• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Yardım M9 Uluslararası Cihazımızı Developer Edition'a çevirerek Stock Nougat 4.30.617.12 0PJAIMG Flaşlama

Merhaba Arkadaşlar,
Benim sorum htc one m9 at&t versiyon cihaza ait olacak. Bilindiği gibi model id numarası developer versiyonu ile aynı acaba cid numarasını değiştirerek developer versiyona ait firmware ve rom yüklenmesi bandlarda ( özellikle 4g bandlarında) bir değişikliğe sebep olur mu? (developer versiyona ait 4g bandları istenilen durum )
herhangi bir tecrübesi olan var mıdır bu konuda?
- Halihazırda m9 at&t versiyonu kullanan ve 4g durumu
- M9 at&t versiyonunu developer versiyona çevirip kullanan
Teşekkür ediyorum

Slm konuyu hortlatacağım ama benim sprint cihaz var (tam da emin değilim ama 0PJA2000 kodlu) ilk aldığımda 4g vardı rom attım 4g yok oldu.Sonra sprint fw ler denedim Sİm lock oldu.Neyse sim locku zor bela çözdüm ama bu 4g olayını CDMA tool ile sorunsuz şekilde işlem tamamlandı diyerek ve lte bandlarınıda atarak bi arkadaşın başka forumdaki tarifiyle yaptım ama yine olmadı...Şimdi Cid ve Mİdleri konu başında anlattığız gibi değiştirsem tr romu yükleyebilirmiyim..

Zaten cihazım supercid idi değiştirip BS 002 yaptım ve Mid 0PJA10000 yaptım hiç bir artısı olmadı geri dönderdim. Sanırım Sprint cihazda 4g olayında artık pes ettim...Hayır ilk aldığımda 4g vardı nasıl yapmışlar bilmiyorum ama vardı.O beni umutlandırmıştı ,Lte bandlarını ekledim vs her şeyi denedim ama Lte gelmedi.Birde acaba cihazım Sprint değilde Verizon olmasın dedim birde verizon fw attım daha baştan down modda bile yüklemeden hata verdi.Galiba tüm yollarım tıkandı olmadı..

Badboyz rom yükledim sprint özellikleri ile yükleniyor ve o çok sinir bozucu Tutmadan Kullanım vs bişey var ne kadar saçma ve uyuz birşey o yüzden hiç sevmedim o romu.Ben şuan Maximus HD And6 yükledim en stabili ve sadesi bu ama işte sadece 3g -2g var.

Sprint cihazlarda "4g" ikon olarak gözükebilir ama sadece şekil itibariyle oluyor. Bağlantı türünü en net gösteren, telefon özelliklerinden "hakkında/ağ özelliklerinden bağlantı türü ayrıntılı olarak yazar. bir de sprint model m9 ların 4g bandları Türkiye'de kullanılan bandlardan tamamen farklı ve donanımsal olarak da desteklemiyor. Kullanılabilecek olanlar daha önce de belirtildiği gibi sadece 2g ve 3g. Band eklemek çözüm olmayacaktır.