Rehber ve sim karttaki tüm numaralar silindi. Sorun çözüldü.

• Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

ettube

Aktif üye
Kayıtlı kullanıcı
15.08.2016
179
16
557
Telefonumda bugün garip bir şey oldu. Bir arkadaşıma telefon etmek için rehbere (hafıza) baktığımda sim karttaki numaralar dahil, kayıtlı tüm numaraların silinmiş olduğunu gördüm. Sim kartı çıkarıp taktım. Yedek rehberimi sd karta ve hafızaya atıp Super Backup ile sorunsuz geri yükledim. Ne rehberdeki nede sim karttaki numaralar geri gelmedi. Virüs olabilir mi derken "Super Cleaner" ile test ettim. Olmadı. Sim kart bozuk olabilir mi deyip arama yaptım. Sorunsuz arama yapıyor. Aklıma en son gelen twrp backuptan geri dönmek. Aranızda bu tür sorun yaşayan oldu mu? Var mı bunun pratik bir çözümü?

Aklıma son gelen en son aldığım twrp backup'ı restore edince tüm rehber geri geldi. Rehber silinmeden önce rehberde görünen sim karttaki numaraları sim kartın simgesiyle gösteriyordu. Şimdi sim karttaki numaralar sanki rehberdeymiş gibi görünüyor. Benim için tabii ki sorun olmadı.

Son düzenleme: