• Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Yardım: Çözüldü  Sony Xperia c3 Dual root yardım

saslan293

Kayıtlı kullanıcı
arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Telefonum sony xperia c3 dual telefonu root yapmak için bir aydır araştırma yaptım ama yapamadım. bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşların yardımını bekliyorum. hepinize teşekkür ederim.

MuhYal

Muhammed Yalçınkaya
Yönetici
Merhaba @saslan293, tekrar hoş geldin. Öncelikle cihazının firmware versiyonunu bana yazabilir misin buradan? Ona göre bir anlatım hazırlarım oradan devam ederiz.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

saslan293

Kayıtlı kullanıcı
Sağolun teşekkür ederim. firmware versiyonu hangisi bilmiyorum ama telefon hakkındaki bilgilere baktığımda ;
model Numarası :D2502
android sürümü : 4.4.2
Derleme Numarası : 19.2.A.0.391 Yazıyor.
ilginiz için çok teşekkür ederim.

MuhYal

Muhammed Yalçınkaya
Yönetici
Rica ederim ne demek, ufak bir işim var yarım saat içerisinde detaylı olarak bakacağım bu konuya takipte kal. Bu arada cihazının bootloader kilidi kırık mı?

MuhYal

Muhammed Yalçınkaya
Yönetici
Senin dosyalar hazır eve geçeyim konuyu açarım oradaki adımları uygularsın. Şimdiden kolay gelsin.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

MuhYal

Muhammed Yalçınkaya
Yönetici
Şimdi şu şekilde yapabileceğimizi düşünüyorum çünkü elimde Sony Xperia C3 yok :) Şimdiden kolay gelsin.

Öncelikle şu dosyaları indir:
UPDATE-SuperSU-v1.91.zip
Xperia_C3_391_CWM_muhyal.com.7z (md5: 2585109246b43463cd1c3c608eb5cdd0)

Nasıl yüklerim?
1) İndirdiğin UPDATE-SuperSU-v1.91.zip dosyasını telefonunun hafızasına at.

2) Daha sonra telefonunu kapat ve sadece ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayarına bağla.

3) İndirmiş olduğun Xperia_C3_391_CWM_muhyal.com.7z dosyasını boş bir alana çıkart ve çıkarttığın klasör içerisine girip sol SHIFT tuşu ile birlikte sağ tıkla Komut penceresini burada aç'ı seç.

4) Açılacak komut satırına şu kodu girersin:
Kod:
fastboot flash boot boot.img
Bu işlemler ile cihazına özel recovery yüklemiş olduk.

6) Daha sonra telefonunun bilgisayarın ile bağlantısını kesip kapatıp tekrar özel recovery modunda açarsın.

7) Özel recovery içerisinde yer alan install zip from sdcard kısmından UPDATE-SuperSU-v1.91.zip dosyasını seçip yes komutu ile yüklersin.

Son olarak cihazını özel recovery içerisinden reboot system now kısmından yeniden başlatırsın.

Sonucu buradan yazarsın, bekliyorum.