X920D Orjinal ROMa dönme sorunu

reghilus

Kayıtlı kullanıcı
05.05.2013
6
1
382
Merhaba x920d butterfly'ım var ve orjinal roma dönemiyorum. Dosyayı indirdim PL99IMG olarak ismini değiştirdim. Fakat sd karta kopyalamaya çalıştığımda hata veriyor ve kopyalanmıyor. Neden olabilir? bir yerde okumuştum bootloader kilidini tekrar kilitli hale getirmem gerekiyormuş doğru mudur? Telefon S-ON ve unlocked ve rootlu.

barikatdiss

Kayıtlı kullanıcı
17.11.2012
1,933
2,141
4,572
evet bootloader kilidini aktif etmen gerek . yaptığın işlemler nedir sırası ile yazarmısın ve indirdiğin romda uyumlu olmayabilir onun tam isminide verebilirmisin

- - - Updated - - -

birde neden orjinal roma dönmek istiyorsun :)
çok fazla pil tüketiyor ve 4.1.2 kullanacaksın sense 5 dururken :)

reghilus

Kayıtlı kullanıcı
05.05.2013
6
1
382
Her şeyi baştan temiz rom kurup yapıcaktım bi telefon temizlensin falan diye. Senin romu deneyeceğim eğer video çekerken aynı anda fotoğraf çekmede problem yoksa.. NOS M7de bu problem var sinir bozucu..

PL99IMG olarak ismini değiştirdim dosyanın, xda daki x920d RUU olanı indirdim ama sd karta atmıyor bozuk diyor. SD kartı çıkarıp dönüştürücü ile pc ye taktığımda atabiliyorum ama bu sefer de HBOOT okumuyor..

• Beğen
Reactions: barikatdiss

barikatdiss

Kayıtlı kullanıcı
17.11.2012
1,933
2,141
4,572
stock romlarda sıkıntı olması normaldir elindeki cihazın hboot sürümü ve cid numarasına göre uyumsuzluk yaratabiliyor bir ara bulur veririm sana irtibat kurup.temiz kurulum yapmak istersen benim roma wipe seçeneği ekledim kurulumda aromada wipe seçerek ilerlersen temiz bir kurulum yapmış olursun . bu arada 4.1.2 için elimize geçen dosyalarda sorun vardı evet benim romdada ön kamerada sorun var ama xda da yazdığım gibi senin bahsettiğin sorun değil yani video çekerken fotoğraf çekebiliyorsun yanlızca ön kamerada fotoğraf çektiğinde kameradan atıyor ama ön kameranın çalışmasında problem yok.pek üzerinde durmadım çünki 4.2.2 üzerinde çalışıyorum sonraki sürümlerde 4.2.2 geçişi yapacağım için gerek duymadım . onda kamerada hiç bir sıkıntı yok .