• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

[ROOT] LG G2'nizi rootlayın[Video Anlatım][ATT|VZW|TMO|KT|RGS|BELL|TELUS|OPEN]

washburn_x

Moderasyon
Moderasyon
Test Kullanıcısı
Nedir?

Bu LG G2 için çok basit ve kullanımı kolay root paketidir.

Hangi telefonları destekler?

Şu anda aşağıdaki listedeki tüm telefonlar root paketi tarafından desteklenir.

• [*=center]AT&T G2 (D800) - D80010d
    [*=center]Verizon G2 (VS980) - VS98010B (Shipping ROM)
    [*=center]Verizon G2 (VS980) - VS98011A (OTA)
    [*=center]T-Mobile G2 (Shipping ROM)
    [*=center]KT F320k (Shipping ROM)
    [*=center]Rogers D803 (Shipping ROM)
    [*=center]Bell D803 (Shipping ROM)
    [*=center]Telus D803 (Shipping ROM)
    [*=center]OPEN D802 (Shipping ROM)

Peki bunu nasıl kullanacağız?

-Bilgisayarınızda uygun usb sürücüleri yüklü ve telefonunuz için uygun mod (verizon telefonlar için bilgisayar ayarları menüsünden Ethernet modunu kullanın) olmasına dikkat edin.

-Telefonunuzda geliştirici modunu etkinleştirin ve USB hata ayıklama moduna alın

-PC’de bir yere indirdiğiniz zip doyasını çıkartın

-root.bat’ı çalıştırın

-Telefon USB bağlantısını kesmenizi isteyecektir, burada USB’yi çıkarın ve USB hata ayıklama modunu devre dışı bırakın, daha sonra USB fişini tekrar takın

-Bu paketi yüklemeniz için size soracaktır, kabul veya reddedin.

Video Anlatımı:

[video=youtube;Y45SXPRb31o]http://www.youtube.com/watch?v=Y45SXPRb31o[/video]

Güncelleme Listesi:

F320k’yı KT üzerinde destekler
VWZ OTA destekler
Video anlatımı eklendi
Rogers, Bell, Telus ve D802’yi artık destekliyor.

Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Oturum açın ya da hesap oluşturun.

sewkanteam

Yeni kayıt oldu
merhaba hocaM konuyu açtıgınız için tşkler
hocam ben su an lg d802 kullanıyorum da bu usb hata ayıklama modu na nasıl geçicem ?* oyle bır özellik yokki telefonda.. varda bende göremiyorum ?
lütfen yardımcı olda bu telefonu root liyim kurtuluyum.
saygılar

washburn_x

Moderasyon
Moderasyon
Test Kullanıcısı
merhabalar kardeşim,

Öncelikle LG telefon kullanmıyorum bu forumda muhakkak LG telefon kullananların olabileceği ve ihtiyaç olduğu için bu konuyu açtım. Fakat tahminim üzerine telefonun ayarlar menüsüne girerseniz geliştirici seçenekler vb bir sekme varsa one girin ve orada usb hata ayıklama'nın yanındaki tiki işaretleyin. Eğer bu seçenek yoksa, bootloaderdan recovery'e girin orada mount&stroge menüsü altında mount usb strogeyi seçin

Hutame

Aktif üye
[h=2]G2 Geliştirici Seçeneklerini aktif etme...[/h]
Sistem ayarları>genel>yazılım bilgileri>yapım numarası kısmına 5-6 kez üst üste tıkladığınızda aktif olur (debug modu, sahte konumlara izin ver gibi seçeneklere ulaşabilirsiniz, rootlama işleminde gereklidir)​

Bloother

Popüler üye
Root'lu G2'yi fabrika ayarlarına çevirsem, telefona bir zarar verir mi? root kalkar mı? Custom rom kuracağım da tam temizleyip öyle kurayım diyorum.

Bloother

Popüler üye
Ustam gps iyileştirmesini fasterfix uygulamasıyla yapıyoruz ya. Onun yerine kurmadan etc içindeki gps.conf dosyasında da düzenleme yapıyoruz ya nort-america yerine tr yazıyoruz hani. Bunun gps.conf dosyası çok kalabalık geldi. Bunda tr'yi nere yazcam =)

LG G2 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi.

chatin_62

Yeni kayıt oldu
Bu telefonda birşey yapmanıza gerek yok. Yaklaşık 2 aydır bir kere bile bağlanmadığını yada 1 dk. uzun sürdüğünü görmedim.