Işık sensörü (proximity sensor) sorunu. (Sorun çözüldü)

• Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

ettube

Aktif üye
Kayıtlı kullanıcı
15.08.2016
179
16
557
Unlocked, rootlu, S-ON, 3.16.401.2 sürüm yüklü diğer HTC 10 telefonumu akşamleyin sorunsuz kullanırken, kullanmayı bıraktım. Bir süre sonra kullanmak için ekrana dokundum ama hiç tepki vermedi. Güç tuşuna bastım olmadı. Şarjı bitti diye düşünüp şarj edeyim dedim ama şarj esnasında kırmızı şarz ledi hiç yanmadı. Yani telefon hiçbir şeye tepki vermiyordu. İnternette araştırma yapınca bu sorunun ışık sensöründen kaynaklandığını öğrendim.
Hiçbir şekilde açılmayan telefonumun güç tuşuna basılı tutarken, diğer telefonumun fener ışığını yakıp telefonun kulaklık girişine doğru 3 cm mesafeden tutup 30 sn kadar bekledim telefon açılmadı. Ses kısma + güç tuşuna birlikte basıp 30'a kadar saymaya başladım. Telefonum 25. sn'de "şakk" diye açıldı. Şimdi sorunsuz çalışıyor.
Bu sorun tüm HTC telefonlarda zaman zaman yaşanıyormuş. Böyle bir sorunla karşılayıp çözemeyenlere, çözümünü bilmeyen kullanıcılara duyurayım dedim.
Ustalara sormak istiyorum. Acaba sorun kullandığım stock romdan da kaynaklanabilir mi? Şayet bu rom soruna yol açıyorsa telefonu S-OFF yapıp son sürüme yükselteyeyim mi? Ne dersiniz?