Genel [REHBER][S-ON] (Avrupa) HTC One M8'inizi Stock Hale Çevirme

zbetk

Kayıtlı kullanıcı
28.01.2016
40
2
42
Kocaeli
Cihaz
HTC One M8
sprintMID 0P6B70000 çevirme kodu aşağıda.

echo -ne '\x30\x00\x50\x00\x36\x00\x42\x00\x37\x00\x30\x00\x30\x00\x30\x00\x30' | dd of=/dev/block/mmcblk0p5 bs=1 seek=16384

Şu konudan da yardım alın http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2708581
Hocam merhabalar adb shell komutunu çalıştıramadım telefon açılamadığı için. Nasıl değiştrebilirim MİD i ?

Edit: Hallettim hocam recovery modda açınca adb shell komutu işlev gördü ve değişti şu an mid. Supercid ile ruu yu kurmaya başlıyorum şimdi.

Edit2: Sonuç olumsuz malesef.

Son düzenleme:

zbetk

Kayıtlı kullanıcı
28.01.2016
40
2
42
Kocaeli
Cihaz
HTC One M8
Sorunu çözdüm. Öncelikle çok teşekkür ederim size.

Yapılması gerekenler ise şu. Cihazın model numarası m8_whl idi. Yani sprint modeli. Öncelikle bu modelin iki versiyonu var. Mid numarasına göre değişiyor. sonu 70000 olan non HK sonu hke olan ise HK edition.

Mid numarasını orjinale çevirdim. Bunu da şöyle yaptım cihaz açılmadığını için adb shell komutu işlemiyordu. TWRP recovery yüklü olan bir firmware attım ve recovery modunda bunu MİD'i değiştirdim. Ardından sprint Non hk için stock recovery flashladım. Ben 1.54 versiyonunu kullandım. Ardından alttaki konuda olan firmware flashladım ve en son altaaki konudanki RUU'yu flashladım.

Şu an cihaz android 6 sense 7 sürümü ile stabil. Supercid olduğundan şebeke sıkıntısı da yok. Manken42 hocama tekrar tekrar teşekkürler.

Recovery: https://www.androidfilehost.com/?fid=95784891001609885

Fİrmware ve RUU: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2729173

• Beğen
Reactions: manken42

Mithat

Kayıtlı kullanıcı
26.01.2016
84
5
472
Konya
Cihaz
m8
Xda üzerinden alıntı, çeviri yapılarak konu hazırlanmış olup, bir çok soruyu da ortadan kaldıracaktır diye düşünüyorum. S-off kullanıcıları her zaman sorunsuz bir yükleme gerçekleştirirken S-On kullanıcıları sıkıntı yaşıyordu. Bu rehber bu tür durumda olan arkadaşlara oldukça faydalı olacaktır. Orjinal Konu : http://forum.xda-developers.com/htc-one-m8/general/guide-restore-european-htc-one-m8-to-t3072235

S-ON durumunda iken stock firmware(yazılım) HTC One M8'inizi eski haline geri yüklemek için basit bir rehber hazırladım. Bu kılavuz AVRUPA cihazınızı stock hale geri yüklemek için gerekli olan tüm dosyaları size sağlayacaktır. Eğer başka bir bölgeden bir cihaz varsa, kendinizin RUU ve recovery image dosyasını bulmanız gerekecek. (Aşağıya bakınız)

Ön Koşullar:

-HTC Drivers HTC Sürücüler (Sadece sürücüler dahil edilmiş HTC Sync yükleyin, ardından HTC Sync kaldırın, sürücüler kalsın)

-Fastboot package

- Stock recovery.img (Eğer aynı fw sürümü ile RUU yükleme yapmak istiyorsanız recovery.img ihtiyacınız olacak) (Link to 4.16.401.10 recovery.img for European non-carier devices)

- Bölgeniz/operatörünüz için RUU (Link to 4.16.401.10 for European non-carier devices)

Eğer USA /USA operatör cihazına sahipseniz RUU dosyaları için buraya gidin

Avrupa ve Amerika dışında başka bir bölgeden bir cihaza sahipseniz, doğru RUU bulmak için iyi şanslar

Tüm bölgelere ait recovery.img dosyalarını bulmak için buraya bakın. Aynı konu forumumuzda şu linkte işlenmektedir.

