• Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

[ROM][OFFICIAL] Omni - Gecelik Sürüm [2.2.2014]

çarlıs davrin

Kayıtlı kullanıcı
Nexus 4 "mako" için resmi Omni gecelik sürümünü paylaşıyorum. Çok aykırı bir ROM. Galaxy Nexus Maguro' da bir önceki 4.3 sürümünü denemiştim çok yaratıcı özellikler var en sevdiğim de multiwindow yani çoklu pencere. Daha fazla şeyler gelmiş bu sürümde.

Resmi sayfasında Omni böyle tanıtılıyor ( Çeviriyi ben yaptım, biraz özetledim );

Omni' nin amacı Android' in geliştirilmesiyle ilgili deneyler yapmaktır çünkü biz bundan zevk alıyoruz. Omni daha iyi değildir, sadece farklıdır. Milyarlarca Android kullanıcıları için farklı bir seçenektir. Biz ayrıca insanların Custom Rom' ları nasıl kullandıklarını tespit ederiz. Bizler de birer Custom ROM kullanıcıları ve geliştiricileriyiz.

Tespitlerimize göre insanlar gecelik sürümlerin sıradan kullanıcılara uygun olmadıklarını düşünüyorlar ki öyle. Bu ROM da gecelik seviyesindedir. Gecelik sürümler sıradan kullanıcılara uygun değildir fakat bir şeyleri kurcalamak isteyen kullanıcılar deneyebilir. Gecelik sürümler birkaç özelliği hazır olan, tam oturmamış sürümlerdir. Gecelik sürümlerde de stabilite vs. görmek için hataları bize bildirmeniz yeterlidir.

Omni kullanıcılara beklediklerini vermeye çalışıyor. Ve biz de nereye gittiğini görmeye meraklıyız.

Buradan indirebilirsiniz : http://dl.omnirom.org/mako/omni-4.4.2-20140202-mako-NIGHTLY.zip Android Sürümü 4.4.2' dir. Şu anki son sürümdür. Fazla söze gerek yok bildiğimiz meşhur Omni.