• Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Yardım Nexus 5 3G Bağlantı Sorunu

ozgur.cihan

Kayıtlı kullanıcı
MErhaba arkadaşlar. Başlıktan anlayacağınız gibi telefonum 3g bağlantısı yapamıyor. Ayarlardan 3g bağlantıyı seçtiğimde bağlantı gidiyor, LTE yada 2G yi seçtiğimde yalnızca 2G bağlantısı yapıyor. Hattım Avea, orjinal lolippop room ve imei çakma değil (internetten kontrol ettim bilgiler doğru). Ayrıca Avea'dan baktığımda telefonu Nexus 5 olarak gösteriyor fakat altta telefonunuz uyumlu değil mesajı geliyor.

İnternetten araştırdım. *#*#4636#*#* yapıp WCDMA only yi seçip deneyin demişler ama o da fayda etmedi. Telefon hala internete 2G yani E simgesi ile bağlanıyor. Sorunu çözemedim. Yardım eder misiniz?

TRA

Kayıtlı kullanıcı
Dostum merhaba aynı sorunu bende yaşadım. Şebeke seçiminde küresel seçim var mı? Eğer varsa onu seç ve sistem otomatik olarak 3G'ye geçiyor. Eğer hala devam ederse söyle başka çözümler buluruz. kolay gelsin.

ozgur.cihan

Kayıtlı kullanıcı
Merhaba, yanitiniz için teşekkür ederim . maalesef şebeke seçimi ve *#*#4636#*#* bölümünde küresel secim kısmını bulamadım. Radyo bandı seçin kısmında da sadece USA Band gözüküyor . Sorunum hala devam ediyor 3G baglanamiyorum.

TRA

Kayıtlı kullanıcı
Merhaba, yanitiniz için teşekkür ederim . maalesef şebeke seçimi ve *#*#4636#*#* bölümünde küresel secim kısmını bulamadım. Radyo bandı seçin kısmında da sadece USA Band gözüküyor . Sorunum hala devam ediyor 3G baglanamiyorum.
USA band seç bakalım ?