Bu kılavuz, S-ON yönelik olduğundan, yalnızca RUU bölgeniz/operatörünüz için çalışacaktır.

Eğer Bir RUU yoksa ya da bölgeniz / operatörünüz için bir tane bulamıyorsanız, Cihazınızı S-OFF yapın ve stoka geri HTC One M8'inizi geri yüklemek içinbu kılavuzu takip edin

Tüm adımları geçtikten sonra;

- Önyükleme sırasında kırmızı metin gitmiş olacak

- Stock firmware (yazılım), sistem, recovery ve boot.img sahip olacaksınız

- Bootloader’da “Relocked” yazacak

- Bootloader’da "Software status: Official" yazacak

Hadi başlayalım

ADIM 1

Ruu exe dosyasına çift tıklayarak başlatın. Başlaması bilgisayarın hızına göre birkaç saniye alacak. Başladıktan sonra devam etmeyin ama temp dosyanıza gidin (Dosya adres satırınıza veya çalıştır komutuna %TEMP% yazın)

RUU’dan geçici dosyalarla ilgili klasörü bulun (Benimki şu şekilde adlandırıldı: {C48DBAA3-1CC0-4DF6-B069-B9CCB27F93C9})

Bu klasör içinde birkaç dosya ve adı gibi uzun bir kod ile başka bir klasör olmalıdır. (Benimki şu şekilde adlandırıldı: {50F2F878-636A-496F-A7CB-544C067E0C4B})

Bu klasörün içinde, rom.zip bulana kadar aşağı ilerleyin, bu dosyayı açın.

boot_signed.img dosyasını indirdiğiniz stock recovery ve fastboot.exe dosyasıyla bir klasöre yerleştirin. (fastboot klasörüne boot_signed.img ve stock recovery dosyalarını koyun)

Şimdi RUU yükleme sihirbazını kapatın.

ADIM 2

- Cihazınızı kapatın

- Ses Kısma + Güç tuşlarına birkaç saniye bastıktan sonra Bootloader ekranına gireceksiniz

- Şimdi tuşları bırakın Ses tuşları ile Fastboot'a gidin ve güç tuşu ile onaylayın

ADIM 3

Aşağıdaki dosyaları içeren bir klasör olmalıdır:

- fastboot.exe

- AdbWinApi.dll

- AdbWinUsbApi.dll

- boot.img (rom.zip dosyasından çıkarılan)

- recovery.img (Önkoşullara bakın)

Klasörünün içinde Shift tuşuna basın, farenin sağ tuşuna tıklayın ve “Komut PENCERİSİ BURADA AÇ” seçin

Başlamadan önce, kerneli boot.img, recovery dosyasını da recovery.img diye yeniden adlandırmak tavsiye edilir.

Sırayla aşağıdaki komutları yazın (çıktıyı kontrol ettiğinizden emin olun ve bir sonraki komutu yürütmeden önce her komutun başarılı olup olmadığına bakın)

Code:

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash recovery recovery.img

fastboot oem lock

Bu kodlarla stock çekirdek ve recovery yüklenecek ve cihazınız relock olacaktır.

ADIM 4

- Tekrar RUU kurulum sihirbazını açın ve yönergeleri izleyin.

- Cihazınıza RUU yüklenmeye başlayacak

- 8-12 dakika sonra yükleme tamamlanacak ve cihazınız sistem içine boot edecek

ADIM 5 (İsteğe bağlı)

- Cihazınızı kapatın

- Ses Kısma + Güç tuşlarına birkaç saniye bastıktan sonra Bootloader ekranına gireceksiniz, Şimdi tuşları bırakın

- Bootlader menüsünde "Relocked"&"Software status: Official" yazdığını doğrulayın

Tebrikler, cihazınız stock hale yeniden geri döndü. Önyükleme (Booting) ve 261 (!) önceden yüklenmiş uygulamanın optimizesi bittikten sonra, telefonunuzdaki yükleme sihirbazı ile karşılaşacaksınız.

