• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

[ROM][10 Kasım][Stock][LG-G2 D802] StockMOD rom, hızlı, akıcı, Lagfree - v1.06

washburn_x

Moderasyon
Moderasyon
Test Kullanıcısı

StokMOD Rom

Kaldırılan bazı uygulamalar (piyasada mevcut, edinilebilir) ile neredeyse %100 stok olarak tasarlanmış bir rom. Lag free daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için %100 Stok rom üzerinde performans ve bellek yönetimi tweakleri ile iyileştirmeler yaparak çok daha hızlı stabil ve performanslı bir rom ortaya çıkardı.

Benchmark Testleri:

Sunspider

sunspider.jpg

3DMark

3dmark.jpg

AnTuTu

antutu.jpg

Özellikler:

D802 uluslararası 10b rom (JDQ39b) ye göre inşa edildi
Lighterweight 1.4 GB
Stok kernel
Odexed
Performans ve bellek yönetimi geliştirmeleri
Yarı boyutunda nav düğmeleri
Stok jellybean boot animasyonu, açma ve kapamada ses kapatıldı
Tam root

Kaldırılan uygulamalar:

Chrome
Gmail
Google+
LG öğretici ve mini uygulamalar
STK (sim aracı)
Tüm demo video, fotoğraf ve müzikler

Tweak’ler:

“High temperature property” varsayılan olarak açık
VM bellek ayarları yüksek performans için modifiye edildi
Build.prop değişiklikleri, bazı günlük dosyaları ve hata ayıklama özellikleri devre dışı bırakıldı
Dalvik app cache mekanizması Build.prop ile değiştirildi
Build.prop değişiklikleri ile render ayarları
Yazılım render’i tamamen kaldırıldı (egl.cfg dosyasında “android 0 0” bırakılarak)
Ondemand governor cpu kullanım frekansı değişiklikleri

Yükleme talimatları:

Bu rom sadece uluslararası D80210b içindir
Telefonunuzun rootlu ve custom recovery kurulu olduğuna emin olun
Bilgisayarınızda telefonunuzn bir EFS kopyası olduğundan emin olun
Mevcut kurulumdan önce yedeğinizi alın
İndirdiğiniz rom dosyasını depolama biriminize kopyalayın
Recovery’i başlatın
Wipe cache/dalvik cache yapın
Rom veya update’i yükleyin
Cihazı yeniden başlatın

Mods:

Şu anda mevcut Mod’lar/yamalar
-Stok Navbar geri yükleme-

Değişiklik Listesi:

V1.01

İlk sürüm

V1.05

1. [*=center]üzerine yama olarak kurulacak
(oyun ve amazon mağazalarındaki simge eksiklikleri giderildi) reklam engelleme dosyası çıkartıldı
Yeniden düzenlenmiş sistem tweakleri

V1.06

Build.prop sorunları giderildi
OnDemand Governor ayarlarında küçük değişiklikler

İNDİR:

V1.01 paketini indirin kurun, diğer versiyonlar örneğin v1.06 için indirin ve v1.01 üzerine kurun

-v1.01&v1.06 Download-

efs yedeğini nasıl alıyoruz peki? bir de 1.6 yı direk kuramıyormuyuz? v1.1 i kurup üzerine mi yüklemek gerekiyor

washburn_x

Moderasyon
Moderasyon
Test Kullanıcısı
efs yedeğini nasıl alıyoruz peki? bir de 1.6 yı direk kuramıyormuyuz? v1.1 i kurup üzerine mi yüklemek gerekiyor
telefonunuzdaki romun yedeğini revocery üzerinden alabilirsiniz. Öncelikle v1.1 kurmanız gerek tam paketli rom odur, v1.6 bu paketin güncellemesidir o nedenle v1.1 kurulduktan sonra üzerine v1.6'ya güncelliyeceksiniz.

telefonunuzdaki romun yedeğini revocery üzerinden alabilirsiniz. Öncelikle v1.1 kurmanız gerek tam paketli rom odur, v1.6 bu paketin güncellemesidir o nedenle v1.1 kurulduktan sonra üzerine v1.6'ya güncelliyeceksiniz.
nette araştırırken efs yedeği alma tekniği buldum.efs yedeği aldım. peki bu rom u yüklemek için botloader kilidi açmak gerekiyor mu acaba

washburn_x

Moderasyon
Moderasyon
Test Kullanıcısı
nette araştırırken efs yedeği alma tekniği buldum.efs yedeği aldım. peki bu rom u yüklemek için botloader kilidi açmak gerekiyor mu acaba
Sanırım gerekmiyor, sanırım diyorum çünkü LG telefon kullanmıyorum ama araştırdığım kadarıyla böyle bir konu yok. HTC'lerde böyle bir durum söz konusu.

kilit olmamaı güzel bir durum,yalnız bu rom da lg nin kendine has mesela kamera özelliğini kullanamıyoruz dimi?

washburn_x

Moderasyon
Moderasyon
Test Kullanıcısı
kilit olmamaı güzel bir durum,yalnız bu rom da lg nin kendine has mesela kamera özelliğini kullanamıyoruz dimi?
tam tersine kullanabiliyorsunuz hatta bu rom'un özelliğide olabildiğince stok 'a yakın olması, stok romun biraz daha performans olarak geliştirilmişi diyebiliriz.