlı kullanıcı
şimdi şöyle bişey var yanlış anlaşılmasın senden kaynaklanan bi sıkıntı değil sıkıntı benden kaynaklanıyor.ben o kadar pro bi android kullanıcı değilim yukarıda verdiğin komutları nasıl giriceğimi dahi bilmiyorum :/ o konudada yardımcı olursan eğer hemen deneyip sana sonucu yolluyorum.twrp dosyasını indirmiştim daha önce fakat onlada bi sonuç alamadım.ayrıcada çok teşekkür ederim bu kadar çabuk dönüş yaptığın için

MuhYal

Muhammed Yalçınkaya
Yönetici
Uygulamayı yükleyip açtığın zaman zaten komut ekranı gelecek klavye ile yazacak ve komutu göndereceksin oldukça basit bir dene. Counter Strike oyarken hile yazmak gibi..

enssimsek

Kayıtlı kullanıcı
programa bakmadan söylemiştim kusura bakma :) termunal emulatör kullanmıştım daha önce şimdi programa bakınca farkettim.hemen deneyip geri dönüş yapıyorum.çok sağol tekrar

MuhYal

Muhammed Yalçınkaya
Yönetici
Rica ederim bekliyorum zaten sorunda çoğu zaman açıklamaları okumamamızdan kaynaklanıyor :)

enssimsek

Kayıtlı kullanıcı
ya haklısın aslında.ben öncelikle xda dan buldum bu rom mu orda bildiğin gibi ingilizce bütün herşey e tabi bendede ingilizce kısıtlı. :) senin forumunda görünce dedim ki işte bi türkçe sonunda anlayabilceğim yapabilceğim bişey yorumlarıda açıklamarıda birden fazla okudum ama teknik bilgi eksikliği oda benim kusurum :)

enssimsek

Kayıtlı kullanıcı
hocam senin dediğin gibi yaptım recovery dosyasını yüklüyo sıkıntı yok.fakat telefon açılırken yine bugda kalıyo.acaba ben yanlış bişey mi yaptım ?komutları tek satır halinde yazdım acaba orda mı yanlış yaptım