• Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

S-ON'u S-OFF yapmam gerekiyor. Sorun çözüldü.

ettube

Kayıtlı kullanıcı
2. el dört aylık htc 10 satın aldım. Telefonu (unlocked, S-ON) bana satan kişi, yurt dışından getiren akrabasından almış. Pasaport kaydı yaptırmadan 4 ay kullanmış. Telefon sonunda kullanıma kapanmış. Telefon rootlu ve twrp kuruluydu. htc_pmeuhl PVT S-ON, 3.16.401.2 sürümü yüklü. S-OFF yapmak için önce telefonu pc'ye bağladım. Pc telefonu gördü. Bu nedenle htc driverini pc'ye kurmadan Sunshine sitesinden apkyı indirip telefona kurdum. Testlerden sonra 25 dolar ödeme yaptım. Telefon sonunda kendiliğinden restart oldu, 46 tane android güncellesi başladı. Güncelleme bitiminde boot menu ye girdiğimde hala S-ON görünüyordu. Güncellemeden sonra silinen root ve twrp tekrar kurayım dedim. Önce htc driverini, sonra twrp yi kurdum. Farklı birkaç root dosyasını denememe rağmen bir türlü rootlayamadım. Rootlasam sunshine yöntemini tekrar deneyeceğim. Acaba sunshine yönteminde ve rootlamada nerede hata yaptım? Bütün gece uğraştım olmadı. S-OFF yapsam hemen yeni bir IMEI yazıp telefonu kullanmak istiyorum. Ustalar ben nerede hata yaptım?

Son düzenleme:

lawyer25

Kayıtlı kullanıcı
Imei için s off şarttır ve ücreti en son 25 dolardı. Bu işlemi Sunshine aracılığı ile yapacaksınız. Yazdığınız fastboot kodu bu işlem için yeterlidir.
Sunshine ı, sitesinden indirip kurmanız lazım. Ancak bunu yapabilmek için cihazın bootloader kilidini açmanız ve root yapmanız gerekiyor.
3.16.401 sürümü emea(ortadogu-avrupa) bölgesine aittir. Geçmek istediğiniz 3.16.709 ise taiwan bölgesine ait romdur. Bu geçişi yapmak için cihazın cid no sunu değiştirmeniz gerekir ve bunun için de s off şarttır. Yazmanız gereken kod "fastboot oem writecid HTC__621"
Recovery mod a gitmek için telefon kapalı iken ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basacaksiniz...

ettube

Kayıtlı kullanıcı
Cevabın için sağolasın lawyer25
Dün gece yaptıklarımı yazayım.
Telefonun rootlu, unlocked ve twrp kurulu olduğunu tespit ettikten sonra http://theroot.ninja sitesinden SunShine-latest.apk’yı indirip kurdum. Sıralamayı sorunsuz yapıp istenilen 25$’ı ödedim. Telefon kendiliğinden restart etti. 46 android güncellemesini yaptı. Boot menu’ye girip baktığımda hala S-ON du. Telefonda ayarlara baktığımda root ve twrp gitmişti. Sadece unlocked idi. Tekrar fastboot komutuyla twrp kurdum. Fakat twrp’den root yapmayı birçok root dosyasını denememe rağmen başaramadım. Şimdi tekrar sunshine apk’sını çalıştırdığımda bana telefonun rootlu değil diyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Ne yapmalıyım sence?

lawyer25

Kayıtlı kullanıcı
Sunshine ile irtibata geçip durumu anlatın. Ödemeyi yapmama rağmen işlemin gerçekleşmediğini söyleyin. Yardımcı olacaklardır...

ettube

Kayıtlı kullanıcı
Forumda blueberry arkadaşın verdiği 2. videodaki root uygulamasını da denedim. Onda da hata verdi. Root yapabilsem sunshine hemen durumu bildireceğim.

Trnn

Kayıtlı kullanıcı
Forumda blueberry arkadaşın verdiği 2. videodaki root uygulamasını da denedim. Onda da hata verdi. Root yapabilsem sunshine hemen durumu bildireceğim.

Root ile uğraşmayın. Stock roma yakın olan mhd romu yükleyin. Zaten rom rootlu geliyor. Sonrasında sunshine yöntemine geçin.

ettube

Kayıtlı kullanıcı
Trnn cevap için sağolasın. mhd rom kurduktan sonra sunshine yönteminde S-OFF yaptığımda sorunsuz imei değiştirebilir miyim? Çünkü üzerindeki imei geçersiz oldu.

ettube

Kayıtlı kullanıcı
mhd romu deodexed custom romları sorunsuz yükledim ama sürekli fotodaki hatayı verdi. Telefonu sıfırla desemde fabrika verilerini sıfırla diyor, restart sonrası çok kısa bir süre twrp ye giriyor, restart sonrası yine aynı yere geliyor. Daha önce twrpden stock romun yedeğini almıştım. Akslik bu ya sd kart çalışmayınca formatlamak zorunda kaldım. İçindeki yedek de gidince telefon şu an romsuz kaldı. Açıkçası hangi yolu deneyeceğimi bilemiyorum.

Son düzenleme: