Yardım M9 Uluslararası Cihazımızı Developer Edition'a çevirerek Stock Nougat 4.30.617.12 0PJAIMG Flaşlama

'One (M9) Geliştirme Kılavuzları' forumunda blueberry tarafından 5 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. AndroNetwork'da çerezler (cookies) kullanılmaktadır ve forumlarımızı kullanımınızda bu şartları kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi edinin.
  2. Merhaba Ziyaretçi, AndroBlog'a haber ve içerik paylaşımında görev alacak editörler (içerik sağlayıcılar) alınacaktır. Eğer sende yazılarının AndroBlog'da yayınlanmasını istiyorsan iletişim sayfasından bize ulaş!
  3. Özel mesaj ile hiç kimseden destek talebinde bulunmayın. Bu kural sosyal ağlar içinde geçerlidir. Lütfen bir sorun yaşarsanız sadece forumlarımızı kullanın. Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden destek talebinde bulunmayın.
  1. Peki ben sunshine ile s off oldum ücretli tekrar s on dan sonra s off a dönüşte tekrarmı ücret kesecekler.?

2. Eğer garantiden ana kart değişirse ya da yeni cihaz verirlerse tekrar ücret ödersin ama sadece cihazını tamir edip verirlerse 2.kez S-OFF ücreti ödemezsin.

İmzayı kısalt... Click to collapse... İmzanın tamamını görüntüle... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. Abi Allah razı olsun sağol cvplar için...teşekkür ettim.

4. Hafıza kartının açtığı işlere bak hele :D

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İmzayı kısalt... Click to collapse... İmzanın tamamını görüntüle... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. merhabalar benimde htc one m9 cihazıma dediğiniz şekilde yazılımı yükledim cihaz verizon cihazı ve s off ve unlocked cid ve mid aynı şekilde dediğiniz gibi yapılı haldeydi cihaz viper rom yani 5.1 romunda developer versiyona dönmek için işlemleri yaptım fakat cihaz maalesef yükleme sonrasında baseband sürümü görünmez imei de boş olarak çıkmakta muhtelif rommları muhtelif şekilde denedim get var komutu imei yi görüyor fakat boot ekranında maalesef imei ve baseband görünmüyor ; ota sonrasında da aynı şikayetim devem etti bir fikriniz var mı acaba düzelmesi için

6. Gerek download gerekse bootloader menüsünde imei gözükmez ama OS gözükür ancak download menüsünde system info power tuşu ile onaylanırsa cihazınıza ait Seri No ve imei,ayrıca eMMc bloklarına ait bilgiler gelir.Eğer System Info'da imei gözükmüyorsa daha önce yüklenmiş olan firmware ya da RUU dosyası uyumsuz olabilir.Sizin yapacağınız en sağlıklı iş Verizona ait ilk RUU ya da 0PJAIMG dosyasını bulup bunu fastbootdan ya da download menüsünden flaşlamak olacaktır.

7. Verizon M9'a ait orjinal 0PJAIMG dosyası aşağıda yer almaktadır.Bu zip dosyasını ilgili linkten indirdikten sonra adını 0PJAIMG olarak değiştirip cihazınızın harici microsd kartı içine kopyalayınız.MicroSD kartınızın FAT32 olarak önceden biçimlendirilmiş olmasına ve 64 GB'dan daha az boyutta olmasına dikkat ediniz çünkü 32 GB'dan büyük MicroSD kartlarda 0PJAIMG flaşlaması başarısız oluyor.Bunlara dikkat ettikten sonra cihazı download modunda açtığınızda flaşlamaya başlamak için Volume UP tuşuna basmanız yeterli olacaktır.Flaşlama işlemi takribi 3-4 dakika sürecektir.Flaşlama esnasında cihazınızın hiçbir tuşuna dokunmayınız ya da hiçbir işlem yapmayınız.İşlem tamamen bittikten sonra power tuşuna basınız ve Power+Volume Down kombinasyonu ile cihazı açınız.

vzwM9_1.33_0PJAIMG.zip

8. FuXiN bunu beğendi.
  9. şimdiden çok teşekkür ederim ilginç şekilde fastboot getvar all komutu ile her türlü veri doğru ama ne hikmetse sanırım bir veriyi hboot okuyamıyor sanırım developer hboot menusu bu nedenle benim cihazda çakıldı bakalım sonuc inşallah olumlu olur

10. ve sonunda verizon ile sistemi gördü fakat öncesinde full system wipe dahi yaptım çok teşekkür ederim eğer imei veya baseband problemi olan olursa kesinlikle tavsiyem orjinal rom yedeklemeleridir.Nandroid back up cok onemliymiş

comments powered by Disqus
Yükleniyor...
Buna benzer diğer konular - Uluslararası Cihazımızı Developer Forumlar Tarih
Özel ROM [ROM-HTC10]Stock Nougat Deodex Uluslararası 2.41.401.4 ve Developer 2.50.617.2 HTC 10 Rom Paylaşımları 24 Ağustos 2016
Resmi Güncelleme M9 Uluslararası Marshmallow 3.35.401.12 OTA güncellemesi One (M9) Geliştirme Kılavuzları 26 Ocak 2016
Resmi Güncelleme Hima M9 Uluslararası 2.10.401.1 OTA güncellemesi One (M9) Geliştirme Kılavuzları 4 Ağustos 2015
Samsung Galaxy Note 2 Uluslararası GT-N7100 TGP 4.4.2 KitKat N7100UBUFNK1 Firmware (11.11.2014) Orijinal Android Sürümleri Geliştirme 15 Mayıs 2015
Resmi Güncelleme Galaxy S5 Android 5.0 Lollipop Güncellemesi [SM-G900F - XEO & Uluslararası - G900FXXU1BNL2] Resmi Sürüm Geliştirme 4 Aralık 2014