• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Yardım Samsung Galaxy S4 GT-I9506 4.4.2 KitKata dönüş

bilal.gndg

Yeni kayıt oldu
Merhaba hocam benim sorunum telefonumun android 5.0.1 gecmesiyle başladı telefon çok aşırı ısınma yapıyor kasma olayı arttı ama eski sürümüm android 4.4.2 kitkatta hem hızlı hemde ısınma problemi yoktu bende onun için android 5.0.1 den android 4.4.2 kitkata dönmek istiyorum ama telefonum Fransadan geldiği için benim modelimle ilgili pek bişey bulamadım nasıl android 4.4.2 geçebilirim bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşşekkürler

cmltrk

Yeni kayıt oldu
KITKATA DÖNÜŞ.
Arkadaşlar ben kendi Telefonumda uyguladım ve şu an telefonumu 4.4.2 Kitkat sürümünde sorunsuz kullanıyorum. Üstelik telefon rootlu değil ojinal gözüküyor. Imei vs. sorunu yok. Eski hıza döndü…
ÖNCELİKLE: Play store dan telefonunuza “Phone İnfo” programını yükleyin. Programı çalıştırın ve Telefonunuzun CSC ülkesi ile CSC kodunu (Produck code) öğrenin. Çünkü Sammobileden indireceğiniz Firmware (4.4.2 Kitkat) yazılımının Csc ülkesi ve Csc kodu şu anki lollipoptakiyle aynı olmalı. Yoksa sorun yaşama ihtimaliniz yüksek. Örneğin: Hali hazırda (Lollipopta iken) “Phone İnfo” programını çalıştırdık ve Telefonun Csc ülkesi UK/GB yani İngiltere ve Csc kodu “VOD” ise “Sammobile” sitesine telefon modelinizi girdikten sonra “Select Country” kısmından “United Kingdom (VOD)” olanı seçmeliyiz. Yani İngiltere VOD yazılımı atılmış Lollipoplu telefonu kitkata döndürmek istiyorsak yine ingiltere yazılımlı Kitkat VOD yazılımını kullanmalıyız.
BAŞLAMADAN ÖNCE: Bilgisayarınıza “Samsung usb driver for windows” yükleyip kurun. Sonra “Sammobile.com” sitesinden yukarıda anlattığımız şekilde mevcut Lollipop sürümündeki gibi Csc ülkesi ve Csc kodu aynı olan 4.4.2 Kitkat yazılımını bulun ve bilgisayarınıza indirin. Yine buradan sitenin biraz aşağısında bulunan “Odin” programını da (bilgisayarınıza) indirin.
BAŞLARKEN: Telefonunuzda usb hata ayıklama modunu aktif etmeniz gerekiyor. (Ayarlar-Güvenlik kısmındaki “Bilinmeyen kaynaklar” kutucuğunu aktif hale getirin)
BAŞLIYORUZ:
1) Bilgisayarınızdaki Odin programını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. “Auto Reboot” ve “F. Reset Time” işaretli olacak. Bunlardan başka hiçbir seçeneğin işaretli olmadığından emin olun.
2) Telefonunuzu kapatın. Ses kısma home tuşu ve güç tuşlarına beraber basılı tutup “Warning” yazısını görünce tüm tuşları bırakın ve ses açma tuşuna bir kez dokunun. Sonra telefonu usb kablosu ile pc ye bağlayın. Odin programı telefonunuzu görünce sol üstteki “com” kısmı açık mavi olacak ve com5, com8 gibi rakam yazacak.
3) PDA veya AP yazan yere tıklayıp Sammobileden indirdiğiniz 4.4.2 kitkat resmi sürüm dosyasını çift tıklayın. Sonra “Start” tuşuna basıp bekleyin. (Kitkat yazılımı telefonunuza yüklenmeye başlanacak)
Sol üstte “PASS” yazısı gelince Kitkat yükleme işlemi tamamlanmış demektir. Usb kablosunu çıkarmayın. Telefon kendiliğinden açılacak. Ama Samsung yazısında takılı kalacak. iki üç dakika bekleyin.
4) Bilgisayara bağladığınız Usb kablosunu çıkartın. Bataryayı söküp takın. Ses açma home ve güç tuşuna beraber basıp recovery modunda açıyoruz. Gelen ekranda; Ses tuşuyla aşağıya geliyor, güç tuşuyla da “wipe data factor reset” seçiyor sonra gelen menüden evet diyoruz. Daha sonra “wipe cache partition” u seçip ” wipe cache” diyoruz (advanced seçeneği varsa seçip “wipe dalvik cache” işlemini yapıyoruz bunada “evet” dedikten sonra geri tuşuyla geri dönüyor) ve “Reboot system now” seçeneğini seçiyoruz, bir süre bekledikten sonra telefon (2-3 dk.ya) açılıyor. Kitkatınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Lollipop güncellemesi tekrar gelmesin diye Ayarlardan güncellemeleri kapatmayı unutmayın.