• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Özel ROM  [M8 ROM] Android Revolution HD 53.1 | ART | Yüksek Kalite & Performans • Sense 7.0

Trnn

Cevabınız onda
Xda forumdan linkteki firmvare dosyasını indirip aşağıdaki komutlar ile flaşlaman gerekiyor.
Bunun için firmvare dosyasını C klasöründeki adb klasörüne atmalısın.

Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Oturum açın ya da hesap oluşturun.

cd c:/fastboot
adb reboot-bootloader
fastboot oem rebootRUU
fastboot flash zip firmware.zip
fastboot reboot

kardeş adb dosyası dediğin android dosyalarının içinde olduğu klasör değil mi ? onun adını değiştirecek miyim birde ( şu an adı android)

Android Revolution HD ve İnsertcoin, iki romda da şu problemi yaşıyorum. müzik dinlerken eğer ekran açıksa bir problem yok ama power tuşuna basıp ekranı kapatınca müzik hem kulaklıkta dinlerken hemde telefonun kendi hoparlöründe ses bozuluyor. bu bozulma cızırtılı duraklaya duraklaya ilerleyerek devam ediyor. ekranı tekrar açınca düzeliyor. htc nin kendi müzik oynatıcısı dışında google music uygulamasında da aynı şeyi yapıyor. bir tek power amp uygulamasında ve telefona harman kardon yazılımını flaslayınca müzik dinlerken problem yaşamıyorum. sizce neden olabilir. 4.16.401.10 fw, recovery sürümleride güncel wipe- dalvik cache yaptım gene htc nin kendi müzik uygulamasında düzelmedi. (sense 7 romlarda bu sorunla karşılaşıyorum sense 6 da yoktu böyle bir şey)

Moderatörün son düzenlenenleri:
wifi ye hiç tıklanmıyor bazı arkdaşlar firmware güncelleyin düzelir demişler ama bende şu an buradan indirdiğim (
Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Oturum açın ya da hesap oluşturun.
) bu yüklü Lollipop (Android 5.0.1 + HTC Sense 6.0) ama firmware nedir nasıl güncellenir ne indirmem gerek tam bilmiyorum

neyse sorunu hallettim wifi sorunu arkadaşın verdiği linkten firmware güncellemesi ile çözülüyor ama ben güncellemeyi yaparken sizin verdiğiniz komutları girdiğimde device not found uyarısı alıyordum en sonunda yabancı bir siteden buldum bu hatayı alan arkadaşlar için yazıyorum herkes yararlansın beyler ben bu işi halledene kadar çok duyarlı arkadaşlarda oldu vurdumduymaz insanlarda çoktu hepsi sağolsun genede
-
cd c:/fastboot
fastboot oem rebootRUU
fastboot reboot
olay bu kadar arkadaşlar yardıma ihtiyacı olanlar yazsın elimden geldiği kadar yardımcı olurum elimden geldiğince android olayında ilk kez rom yükledim :D

birde benden size tavsiye dörtyüzkırkdört(444)-android sitesinde nejat diye birisi var admin sanırım. ücretli destek almam için elinden geleni yaptı ben hocam bu sorun nasıl düzelir diyorum adam sorun çözümü ile alakasız şeyler söylüyor en sonunda malsın felan diyerek beni siteden atıp banladılar yazık ya.... bu siteden allah razı olsun teşekkürler

executioner

Cevabınız onda
Test Kullanıcısı
about.png
System details:
  • Android 5.0.1 (Lollipop) - latest official
    4.16.401.10 (WWE) firmware (34.x series)
  • Android 4.4.4 (KitKat) - latest *STOCK* ROMs without modifications --->
  • This is improved version of stock ROM - no visual changes!
  • Very fast, clean & stable!
  • Full HTC Sense 6.0 Interface
  • Multi-language (WWE)
  • For HTC One M8
  • Thanks to HTC for the base firmware
Included kernel details:
  • Stock kernel (the most stable)
ROM details:
  • Removed software (CPU) rendering - full Snapdragon 801 (GPU) rendering
  • Fully optimized and tweaked
  • Root access
  • Unsecured boot.img
  • Newest BusyBox
  • RAM optimizations
  • System signatures check enabled for system security and safety
  • Improved virtual memory management
  • Speed optimizations
  • Enabled GPU UI rendering
  • Data, cache and system partitions mounting tweaks
  • Bloatware applications removed
  • All /system applications updated to latest available
  • All /data applications updated to latest available
  • Improved CPU governors performance
  • Most optimal system scheduler
  • Disabled kernel debugging for better performance
  • Zipaligned (Improved RAM management)
  • Zipalign on boot (for user applications on data partition)
  • Fully de-odexed
  • init.d scripts (BusyBox run-parts) support
  • Auto init.d permissions set on boot
  • sysro/sysrw commands support
  • Excellent battery life!
  • Improved EXT4 performance
  • OpenVPN support
  • Most up-to-date system files permissions
  • Adobe Flash Player support
  • Support almost 24h a day
  • ...and many more!
You need:
  • HTC One unlocked with htcdev.com (S-ON) or S-OFF
  • Custom recovery
  • Read this flashing guide -
How to flash:
  • Download ROM and place it on your virtual SD card
  • Boot your phone in recovery mode (vol down + power)
  • In main menu, select "install zip from sdcard"
  • Select "choose zip from sdcard" and browse to the location of Android Revolution ROM
  • You can use data wiping option in AROMA (optionally if coming from earlier version of my ROM, obligatoryif coming from stock or other custom ROM)
  • After flashing process is complete, reboot the device

changelog.png

Android Revolution HD 41.0
--- release date: 28 March 2015 ---

• More HTC Sense 7.0 apps from the latest M9 system:
    - Calendar
    - Camera
    - Clock
    - DotView
    - Zoe
    - Location Picker
    - Sense Launcher
    - Weather
  • Fixed Google Feedback in the Google Play
  • Updated Google Play services
  • Updated custom apps:
    - Facebook
    - Twitter
  • Updated Google apps:
    - Chrome
    - Drive
    - Keep
    - Maps
    - Music
    - Plus
    - Now
    - YouTube
  • Other minor changes and fixes
  • Included and updated applications:
- If your current firmware version doesn't match ROM firmware version, wiping data inside AROMA is highly recommended!

downloads.png
click.png