M8 ROM SORUNU

'HTC One M8' forumunda enisalperea tarafından 4 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. AndroNetwork'da çerezler (cookies) kullanılmaktadır ve forumlarımızı kullanımınızda bu şartları kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi edinin.
  2. Merhaba Ziyaretçi, AndroBlog'a haber ve içerik paylaşımında görev alacak editörler (içerik sağlayıcılar) alınacaktır. Eğer sende yazılarının AndroBlog'da yayınlanmasını istiyorsan iletişim sayfasından bize ulaş!
  3. Özel mesaj ile hiç kimseden destek talebinde bulunmayın. Bu kural sosyal ağlar içinde geçerlidir. Lütfen bir sorun yaşarsanız sadece forumlarımızı kullanın. Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden destek talebinde bulunmayın.
  1. Öncelikle direkt konuya girmek istiyorum çünkü çok mağdurum.
    HTC ONE M8 cihazımın garantisi bittikten 15 gün sonra ekranında "SYSTEMIU duruldu." hatası aldım. Bu hata ekranın saniyede bir çok kez gidip gelmesine neden oldu ve cihazda hiç biryere erişemedim.
    Bir sürü telefoncuya gösterdim. Kimisi "ses tuşları bozuk" kimisi "program yemiyor" dendi ve böylelikle ttelefonum 3 ay telefoncudan telefoncuya gezdi..
    Bulunduğum şehirde de aham şaham bir telefoncu yok.

İşin aslı,şuan da ben telefonumu şarja taktığımda direkt man ses ve povertuşları ile yaptığım ekran acılıyor.yani
    Hbot
    Recovery komutları olan ekran..

Ben bu telefonu nasıl düzelte bilirim ? Stock rom denedim internette izlediğim bir çocuğun yaptıklarının aynısını ama şöyle birşey ile karşılaştım "sürüm aynı değil" tarzı birşey söyledi ruu da.
    Telefonum 6.12.401.4'ü istiyor yani öyle yazıyor..
    flashlamak vs konulardan anlamadım bir çok şey okudum ama anlayamadım. Lütfen birileri bana yol göstersin.Telefonumu çok seviyorum fakat çok yordu beni.

Okuduğunuz için hepinize çok teşekkür ederim.

Yükleniyor...
  2. Stock mu yoksa custom rommu kullanmak istiyorsun.?
    Cihazın durumu nedir. Bootloader kilidi açıkmı vs. Daha detaylı bilgi vermelisin. Cihaz bootloader modda iken fastboot getvar all komutu verip ekranda çıkan bilgiyi imei yi silerek buradan paylaş.

İmzayı kısalt... Click to collapse... İmzanın tamamını görüntüle... Hepsini görmek için tıklayın...

3. HOCAM HİÇBİR BİLGİM YOK BU CUSTOM VS OLAYLARINDA. CİHAZI ÇEKİP FOTOĞRAFINI ATACAĞIM RESİM LİNKİ BU BURADA ÇIKARAMADIM FOTOĞRAFI: https://ton.twitter.com/i/ton/data/dm/817038180499288067/817038134080864256/5MgpC4Qo.jpg

4. İmzayı kısalt... Click to collapse... İmzanın tamamını görüntüle... Hepsini görmek için tıklayın...

5. *** Software status: Modified ***
    *** LOCKED ***
    *** SECURİTY WARNİNG ***
    m8_ul PVT SHIP S-ON
    HBOOT-3.19.0.0000
    RADIO-1.29.214500021.12G
    OpenDSP-v51.2.2-00593-M8974_f0..1015
    OS-6.12.401.4
    eMMC-boot 2048 MB

hocam bunlar yazıyor altında ise

FASTBOOT

HBOOT
    RAMDUMP
    REBOOT
    REBOOT FASTBOOT
    POWER DOWN

SEÇENEKLERİ VAR

6. Kullanabileceğin iki yöntem var.
    Birincisi 6.12.401.4 Ruu exe bulup direk yükleme yapabilirsin.
    İkincisi bootloader kilidini açıp nandroid backup ile yükleme yapabilirsin.

İmzayı kısalt... Click to collapse... İmzanın tamamını görüntüle... Hepsini görmek için tıklayın...

7. 6.12.401.4 Ruu aradım ama hiç bir yerde yok. Hep zip olarak var. zipler de yanlıs hatırlamıyorsam5 tane şeyden olusuyor rardan çıkarınca 2si hata veriyor.

bootloader olayını açıklar mısınız hocam ? yada tek seferde bu işlemi yapabileceğim bi kaynak biliyor musunuz?

8. Zip dosyaları S-off cihazlarda uygulanabiliyor. Bu neden ile nandroid bacup yöntemini kullanabilirsin.
    Yapman gereken bootloader kilidini açıp twrp recovery yükledikten sonra nandroid yedeğini kurman ve en son stock recovery yükleyebilirsin.

Güncel twrp recovery nandroid backup ve stock recovery dosyalarını linkte bulabilirsin.

https://mega.nz/#!2lpkEb4K!PFebfTjhYaxO1buJZG9ZvpFkm4E2Djwsz0cTm_KkQDg
    https://mega.nz/#!e5xlCKTa!ppN_hc1cvAUQry9VwXkycuVfEe_lwjY8aNNnP4yAfbw

https://dl.twrp.me/m8/twrp-3.0.2-0-m8.img.html

Diğer bir seçenek ise bootloader kilidini açtıktan sonra twrp recovery yükleyip uygun custom romlarıda rahatlıkla kullanabilirsin.

9. Hocam kusuruma bakma.. Ama benim beyin karıstı.. İlk basta 2. De ne yapmam gerekli.? Tek umudum sensin

comments powered by Disqus
Yükleniyor...
Buna benzer diğer konular - SORUNU Forumlar Tarih
Yardım Htc One m7 Turkcell 3g sorunu Daha düşük etkinliğe sahip HTC cihazları 1 Ekim 2017
htc one m7 açılmama sorunu One (M7) Soru ve Cevap 12 Eylül 2017
HTC 10 bildirim paneli sorunu HTC 10 Geliştirme Kılavuzları 3 Ağustos 2017
Htc 826 Türkçe dil sorunu Daha düşük etkinliğe sahip HTC cihazları 8 Temmuz 2017
Sorun üç parmak jest sorunu HTC One A9 29 Haziran 2017