İpucu / Döküman  HTCDev Sitesi ve Revone olmaksızın bootloader lock ve unlock işlemleri yapabilme

• Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

çarlıs davrin

Cevabınız onda
Kayıtlı kullanıcı
26.08.2013
3,515
931
6,557
Yanlış bir komutlama olmasın unlock/lock olayından p3,tampered flag'den de p7 bölümü sorumludur:

mmcblk0p3= unlock/lock

mmcblk0p7=tampered
Çok teşekkürler ama şu bat planı da olmadı. Sorun şu; adb shell' e kadar geliyorum batchscript de. ama adb shell e girdikten sonra devamını yazmıyor. Sanki adb shell başlı başına bir program gibi, cmd den ayrı. sorunu adb shell den sonraki komutları direk yanına yazarak çözebileceğimi düşündüm. adb shell den sonra iki komut var; su ve ana komutumuz. adb shell su ile c# ta da bat da su komutuna kadar gidebiliyorum. bundan sonrasına batchscript in gücü yetmiyor. C# ta yeni bir process oluşturuyorum her bir komuta. Her şey gayet güzel fakat tırnak işi olayı bozuyor. Şu an 2 çözüm planım var;

1) echo -ne "HTCU" | dd of=/dev/block/mmcblk0p3 bs=1 seek=33796 bu komutu öyle ya da böyle " " lar olmadan girebilmek: echo -ne "HTCU" bu kısımın ne işe yaradığını bulamadım .

2) Bir flashable zip içinde bunları ayarlayıp programda o zipi adb sideload yapmak. Ki edify dilinin ( Ziplerde kullanılan scripting dili ) gücünün bir symlink dosyasının değerlerini değiştirmeye yeteceğini sanmam.

Böylece tek çözüm 1 gibi gözüküyor. Yardımcı olursanız minnettar kalırım.

e®kolik

Yeni üye
Kayıtlı kullanıcı
27.07.2013
47
12
407
Abi ya şu an cihaz relocked konumunda deneme maksatlı stock roma geçiş yapmak istiyorum ama stock recovery yazılmıyor FAILED hatası veriyor anlamadım nedenini :(
Sen sorunu hallettin mi dostum, aynı dert bende de var.Blueberry ustanın verdiği yöntemle Locked yaptım.Cihaz şu an S-OFF.Recovery flashlamak istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum.Çok uğraştım,
eğer bir çözüm bulduysan lütfen bana da yardımcı ol.

C:\miniadb>fastboot flash recovery recovery.img
sending 'recovery' (8432 KB)...
OKAY [ 1.146s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: not allowed)
finished. total time: 1.191s

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
18.04.2013
8,823
7,134
12,607
Sen sorunu hallettin mi dostum, aynı dert bende de var.Blueberry ustanın verdiği yöntemle Locked yaptım.Cihaz şu an S-OFF.Recovery flashlamak istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum.Çok uğraştım,

OKAY [ 1.146s]
writing 'recovery'...
recovery dosyasında hata olabilir,aşağıdaki linkten indireceğiniz dosyayı bir deneyin:

https://mega.co.nz/#!Ng1iGZZT!cDYMLUCQexXddF6mWMg50gkpfQpaa2sXifZChkqfTNg

shin

Cevabınız onda
Kayıtlı kullanıcı
05.03.2013
1,138
407
3,107

OKAY [ 1.146s]
writing 'recovery'...
Anladığım kadarıyla bizim cihazlarda unlock olmadan custom recovery flashlanmıyor sanırım. Eski Cihazlarda soff olması yetiyordu.

birmum

Üye
Kayıtlı kullanıcı
18.08.2013
68
3
457
öncelikle forum harika çok yararlı bilgiler içeriyor paylaşımın için ayrıca tesekkür ederi ancak ben bu işlem leri yaparken şöyle bir hata alıyorum C:\>adb reboot bootloadererror: device offline yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim cihaz kablo ile bağlı oldugu halde biraz uğraştım konudaki miniadbyi indirince oldu ancak hala unlocked yazıyor

Moderatörün son düzenlenenleri:

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
18.04.2013
8,823
7,134
12,607
öncelikle forum harika çok yararlı bilgiler içeriyor paylaşımın için ayrıca tesekkür ederi ancak ben bu işlem leri yaparken şöyle bir hata alıyorum C:\>adb reboot bootloadererror: device offline yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim cihaz kablo ile bağlı oldugu halde biraz uğraştım konudaki miniadbyi indirince oldu ancak hala unlocked yazıyor
Eğer ana konu içindeki adb komutlarını cihaz açıkken ve bootloader konumuna düştüğünde sorunsuz yerine getiriyorsa locked olmaması için bir neden yok.Ayrıca neden kalıcı LOCKED işlemi yapıyorsunuz,cihazı teknik servise mi vereceksiniz.Cihaz S-OFF ve LOCKED pozisyonunda hiçbir şey yapamazsınız.CWM ya da TWRP recovery flaşlayamazsınız,dolayısıyla custom rom yükleyemezsiniz,root yapamazsınız bu yüzden tekrar HTC DEV sitesinden UNLOCKED işlemi yapmak zorunda kalırsınız.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

birmum

Üye
Kayıtlı kullanıcı
18.08.2013
68
3
457
telefonun kulaklık çıkışında sorun var sanırım kulaklığı takınca sol kulaklıktan ses gelmıyor ve cızırtı yapıyor denemediğim kulaklık kalmadı bu arada:) evet teknikservise göndericem

Moderatörün son düzenlenenleri:

cmlbrnc

Yeni üye
Kayıtlı kullanıcı
03.01.2014
18
0
377
1|[email protected]:/ $ echo -ne '\x00\x00\x00\x00' | dd of=/dev/block/mmcblk0p3 bs=
1 seek=33796
dd of=/dev/block/mmcblk0p3 bs=1 seek=33796 <
/dev/block/mmcblk0p3: cannot open for write: Permission denied

şimdi ne yapacaz . neden yazılamiyor.yazılma yetkisini su ile vermdik mi ? anlamadım

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
18.04.2013
8,823
7,134
12,607
1|[email protected]:/ $ echo -ne '\x00\x00\x00\x00' | dd of=/dev/block/mmcblk0p3 bs=
1 seek=33796
dd of=/dev/block/mmcblk0p3 bs=1 seek=33796 <
/dev/block/mmcblk0p3: cannot open for write: Permission denied

şimdi ne yapacaz . neden yazılamiyor.yazılma yetkisini su ile vermdik mi ? anlamadım
Cihaz S-OFF ve Unlocked ise custom recovery ya da herhangi bir rom flaşlanarak root yetkisi alınmışsa sorun çıkmaz.Yetki kabul edilmediğine göre yukardaki söylediğim gerekli şartlardan birisi yerine getirilmiyor.

cmlbrnc

Yeni üye
Kayıtlı kullanıcı
03.01.2014
18
0
377
Cihaz S-OFF ve Unlocked ise custom recovery ya da herhangi bir rom flaşlanarak root yetkisi alınmışsa sorun çıkmaz.Yetki kabul edilmediğine göre yukardaki söylediğim gerekli şartlardan birisi yerine getirilmiyor.

Teşekkürler.su yetkisi ile bir sıkıntı vardı hallettim