[ROM] Mr.Luong™ Rom v4.3 XXUFNG3 Hafif Hızlı [N7100] Galaxy Note 2 (15.09.2014)

• Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Sanane72

Yeni kayıt oldu
Kayıtlı kullanıcı
23.09.2014
5
4
17
Ne yaptım ne ettiysem custom rom yükleyemiyorum. Dr. Ketan v11 ve ardından Mr. Luong'u denedim ancak her ikisi de açılışta logoda takılıp kalıyor. Yüklemeden önce tam bir temizleme yaptım, olmadı. logoda takılınca dalvik cache için wipe yaptım, yine olmadı. Tekrar yükledim, olmadı :( Nerde hata yapıyorum bilemiyorum. 4.1.1 orjinal rom kullanıyorum. Cihazım rootlu ve PhilZ recoverysi yüklü (6.0.3.1). Ne yapmalıyım sizce...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Murad Ali

Aktif üye
Kayıtlı kullanıcı
02.08.2013
249
328
557
Ne yaptım ne ettiysem custom rom yükleyemiyorum. Dr. Ketan v11 ve ardından Mr. Luong'u denedim ancak her ikisi de açılışta logoda takılıp kalıyor. Yüklemeden önce tam bir temizleme yaptım, olmadı. logoda takılınca dalvik cache için wipe yaptım, yine olmadı. Tekrar yükledim, olmadı :( Nerde hata yapıyorum bilemiyorum. 4.1.1 orjinal rom kullanıyorum. Cihazım rootlu ve PhilZ recoverysi yüklü (6.0.3.1). Ne yapmalıyım sizce...
Android 4.1.1 sürümden Android 4.4.2 sürüme geçiyorsunuz bu aşamada KitKat 4.4.2 uyumlu Recovery seçmelisiniz...
Verdiğim Link'den uyumlu recovery indirip kurun...
CWM-6.0.4.3-GT-N7100.zip

Sanane72

Yeni kayıt oldu
Kayıtlı kullanıcı
23.09.2014
5
4
17
Android 4.1.1 sürümden Android 4.4.2 sürüme geçiyorsunuz bu aşamada KitKat 4.4.2 uyumlu Recovery seçmelisiniz...
Verdiğim Link'den uyumlu recovery indirip kurun...
CWM-6.0.4.3-GT-N7100.zip
Çok teşekkürler. Bir de böyle deneyeyim. Sonucu buraya yazarım...

Sonuç: Maalesef, verdiğiniz cwm'yi kurup onun üzerinden yine tüm wipe'ları yaptıktan sonra Mr.Luong'u kurmama rağmen boottan sonra açılış logosunda takılıp kaldı yine. Yaklaşık 10 dk. beklememe rağmen durum değişmeyince tekrar full wipe yaparak açtım. Yine olmadı.
İlginiz için teşekkürler...

Murad Ali

Aktif üye
Kayıtlı kullanıcı
02.08.2013
249
328
557
Çok teşekkürler. Bir de böyle deneyeyim. Sonucu buraya yazarım...

Sonuç: Maalesef, verdiğiniz cwm'yi kurup onun üzerinden yine tüm wipe'ları yaptıktan sonra Mr.Luong'u kurmama rağmen boottan sonra açılış logosunda takılıp kaldı yine. Yaklaşık 10 dk. beklememe rağmen durum değişmeyince tekrar full wipe yaparak açtım. Yine olmadı.
İlginiz için teşekkürler...
Özür dilerim ben sizin Bootloader yükseltmiş olduğunuzu düşündüm...
Öncelikle Bootloader versiyonunu yükseltmelisiniz ND3 Bootloader bu Bootloaderi indirin ve Odin3 3.07 ile cihazınıza yükleyin sonra Rom yükleyin ve yukarıda verdiğim Recovery kullanın...

Sanane72

Yeni kayıt oldu
Kayıtlı kullanıcı
23.09.2014
5
4
17
Özür dilerim ben sizin Bootloader yükseltmiş olduğunuzu düşündüm...
Öncelikle Bootloader versiyonunu yükseltmelisiniz ND3 Bootloader bu Bootloaderi indirin ve Odin3 3.07 ile cihazınıza yükleyin sonra Rom yükleyin ve yukarıda verdiğim Recovery kullanın...
Estağfurullah kardeşim. Siz benim kusuruma bakmayın. Bu işte oldukça acemiyim. Soru(n)larımla sizin kafanızı ağrıtıyorum. Bu önerinizi de deneyeyim. İnşallah bu defa olur. Teşekkürler.

Sonuç: Çok teşekkür ederim tekrar. Mesele bootloader ile ilgiliymiş meğerse. Bunu yükledikten sonra takılma derdi kalmadı. Zinse adında dün bir rom bulmuştum 4.4.2 tabanlı, problemsiz kurdum ve çalıştırdım.

empire29

Aktif üye
Kayıtlı kullanıcı
20.08.2013
100
32
557
Kurulumda tik işareti koyunca uygulamaları yüklüyormu yoksa yüklemiyormu yardımcı olabilirseniz sevinirim...

nemkate

Yeni üye
Kayıtlı kullanıcı
23.08.2013
18
2
382
v4.4 çıkmış arkadaşlar
indirme linki : MEGA

v4.4 Değişiklik Listesi

- re base on newest FW XXUFNI1.
- tweaked to improved performance and battery life,better than the previous.
- else same as the previous version.