Ortak Sorunlar:

Fastboot cihazımı bulamadı? HTC sürücüleri dahil edilmiş HTC Sync yeniden yüklemeyi deneyin. Daha sonra sürücüleri yüklü bırakarak HTC Sync kaldırdığınızdan emin olun.

RUU yüklemeye çalışırken 155 hatası (Error 155) alırsanız, Bootloaderın kilitli olduğundan emin olun. Bu araç sadece Stock kernel, recovery ve bootloader’ınız kilitli (locked) veya relocked olduğunda çalışır.
http://hizliresim.com/yLa300 bu hata ile karşılaşıyorum ne yapmam gerekiyor?

manken42

Translator
Kayıtlı kullanıcı
05.08.2013
1,976
939
5,607
ROM
LeeDroid 7.4.3
Recovery
TWRP 2.8.6.1
Cihaz
HTC ONE M8
fastboot getvar all komutunu girin ne çıkıyor. Ona göre bakalık

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

manken42

Translator
Kayıtlı kullanıcı
05.08.2013
1,976
939
5,607
ROM
LeeDroid 7.4.3
Recovery
TWRP 2.8.6.1
Cihaz
HTC ONE M8
Sorunu çözdüm. Öncelikle çok teşekkür ederim size.

Yapılması gerekenler ise şu. Cihazın model numarası m8_whl idi. Yani sprint modeli. Öncelikle bu modelin iki versiyonu var. Mid numarasına göre değişiyor. sonu 70000 olan non HK sonu hke olan ise HK edition.

Mid numarasını orjinale çevirdim. Bunu da şöyle yaptım cihaz açılmadığını için adb shell komutu işlemiyordu. TWRP recovery yüklü olan bir firmware attım ve recovery modunda bunu MİD'i değiştirdim. Ardından sprint Non hk için stock recovery flashladım. Ben 1.54 versiyonunu kullandım. Ardından alttaki konuda olan firmware flashladım ve en son altaaki konudanki RUU'yu flashladım.

Şu an cihaz android 6 sense 7 sürümü ile stabil. Supercid olduğundan şebeke sıkıntısı da yok. Manken42 hocama tekrar tekrar teşekkürler.

Recovery: https://www.androidfilehost.com/?fid=95784891001609885

Fİrmware ve RUU: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2729173
İki gün önceki bulduğumuz linklerde bu non hk firmware yok muydu? Sizin adınıza sevindim. Güle güle kullanın

Mithat

Kayıtlı kullanıcı
26.01.2016
84
5
472
Konya
Cihaz
m8
fastboot getvar all komutunu girin ne çıkıyor. Ona göre bakalık

(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 3.19.0.0000
(bootloader) version-baseband: 1.29.214500021.12G
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main:
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-ON
(bootloader) serialno: FA47YWM00656
(bootloader) imei:
(bootloader) imei2: Not Support
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: m8_ul
(bootloader) platform: hTCBmsm8974
(bootloader) modelid: 0P6B10000
(bootloader) cidnum: HTC__M27
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: on
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
(bootloader) commitno-bootloader: 76df2b54
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0

manken42

Translator
Kayıtlı kullanıcı
05.08.2013
1,976
939
5,607
ROM
LeeDroid 7.4.3
Recovery
TWRP 2.8.6.1
Cihaz
HTC ONE M8
(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 3.19.0.0000
(bootloader) version-baseband: 1.29.214500021.12G
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main:
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-ON
(bootloader) serialno: FA47YWM00656
(bootloader) imei:
(bootloader) imei2: Not Support
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: m8_ul
(bootloader) platform: hTCBmsm8974
(bootloader) modelid: 0P6B10000
(bootloader) cidnum: HTC__M27
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: on
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
(bootloader) commitno-bootloader: 76df2b54
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
Senin cihaz en son firmware ilan 6.12.404.4 olan marshmallow tabanına ait.