• Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Özel ROM  [ROM-HTC11]Stock Deodex Romlar (WWE 1.27.401.12, Dev.Ed.1.28.617.30, Asia TW 2.31.709.1)

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
Mehmet güvenlik yaması olmayan stock rom derleyebilirmisin
Daha öncede belirttiğim gibi Oreo tabanlı romlarda Selinux permissive ayarı yapılmadan derlenen custom deodex romlarda boot yapmama ayrıca gecikmeli işlemlerin çok sık yaşanması gibi istemeyen sorunlar oluyordu bu yüzden:
Aşağıda boot img dosyası unpack yapılarak Sepolicy yaması entegre edilmiş yeni 2.33.401.10 firmware tabanlı deodex romu deneyip takılma ya da gecikmeli işlemler olup olmadığını deneyip yorumlarınızı bildirin.
Sadece çift sim kartlı Ocean Dugl modeller için geçerlidir:

https://androidfilehost.com/?fid=818070582850509033

Pixel 3 in future

tolga123zorba

Kayıtlı kullanıcı
Bunu sormamdaki gaye Mehmet abi acaba güvenlik yaması olmazsa s of kalıcı olurmu ve Mehmet abi bir önceki mesajımda hitap saygısızlığı olmuş fark etmedim oto sözcük tamamlamanın azizliği özür dilerim abi

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
Bunu sormamdaki gaye Mehmet abi acaba güvenlik yaması olmazsa s of kalıcı olurmu ve Mehmet abi bir önceki mesajımda hitap saygısızlığı olmuş fark etmedim oto sözcük tamamlamanın azizliği özür dilerim abi
Güvenlik yamasıyla S-OFF'un hiçbir ilgisi yok Tolga bootloader (eski modellerde hboot) ya da (yeni modellerde) aboot yapısından kaynaklanan bir durum,bu yüzden cihaz sistem için boot yaptığında S-OFF gidiyor ama download moda girdiğinde S-OFF stabil kalıyor,bozulmuyor.

Sırık

Kayıtlı kullanıcı
cid ve mid değişikliği yapıp cihazı avrupa tek sim e çevirdim ama bu defa simler çalışmadı:)

aklıma takılmıştı yapmadan edemedim.neyse ki geri dönüş yaptım.belki merak edenler olmuştur bu durumu oluyor mu diye:)

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
cid ve mid değişikliği yapıp cihazı avrupa tek sim e çevirdim ama bu defa simler çalışmadı:)

aklıma takılmıştı yapmadan edemedim.neyse ki geri dönüş yaptım.belki merak edenler olmuştur bu durumu oluyor mu diye:)
Senin cihaz bildiğim kadarı ile tanıdığın birisi vasıtasıyla S-OFF yapılmıştı, S-OFF işlemi kalıcı değil bu işlemleri yaparken tekrar yeniden mi S-OFF yaptırdın yoksa Sunshine ile S-OFF yaptırdın?

Sırık

Kayıtlı kullanıcı
Senin cihaz bildiğim kadarı ile tanıdığın birisi vasıtasıyla S-OFF yapılmıştı, S-OFF işlemi kalıcı değil bu işlemleri yaparken tekrar yeniden mi S-OFF yaptırdın yoksa Sunshine ile S-OFF yaptırdın?
Sunshine ile yapmıştım.
Arkadaş a vermiştim ama s-off maalesef çıkmadığı için yapamamıştı.
Hala da çıkmadı sanırım.

HTC U11 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
Sunshine ile yapmıştım.
Arkadaş a vermiştim ama s-off maalesef çıkmadığı için yapamamıştı.
Hala da çıkmadı sanırım.

Evet maalesef yok belki daha ucuza yaptırırdık.Doların artması S-OFF işleminin maliyetini bayağı yükseltti.

Sırık

Kayıtlı kullanıcı
Evet maalesef yok belki daha ucuza yaptırırdık.Doların artması S-OFF işleminin maliyetini bayağı yükseltti.
Kesinlikle,ben yaptığımda 96 TL e ediyordu 25 dolar.hindistan cihazı olmasa yapmazdım aslında.hic bir ruu dosyası vs yoktu.avrupa sürümüne geçiş yaptım.