• Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

[TOOLKİT Q] ROOT YAPARKEN BRİCK OLDU

TRA

Kayıtlı kullanıcı
Telefonu root ederken brick oldu. Bende 1 kere yaptım bir daha yapmamıştım. Fakat başka bir tanıdığın nexusuna yaparken olmadı. Telefon boot animasyonunda kalıyor :/

Yaşar sen anlarsın benim dilimden :) Bi el atıver ya :D

TRA

Kayıtlı kullanıcı
Tamamdır hallettim.

Nasıl hallettiğimi de söyliyim.
Nexus Root Toolkit programıyla sorun kolay bir şekilde çözüldü

çarlıs davrin

Kayıtlı kullanıcı
Toolkiti falan sil gitsin elindeki cihaz bir nexus. Yapman gerekenler sadece suydu:

Fastboot oem unlock
Fastboot flash recovery twrp.img
Adb sideload supersu.zip

Toolkitler bunlari gorsellestiriyor sadece, ben de toolkit yaptim ordan buradan biliyorum

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TRA

Kayıtlı kullanıcı
Ya yaşar hepsini geçtim de şimdi bilgisayar bu cihazı görmüyor ya ve sürekli twrpyi siliyor

çarlıs davrin

Kayıtlı kullanıcı
Ya yaşar hepsini geçtim de şimdi bilgisayar bu cihazı görmüyor ya ve sürekli twrpyi siliyor
Fastboot suruculerini tekrar kur driver dosyalarindan. Acikcasi sadece linux kullandigim icin surucu derdim yok. Twrp yi surekli silmesinin nedeni sanirim su

Recovery yi flashledikten sonra bootloader ekranindan recovery ye gitmen lazim ilk flashledikten sonra. Yoksa stock recovery yi yukler boot sirasinda.

bu dediklerimi nexus5 te test etmedim ama galaxy nexusumda boyleydi eminim.

Bir dene

yen

Kayıtlı kullanıcı
Fastboot suruculerini tekrar kur driver dosyalarindan. Acikcasi sadece linux kullandigim icin surucu derdim yok. Twrp yi surekli silmesinin nedeni sanirim su

Recovery yi flashledikten sonra bootloader ekranindan recovery ye gitmen lazim ilk flashledikten sonra. Yoksa stock recovery yi yukler boot sirasinda.

bu dediklerimi nexus5 te test etmedim ama galaxy nexusumda boyleydi eminim.

Bir dene

Yaşhar bu nexus 5 in bi kaç resmini paylaşırmısın merak ettim internette gördüklerim pek inandırıcı gelmiyor.

çarlıs davrin

Kayıtlı kullanıcı
Yaşhar ellerin dert görmesin harikasın bu cihazı gpe romlardan başka romlarla kullanabilirmiyiz özellikle bu pardusla felan ?
Pardus ? Pardus bir linux dağıtımı ? Pendroz un yaptığı g2 romundan bahsediyorsan hayır bu cihaz bir g2 değil. Gpe ile de kullanamazsın, sadece aosp/aosp tabanlı . Ama manufacturer romlarının portu da var mesela sense 6 var nexus 5 için m8 den port olarak. Fena değildi kullandım ben.

Ama bu cihazın sürücüleri açık, millet gidiyor yeni özellikler ekliyor build ediyor vs.

yen

Kayıtlı kullanıcı
Pardus ? Pardus bir linux dağıtımı ? Pendroz un yaptığı g2 romundan bahsediyorsan hayır bu cihaz bir g2 değil. Gpe ile de kullanamazsın, sadece aosp/aosp tabanlı . Ama manufacturer romlarının portu da var mesela sense 6 var nexus 5 için m8 den port olarak. Fena değildi kullandım ben.

Ama bu cihazın sürücüleri açık, millet gidiyor yeni özellikler ekliyor build ediyor vs.
Mesela bizim m7 için pardusu portladılar ama çok kullanışlı değil gpe romlara geçmek istiyorum ne önerirsin m7 için ?