• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Yardım M9 Uluslararası Cihazımızı Developer Edition'a çevirerek Stock Nougat 4.30.617.12 0PJAIMG Flaşlama

Konunun ilk sayfasında hangi cid ve mid numaralarının yazılacağı belirtiliyor.
Eğer nougat firmware tabanında isen firmware flaşlamaya gerek yok,direkt 0PJAIMG zip dosyasını flaşlayabilirsin tabii ki cid ve mid numaralarını developer edition sürümüne uygun hale getirdikten sonra.

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
getaver all komutu sonucu bu

(bootloader) kernel: lk
(bootloader) product: htc_himauhl
(bootloader) version: 1.0
(bootloader) imei: ************************
(bootloader) version-main: 1.40.401.8
(bootloader) boot-mode: download
(bootloader) version-baseband: 01.01_U11440971_103.00.61018G_F
(bootloader) version-bootloader: 1.0.0.0000
(bootloader) mid: 0PJA11000
(bootloader) cid: HTC__M27

nougat firmware Hangi dosya? link verebilirsen sevinirim,
artı olarak 4.30.617.12 0PJAIMG bu dosyayı indirdim ama dosya bozuk cıktı,başka indiririm artık sorun değil,ama şu nougat firmware önemli,

teşekkür ederim

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
Test Kullanıcısı
ROM Geliştirici
getaver all komutu sonucu bu

(bootloader) kernel: lk
(bootloader) product: htc_himauhl
(bootloader) version: 1.0
(bootloader) imei: ************************
(bootloader) version-main: 1.40.401.8
(bootloader) boot-mode: download
(bootloader) version-baseband: 01.01_U11440971_103.00.61018G_F
(bootloader) version-bootloader: 1.0.0.0000
(bootloader) mid: 0PJA11000
(bootloader) cid: HTC__M27

nougat firmware Hangi dosya? link verebilirsen sevinirim,
artı olarak 4.30.617.12 0PJAIMG bu dosyayı indirdim ama dosya bozuk cıktı,başka indiririm artık sorun değil,ama şu nougat firmware önemli,

teşekkür ederim
Sen daha yolun başlangıcındasın.1.40.401.8 çok eski hiç güncelleme yapmadın mı?

https://www.androidfilehost.com/?fid=745425885120731282

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
Test Kullanıcısı
ROM Geliştirici
su an ICE rom yüklü android 7, bu 4.5 g için bazı firmvareler indirip kurdum ama olmadı sanırım ne yapmam gerekli acaba hangi firmvare ve ruu dosyası kurmam gerekli?
Sprint tarzı operatör cihazsa bu tip firmware dosyaları çözüm olmayabilir o zaman onun orjinal firmware ya da RUU dosyasını bulmak gerekir

Trnn

Cevabınız onda
Benim de bir sorum olacak. Telefonda stock 7.0 (firmaware 4.28.401.3) yüklü. Yazılım güncellemelerini tıklayınca "Telefonunuz güncel. Telefonunuz için hiçbir güncelleme yok" uyarısı geliyor. 4.30.617.12 güncellemesi gelmesi gerekmiyor mu? Yoksa bu güncellemeyi manuel kendim mi yüklemem gerekir? Bu iki güncelleme arasında fark nedir? Stock 7.0'dan oldukça memnunum. Batarya tüketimi custom ViperOne 6.0'a (7.0 sürüm) kıyasla oldukça iyi. Bana göre tek bir eksiği var. Ekranı tıkla kapatamıyorum.

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
Test Kullanıcısı
ROM Geliştirici
Benim de bir sorum olacak. Telefonda stock 7.0 (firmaware 4.28.401.3) yüklü. Yazılım güncellemelerini tıklayınca "Telefonunuz güncel. Telefonunuz için hiçbir güncelleme yok" uyarısı geliyor. 4.30.617.12 güncellemesi gelmesi gerekmiyor mu? Yoksa bu güncellemeyi manuel kendim mi yüklemem gerekir? Bu iki güncelleme arasında fark nedir? Stock 7.0'dan oldukça memnunum. Batarya tüketimi custom ViperOne 6.0'a (7.0 sürüm) kıyasla oldukça iyi. Bana göre tek bir eksiği var. Ekranı tıkla kapatamıyorum.
4.28.401.3 Uluslararası WWE Cihazlara ait son Nougat tabanlı güncellemedir.Nisan ayı güvenlik yamasını içermemektedir.4.30.617.2 ise Developer/Unlocked cihazına ait Nsan ayı güvenlik yamasını içeren son güncellemedir.HTC Varyantları kendi SKU numaralarında güncelleme alırlar.SKU 401 versiyonundaki WWE Cihazı SKU 617 versiyonundaki son güncellemeyi almaz keza SKU 709 versiyonundaki bir Asya Tayvan cihazı da SKU 401 versiyonunda yer alan bir güncellemeyi alamaz ancak CID ve MID numaralarını değiştirerek bu modellerdeki son güncellemeleri alabilme olanağına kavuşursunuz.Bu yüzden HTC bölümünde cihazımızı Developer Edition ya da Asya Modellerine çevirme gibi konu başlıkları açıyoruz.