Yardım M9 Uluslararası Cihazımızı Developer Edition'a çevirerek Stock Nougat 4.30.617.12 0PJAIMG Flaşlama

Muhammed1903

Kayıtlı kullanıcı
25.02.2019
16
0
62
istanbul
Cihaz
HTC One M9
ayrıca radio dosyası flaşlamayı deneyebilirsin. firmware yükleyip, radio dosyasını da aynı firmware gibi yükleyebiliyorduk

Mi Max cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hocam telefon hiçbir şekilde açılmıyor ilk başta sisteme bağlanılmıyor diyordu twrp ve de sistem hafızasına baktığımda 0 yazıyordu şimdi o düzeldi ama şimdi şu oluyor

Ekli dosyalar

azizak

Kayıtlı kullanıcı
22.09.2016
335
30
872
Cihaz
Htc one m9
hocam telefon hiçbir şekilde açılmıyor ilk başta sisteme bağlanılmıyor diyordu twrp ve de sistem hafızasına baktığımda 0 yazıyordu şimdi o düzeldi ama şimdi şu oluyor
bu şeyden oluyor, farklı bi modelden filan taşıdığımızda oluyordu. önceki dosyalara ulaşıp silemiyor, dosya şifreleme sistemleri farklı olduğu için modellerde, okuyamıyor işlem yapamıyor.
bunda full wipe yapıp her şeyi siliyoruz, komut ile silmek ama.
fastboot komutu ile firmware dahil silip, firmware flaşlama yapıyorduk. firmware flaşlamayı deneyebilirsin
fastboot flash firmware firmware.zip gibi bi komutu vardı, sonra fastboot rebootRuu muydu, tam hatırlamıyorum konulara yine bakıver

Muhammed1903

Kayıtlı kullanıcı
25.02.2019
16
0
62
istanbul
Cihaz
HTC One M9
bu şeyden oluyor, farklı bi modelden filan taşıdığımızda oluyordu. önceki dosyalara ulaşıp silemiyor, dosya şifreleme sistemleri farklı olduğu için modellerde, okuyamıyor işlem yapamıyor.
bunda full wipe yapıp her şeyi siliyoruz, komut ile silmek ama.
fastboot komutu ile firmware dahil silip, firmware flaşlama yapıyorduk. firmware flaşlamayı deneyebilirsin
fastboot flash firmware firmware.zip gibi bi komutu vardı, sonra fastboot rebootRuu muydu, tam hatırlamıyorum konulara yine bakıver

peki hocam bunun sebebi şundan da olabilir mi
ben telefona 3.37.605.7 frimware flaşladım üstünede viper6.2.0 yani andriod 7 attım acaba frimware güncellemesi yetersiz mi kaldı

azizak

Kayıtlı kullanıcı
22.09.2016
335
30
872
Cihaz
Htc one m9
peki hocam bunun sebebi şundan da olabilir mi
ben telefona 3.37.605.7 frimware flaşladım üstünede viper6.2.0 yani andriod 7 attım acaba frimware güncellemesi yetersiz mi kaldı
yok işte sistem dosyaları encrypted dediğimiz bi kripto şifreleme ile işliyor sonuçta, her firmware versiyonunda uyum olmayabilir haliyle. firmware falan toptan temizleyip baştan yapıyorduk her zaman.
komut fastboot oem rebootRuu olabilir :)
ama o ekrana girince nası çıkıyoruz onu bilmiyorum

Muhammed1903

Kayıtlı kullanıcı
25.02.2019
16
0
62
istanbul
Cihaz
HTC One M9
yok işte sistem dosyaları encrypted dediğimiz bi kripto şifreleme ile işliyor sonuçta, her firmware versiyonunda uyum olmayabilir haliyle. firmware falan toptan temizleyip baştan yapıyorduk her zaman.
komut fastboot oem rebootRuu olabilir :)
ama o ekrana girince nası çıkıyoruz onu bilmiyorum

konu dışı ama bende bir s3 mini var yazılımı full gitti atmasını falan biliyorum da bir sorunum var pc ye bağladığımda aygıt tanınmadı hatası alıyor sizce bunu nasıl düzelte bilirim

azizak

Kayıtlı kullanıcı
22.09.2016
335
30
872
Cihaz
Htc one m9
konu dışı ama bende bir s3 mini var yazılımı full gitti atmasını falan biliyorum da bir sorunum var pc ye bağladığımda aygıt tanınmadı hatası alıyor sizce bunu nasıl düzelte bilirim
pc de sürücü eksiktir, Samsung driverları tam yükle istersen. USB kablo da sadece şarj amaçlı bi kablo ise, data özelliği yoksa olabilir