Huawei Ascend G301 Custom Rom 4.2.2

kepkaya

Kayıtlı kullanıcı
11.09.2013
34
13
407
Arkadaşlar yaptığınızda gelecek hasardan ben ve Forumumuz sorumlu tutulamaz!!! Sonuna Kadar Okuyun

İlk Programlar:
1)Gapps
2)Huawei Flashrecovery
3)Oktay Rm 4.2.2

Flashrecovery hariç hepsini sd karta atıyoruz zip veya rar halleriyle.
Flashrecovery ise Masaüstüne dosyalarını çıkartıp hazırda bekletiyoruz.

Telefonu bataryasını çıkartıp 10 sn bekledikten sonra tekrar takıyoruz.Sonra ses kısma ve power (güç tuşu) na basarak telefonu açıyoruz.
Telefonumuz Huawei ambleminde takılı kaldıysa doğru yoldayız demektir.Eğer olmadıysa tekrar deneyin.

Şimdi telefonu USB kablosuyla bilgisayarımıza takalım.Flashrecovery içindeki 'runme.bat' dosyasını çalıştırıyoruz.yani sadece 'runme' yazanı çalıştırıyoruz.Bir tuşa basın yazıyor işlem bitince tekrar bir tuşa basın diyecek.Bu yazı geldiğinde telin bataryasını çıkarıp 10 sn bekletip tekrar takın.

BURASI EN ÖNEMLİ KISIM DİKKAT PÜF NOKTA
Bazılarınızda bilgisayarında bir tuşa basın dediğinde öylece kalcak bir ilerleme olmayacak.Eğer öyle birşey olursa işlemi kapatın ve bu uygulamayı kurun. Huawei Driver

Şimdi telefonu ses açma ve power(güç tuşu) ile açın Eğer Doğru yaptıysanız Cwm recovery (Clockworkmod) açılacak

Sırasıyla
Wipe data/Factory Reset
Wipe cache partition
Mounts & Storage- Format system
Mounts & Storage- Format data
Mounts & Storage- Format cust
Advance=Wipe dalvik cache
Advance=Wipe battery stats

Bunlar bitince 'install zip from sdcard ' bölmüne gelip 'Baseband109808' dosyasını yüklüyoruz.
Tekrar aynı işlemi yapıp bunda 'Oktay RM 4.2.2' isimli dosyayı yüklüyoruz
Tekrar aynı işlemi yapıp bunda
'gapps-jb-20130301-signed(2)' isimli dosyayı yüklüyoruz

Hayırlı olsun Reboot System deyip yeniden başlatabilirsiniz ben pek sevmedim ama 2.3.6 yı tercih ederim.Tercih sizin
EMEGE SAYGI!

• Beğen
Reactions: washburn_x

washburn_x

Kayıtlı kullanıcı
23.01.2013
1,984
1,190
5,557
31
izmir
Recovery
cwm
Cihaz
HTC One X
emeğine sağlık kardeşim, rom içinde görsellerle konunu zenginleştirirsen daha iyi olur ;)

drdne

Kayıtlı kullanıcı
19.07.2014
1
0
12
Acil yardım ben cwn yi yükleyemiyorum en üstte androıd yazıytor altında aşağıdaki menü var allah rızası için yardım
gelen menü
reboot system now
applyupdate from sdcard
wipe data/factory reset
wipe cache partition
touchscren firvare update
başka yok

harunserefli

Yardımcı Yönetici
08.05.2013
3,488
1,531
7,637
38
KIRIKKALE
ROM
Resurrection
Recovery
3,0,2x
Cihaz
htc one m8
Acil yardım ben cwn yi yükleyemiyorum en üstte androıd yazıytor altında aşağıdaki menü var allah rızası için yardım
gelen menü
reboot system now
applyupdate from sdcard
wipe data/factory reset
wipe cache partition
touchscren firvare update
başka yok

sende şu anda stock recovery var öncelikle Flash recovery yazani indir ve kur

serdarfatih

Kayıtlı kullanıcı
03.11.2014
1
0
12
Wipe data/Factory Reset i tıklıyorum şapka işareti çıkıyo ve donuyo ekran öylece. sorun nedir acaba

tolga123zorba

Kayıtlı kullanıcı
10.01.2016
260
12
872
Android versiyonu
8.0
Cihaz
htc u 12+
sende şu anda stock recovery var öncelikle Flash recovery yazani indir ve kur
Harun abi merhaba bende bir tane Huawei g730 Ascend var unsuccesfuul decyprıtıon yazıyor ne sd karttan ne de flashtoll la yazılım atamadım buna ılıskın bilgin varmı