• Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

[OS] Ubuntu Touch Dev Preview [13.10][OFFICIAL]

çarlıs davrin

Kayıtlı kullanıcı
Merhaba,

Nexus 4 için çıkmış olan Ubuntu Touch' un son sürümünü sizlere sunmak isterim. Adım adım kurulumu anlatacağım. İlk önce cihazınız Bootloader Unlocked olmalı ve bir Custom Recovery olmalı. Ben şahsen TWRP' yi tercih ederim. Ama CWM ile de kurabilirsiniz.

ADIMLAR :

Hazırlık (Yapmadıysanız) :

1)Bootloader Unlock Yapmak
2)Custom Recovery Yüklemek

Ana Adımlar :

1) Recovery' den ÖNCE bunu yükleyiniz : http://cdimage.ubuntu.com/ubuntu-to.../current/saucy-preinstalled-phablet-armhf.zip .
2) Ondan Sonra Bunu Yükleyiniz : http://cdimage.ubuntu.com/ubuntu-to...led/current/saucy-preinstalled-armel+mako.zip

Cihazı yeniden başlatınız. Açılmıyorsa tekrar recovery' ye alıp wipe işlemlerini uygulayınız. Ama bunun için genelde wipe yapmıyorlar.

Güle güle kullanın. Unutmadan; bu geliştirici önizleme sürümüdür. Resmi 1.0 sürümü 17 ekimde Tüm nexus serisi için çıkacaktır.

Porte

Kayıtlı kullanıcı
Xda da zaten konusu var.. Ama çok yarım yamalak bir port mevcut. Bence offical sürüm bi cıksın. Port işi de biraz daha yol alabilir

FuXiN

Kayıtlı kullanıcı
Onu görmüştüm ama kurmaya değmeyecek kadar zayıf bir porttu. Bir eksiğimiz miui ve ubuntu kaldı bir çıksalar çık fena olacak

HTC One cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

çarlıs davrin

Kayıtlı kullanıcı
Resmi olarak sadece nexus serisine çıkmıştır diğerleri geliştiricilerin portudur one x için paylaşacağım yakında one m7 için port yok one m7ul için var ( model no tam olarak aklımda değil ama... )

Porte

Kayıtlı kullanıcı
Neyleyim ben sadece tek model için cıkacak ubuntuyu.. Portlar biyerde mortlar. İyi alıştılar herşeyi kullanıcıya yıkmaya. Millet geliştirsin sen para kazan! Ohh ne güzel

çarlıs davrin

Kayıtlı kullanıcı
Neyleyim ben sadece tek model için cıkacak ubuntuyu.. Portlar biyerde mortlar. İyi alıştılar herşeyi kullanıcıya yıkmaya. Millet geliştirsin sen para kazan! Ohh ne güzel
Öyle demeyin bu GELİŞTİRİCİLERE özel varyasyon eminim ki 1.0 sürümü birçok cihazı hedef alacaktır. Nexus serisi geliştiriciler için yapılmıştır onun için ilk ona çıkartıyorlar.

FuXiN

Kayıtlı kullanıcı
Cenk arkadaşımızın dediği gibi port çalışmaları genelde sorunlu olur ama en azından ana donanımlar çalışsa ve denesek çok güzel oludu :)

HTC One cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi