• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

[ROM][MIUI 3.5.10] [JB] MIUI V5 [Unofficial]

Evet arkadaşlar herkese merhaba bugün sizlere MIUI nin cihazımız için yaptığı yeni romu tanıtacağım

MIUI romlarını bilen biliyordur ama bilmeyenler için kısaca açıklayayım

-ios a benzerliğiyle tanınır (Hatta bu yüzden de zaman zaman eleştirilir)
-kilit ekranında ev tuşuna basarak flaş ı açabilirsiniz (karanlıkta vs..)
-kilit ekranında ortadaki yuvarlağa 2 kere basınca müziklerinizi oynatabileceğiniz oynatıcı çıkar
-uygulamalarda uzun süreli geri tuşuna bastoğınızda o uygulamayı tamamen kapatır
-çok ram harcamayan bir arayüze sahiptir
-uygulamaların internet erişimini kesebiliyorsunuz (ben bunu reklam vs çıkmaması için kullanıyorum)
-çok düzel bir dosya yöneticisi var (bağımlılık yapabilir)
- v5 romlarda dinamik simgeler özelliği var (Havadurumu,saat,takvim vs uygulamalar için) ama ben uğraşamadım onunla

bunun gibi özelliklerle listeyi uzatabiliriz ama ben şuan aklıma gelen birkaç şeyi yazdım

miui nin neredeyse her romlarını kullanmışımdır ama bu v5 romunda gerçekten de ios un çok çok benzerini yapmışlar. özellikle klavyesi dikkatimi çekti neredeyse aynı...
kullandığım kadarıyla bir sorunla karşılaşmadım ama ios a bukadar benzemesi ve kameranın biraz yavaş açılması sebebiyle pek ısınamadım..
romda ingilizce ve çince dilleri var. ancak rom daha gelişim aşamasında olduğundan ileride Türkçe dili de eklerler tahminimce

Hemen sizleri bekletmeden rom un linkini vereyim : indir
romun içinde google play uygulaması yok, bu yüzden romu yükledikten sonra internetten ya da önceden googleplay.apk şeklinde indirdiyseniz kendiniz yüklemeniz gerekecek.

Umarım işinize yarar arakadaşlar.

Evet hatta miui romu 2 ay önce yüklemeye çalıştığımda da klavye hatası verdi miui nin benim tele alerjisi olabilirmi:S

Htc Desire S cihazimdan Tapatalk ile gönderildi
Hmm anladim o zaman romu acin 7zip gibi programlarla system/app a girin orada IME ile biten apk dosyasini (latinIME olabilir) silin onun yerine baska bir klavye uygulamasi koyup tekrar deneyin (hackers keyboard u oneririm)

Desire S cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Evet ondan olabilir. Hboot un farklı olması neyi değiştiriyor nasıl etkiliyor onu bilmiyorum ama bazen romlara yazıyorlar sadece ... hboot a yüklenebilir gibi şeyler.