Note 4 Etkinleştirme kilidi (reactivation lock) kapanmıyor

Smkuru

Kayıtlı kullanıcı
20.05.2018
3
1
17
Manavgat, Antalya
Cihaz
NOTE 4 N910CQ
Merhaba arkadaşlar,
N910C kullanısıyım.Malumunuz Samsung yazılım güncellemesi dağıtımı konusunda çok yavaş çalışır. Bende beklemek istemedim ve 6.0.1 polonya ROM'unu indirip kurdum.Sorunsuz 2 sene kullandım. Daha sonra sıkıldım ve telefonu rootlamak yada ardından ROM yüklemek istedim. Fakat bunun için etkinleştirme kilidini kaldırmak gerekiyor.Herneyse İd ve şifreyi girdim ve onayladım.Lakin İd veya şifre hatalı mesajı aldım. Hemen şifremi ununuttum kısmından şifreyi değiştirdim fakat işe yaramadı.Ardından başka bi samsung hesabı girdim ve kabul etti.Fakat bu seferde etkinleştirme kilidinin aktif olduğunu gösteren tık işareti kalktı 1 saniye sonra geri geldi.Aynı işlemi 6-7 defa denedim ama olmadı. Artık dayanamadım telefonu sıfırladım. Baştan kurdum.Yine denedim olmadı.2-3 kere sıfırladım. Ama nafile.Ardından samsung müşteri hizmetlerini aradım sorunu anlattım.İlk defa böyle bir şey duyduğunu söyledi ve servise vermemi söyledi. Bu arada garantisi Vs bitmişti o sıra. Neyse ben daha sonra N910CQ sürümü TR stock ROM yayınlanınca bu romu yükledim. Yine olmadı. Ardından bi çok 6.x.x stock ROM LAR denedim ama yok.Sonra 5.1.1'e indim yine yok arkadaş aynı taş aynı hamam.Yine bu sitede Muhyal abi ve bir arkadaşın karsilikli konuşmalarında aynı sorunu yaşadığını anlatan arkadaş kitkat'a düşünce sorunu çözdününü yazmış.Hemen 4.4.4 stock rom indirdim ve Odinden flaşlamayı denedim.Ama FAİL hata mesajı aldım.Telefonun download mode ekranındada "device 1, binary 2" hatası veriyordu.Ardından arastırmaya koyuldum.Xda vs. developer forumlarında araştırdım.Ve N910C sürümlerinde bootloader kilitli olduğundan downgrade olmayacağı yazıyordu.Zaten Türk forumlarında hiç böyle konu açan yoktu.1-2 tane var onlarıda ben açtım.Herneyse en son pes edip marshmallow sürüme döndüm.Bu seferde telefondaki kayıtlı samsung hesabını kabul etmedi.Küplere binik durumdayım ya.Bypass edip kurulumu atladım ve en sonunda açtım.Lakin bi sorun vardı eskiden girdiğim etkinleştirme kilidine artık girilmiyordu.Yani tıklanmiyordu. Şu anda öyle kullanıyorum.Nihayetinde telefoncu telefoncu gezdim.4-5 yere gittim kimse yapamadı.Var mı arkadaşlar bu sorunun çözümünü bilen babayiğit?Lütfen yardım edin.Kendimi hapsolmuş gibi hissetmeye başladım.

Smkuru

Kayıtlı kullanıcı
20.05.2018
3
1
17
Manavgat, Antalya
Cihaz
NOTE 4 N910CQ
Arkadaşlar çok ilginç birşey oldu.Az önce girdim ve etkinleştirme kilidi tiki kendiliğinden kalkmış.Ama download moddan kontrol ettim.
REACTİVATİON LOCK:ON
yazıyor.Delirmek üzereyim.Ya Sabır.

• Beğen
Reactions: MuhYal