• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

S-ON'u S-OFF yapmam gerekiyor. Sorun çözüldü.

mhd romu deodexed custom romları sorunsuz yükledim ama sürekli fotodaki hatayı verdi. Telefonu sıfırla desemde fabrika verilerini sıfırla diyor, restart sonrası çok kısa bir süre twrp ye giriyor, restart sonrası yine aynı yere geliyor. Daha önce twrpden stock romun yedeğini almıştım. Akslik bu ya sd kart çalışmayınca formatlamak zorunda kaldım. İçindeki yedek de gidince telefonu şu an romsuz kaldı. Açıkçası hangi yolu deneyeceğimi bilemiyorum.
3.16.401.2 no lu yazılıma ait backup bulup twrp aracılığı ile restore etmeniz lazım. Yani mevcut yazılım numaraniza ait twrp yedeği bulup onu geri yüklemeyi deneyin

ettube

Aktif üye
İyi de o backup sd kartta idi. Sd kart ne telefon nede bilgisayar görmedi. Mecburen formatladım. Bu backup dosyasını bulabileceğin bir site biliyorsan lütfen bana yaz. Daha önce hiç böyle backup aramamıştım.

Trnn

Cevabınız onda
İyi de o backup sd kartta idi. Sd kart ne telefon nede bilgisayar görmedi. Mecburen formatladım. Bu backup dosyasını bulabileceğin bir site biliyorsan lütfen bana yaz. Daha önce hiç böyle backup aramamıştım.
Twrp üzerinden güncel super su veya stabil olan magisk v16 sürümü yükleyerek root yapabilirsiniz.

ettube

Aktif üye
trnn, Twrp backup dosyasını sd karta atıp denedim. "Geçersiz zip dosyası biçimi! zip dosyası yüklenemiyor" hatası verdi.
trnn, lawyer25, Verdiğiniz ru dosyalarının ikisini de indirip ismini bilerek yanlış yazıp 2SIMG.zip hem sd karta hemde dahili hafızaya atıp download modda açıp ses açma tuşuna bastım. Baştan sorunsuz flashladı. Sonrada "22 RU_HEADER_ERROR" hatası verdi. Başlık hatasıydı. Sonra düzeltip 2PSIMG.zip yaparak denedim. Telefon hiç algılamadı. Dikkatimi çeken bendeki sd kartları (Toshiba 8-32GB) bilgisayar hiçbir şekilde görmüyor. Sanırım format farkındandır. Dosyaları bilgisayardan sd karta ve dahili hafızaya twrp'de iken atabiliyorum. Yarın telefoncuya gideceğim. :kas: Sonucu da size bildiririm. Destek için teşekkürler.

Son düzenleme:

ettube

Aktif üye
Allaha şükür hallettim. Yaptığım hatayı şimdi anladım. Yeni orijinal htc şarj cihazı almıştım. Type-c soket kısmını ters takıyormuşum. Düzgün taktığımda oldu. Soketin her iki tarafıda birbirine çok benziyordu. Tam dikkat etmemişim. Hay kafama :kas::kas::kas: Ruu dosyasının adını tekrar 2PS6IMG.zip yapıp sd karta atarak download mode geçince telefon algıladı, 3.16.401.2 ruu yu sorunsuz flashladı. Şimdi sıra en çok tırstığım root olayına ve suhshine ye geldi. İnşallah onu da yazdığınız yöntemlerle başarırım.

kkalkan

Cevabınız onda
Test Kullanıcısı
mhd romu deodexed custom romları sorunsuz yükledim ama sürekli fotodaki hatayı verdi. Telefonu sıfırla desemde fabrika verilerini sıfırla diyor, restart sonrası çok kısa bir süre twrp ye giriyor, restart sonrası yine aynı yere geliyor. Daha önce twrpden stock romun yedeğini almıştım. Akslik bu ya sd kart çalışmayınca formatlamak zorunda kaldım. İçindeki yedek de gidince telefonu şu an romsuz kaldı. Açıkçası hangi yolu deneyeceğimi bilemiyorum.
twrp son sürümünü yükleyip herhangi bir custom rom yüklemeyi denediniz mi?

ettube

Aktif üye
Şimdi twrp yi yeniden kuruyorum. Kurduktan sonra telefonun önce backup'ını, sonra da custom rom deneyeceğim.

ettube

Aktif üye
Backup aldım. Root da yaptım. Sunshine 25 $ ödeyip de S_OFF yapamamıştım. Şİmdi tekrar denedim. Sanırım oldu ama şimdide ekrana "Telefonunuz şifreli" uyarısı geldi. Hiç şifre girmemiştim. Ne yapabilirim?
Edit: Şifre olayını da çözdüm. İlk sayfadaki 3. videodaki anlatımı uygulayınca şifre olayı çözüldü. S-OFF olunca hemen yeni bir imei'i yazdırdım. Telefondan şimdi sorunsuz arama yapabiliyorum. Yardımcı olan arkadaşlara çokk teşekkür ederim.

Son düzenleme: