• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Yardım: Çözüldü  Samsung Galaxy Mega I9200 6.3 4.4.2 Root sorunu

s.a. galaxy mega ı9200 6.3 4.4.2 telefonumu root yapmak istedim sitedeki yazılanları takip ederek yapmaya calıstım belki yanlış bişey yapmışımdır odinle recovery yukledim mavi led ışık yandı ekran siyah sekilde kalıyodu, warranty bit kernel yazıyodu sadece ve yükleme modunda supersu yukleme tercihi cıkmadı, sorun benden kaynaklanıyo büyük ihtimal, sonra sam mobile dan tekrar telefonuma uygun dosyayı yukledim 4.4.2 ve sürüme tıklayınca K harfi cıkıyo galiba kitkat, ve root yapmak istiyorum yardım istiyorum teşekkürler

K.ÖZTÜRK

Ya Sabır...
Test Kullanıcısı
  1. Cihaz şarjınızın %70 ve üzerinde olduğundan emin olun.
  2. Sürücülerinizi bilgisayara kurunuz.Yüklü değilse
    Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Oturum açın ya da hesap oluşturun.
    Kies'i indirip bilgisayarınıza kurun.Sürücüler otomatik olarak yüklenecektir.
  3. Her ihtimale karşı önemli dosyalarınızı yedekleyin.
Gerekli Dosyalar
  1. Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Oturum açın ya da hesap oluşturun.
  2. Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Oturum açın ya da hesap oluşturun.
  3. Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Oturum açın ya da hesap oluşturun.

Yükleme

1. Odin.exe dosyasını bilgisayarınıza kurun.
  2. Cihazı kapatıp ardından kapalı iken Ses Kısma+Ev+Güç tuşuna aynı anda basarak 5-6 saniye basılı tutarak cihazı download modda başlatın.Gelen ekranda ses arttırma tuşuna basarak cihazın download moda geçmesini sağlayın.
  3. USB kablosu ile cihazı bilgisayara bağlayın ve Odin'i açın. Telefon USB ile bağlıyken bataryayı çıkartın, ve PC otomatik olarak sürücüleri yükleyecektir.
  4. Yüklendikten sonra sol altta Added! şeklinde bir mesaj göreceksiniz, sol üstte de yeşil bir buton yanacak COM: PORT yazısı şeklinde. Daha sonra Odin'de PDA butonuna basıp linkteki recovery (tar uzantılı olmalı) seçiniz.
  5. F. Reset Time ve Auto Reboot kutucuklarının seçili olduğundan emin olun. Diğer kutucuklar boş olmalı.
  6. Sağ alttaki START butonuna basın ve yüklemenin bitmesini bekleyin.
  7. PASS mesajını gördükten sonra (sol üstte yeşil RESET göreceksiniz) telefon reset atacak.
  8. Cihazınıza CWM yüklendi.USB kablosunu çıkartın, bataryayı takın ve Ses Arttırma+Home+Power tuşlarına basılı tutup CWM Recovery menüsüne ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy Mega 6.3 i9200 ve i9205 Root Yapma

1. Root işlemini gerçekleştirebilmeniz için yukarıda ki adımları uygulayarak CWM kurulumunu tamamlamış olmanız gerekmektedir.
  2. Buradan
    Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Oturum açın ya da hesap oluşturun.
    dosyasını indirin ve olduğu gibi cihazınızın hafıza kartına atın.

Kurulum Adımları

1. Cihazınızı kapatın ve ardından Ses Açma ve Güç tuşlarına aynı anda basarak cihazınızı recovery modda başlatın.
  2. Menüden "Install zip from sdcard" seçeneğini seçin ve listeden SuperSU.zip dosyasını seçip OK tuşuna basın.
  3. Yükleme tamamlanınca "Reboot system now" seçeneği ile cihazınızı yeniden başlatın.
  4. Açılınca ana menüden SuperSU uygulamasını kontrol edin.Yüklenmişse cihazınız başarıyla rotlanmış demektir.

iyi geceler, 2. sıradaki verdiğiniz dosya cmw indirdim ama odin onu görmedi sonra dosyaları cıkartıp denedim yine görmedi Muhammed yal. ın yuklediği cmw vardı onu odinle yukledim hersey normal gitti recovery moda geçmek için işlemi yaptım ama sol ustte recovery mod yazıyodu hem mavi hem de sarı yazıyla ama moda gecmedi, telefon acılıyo.

Ses açma ve güç tuşlarına basınca set warrant bit : recovery yazıyo ve üstünde mavi yazıyla recovery mod yazıyo sonra tekrar kendine reset atıyo üçüncü de normal olarak açılıyo, recovery moda bi türlü geçemedim

K.ÖZTÜRK

Ya Sabır...
Test Kullanıcısı
cmw'nin uyumsuz olduğunu söylüyor recovery hatası veriyor başka bir cmw bulup deneyin bulamazsanız yazın araştırayım