• Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

[ROM][4.4.2] CyanogenMod 11 Official Nightly [2013-12-31] Hızlı | Stabil | Özellikli

çarlıs davrin

Kayıtlı kullanıcı
Galaxy Nexus için şu anda bana kalırsa gecelik sürüm olmasına rağmen en iyi ROM. Özelliklerini saysam bitmez. Ek olarak bu sürümde cihazınızı şarja taktığınızda pil az ise bildirim ışığı kırmızı, orta ise sarı, fazlaysa yeşil yanıyor. Ekran kapalıyken dahil. Özellikleriyse gerçekten büyüleyici. ART modundayken cihaz resmen uçuyor, başka bir şey demiyorum. Bu cihazdan bu kadar beklentim yoktu, gerçekten çok hızlanıyor. ROM' da ısınma falan yok gayet iyi. 3 haftadır kullanıyorum hiçbir aksilik yok. Varsayılan başlatıcı olarak; orijinal KitKat Launcher kullanıyor, eski sürümlerin aksine Launcher için KitKat Gapps' ı kurmanıza gerek yok. Superuser ise ROM' da ayarlar uygulamasına gömülü. Koushik Dutta' nın Superuser uygulaması gömülü. Bu sürümde CyanogenMod hesabı diye bir şey devreye sokmuşlar. CM hesabınız ile bu ROM' u daha iyi kullanıyorsunuz, örneğin başka zaman yeniden yüklediğinizde mevcut ayarlarınızı geri getiriyor.

Gereksinimler :

• Kilidi Açılmış Bootloader
• CWM veya TWRP' nin son sürümü ( Aksi takdirde sorun verir başıma geldi )

Özellikler :

Özelliklerini liste ve tam halde veremeyeceğim çünkü bir yerde yazdığı yok. Çok özelliği var saysak bitmez ben keşfettiğim kadarını sizlerle paylaşacağım.

• Şarja takılınca renkli bildirim ışığı yanıyor
• Kilit ekranına kısayollar ekleme
• İsterseniz ses tuşlarıyla da uyandırma
• Ses tuşlarıyla yazı yazarken imleci hareket ettirme
• Bildirim çubuğundaki hızlı kontrol sayfasına ek seçenekler ekleme örneğin kamera
• Sanal tuşların yerini değiştirme veya yenisini ekleme
• Güç menüsünü özelleştirme
• Yeni KitKat özellikleri
• Genişletilmiş masaüstü
• Batarya simgesini değiştirme
• CM hesabı
• CM profilleri
• 3. parti uygulamalar olmaksızın USB OTG kullanabilme

Ve sayamayacağım kadar fazlası...

Nasıl Yüklenir :

1) Recovery' den önce ROM' u yükleyininiz.
2) Sonra Gapps' ı yükleyiniz.
3) Factory reset yapınız.
4) Cache' i ve Dalvik Cache' i siliniz.

İlk açılış uzun sürebilir. Telefon açıldığında CM hesabı oluşturmanız istenecektir, ardından Google hesabınıza giriş yapmanızı isteyecektir. Ve ROM' u kurmuş oldunuz!

İndirmeler :

ROM :
download.cyanogenmod.org/get/jenkins/53378/cm-11-20131231-NIGHTLY-maguro.zip
Gapps : http://www.mediafire.com/download/df9y24a870a11z8/pa_gapps-stock-4.4.2-20131230-signed.zip

Ek - Modlar vs :

Burayı güncel tutmaya çalışacağım. Diğer önemli şeyleri buradan paylaşacağım.

Filmlerde veya HD videolarda takılma sorununun çözümü : Tüm 4.3+ romlarda bu sorun devam etmektedir ve cihazımız güncelleme sınırı yani 18 ayı geçtiği için Google müdahale etmiyor. Ancak bu modu yükleyerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz : http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2439230&d=1386435140 . Bu mod 4.3 ve üstündeki her romda çalışmaktadır. Ben bu modu bu romda sorunsuzca kullanıyorum ve çok memnunum sonunda Full HD filmlerimi izleyebiliyorum.

Hayırlı olsun.

- - - Eklenen mesaj - - -

EK : Bu benim ilk rom paylaşımım sorun varsa bildirirseniz sevinirim.