• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Resmi Güncelleme  [HTC U11]Stock RUU WWE, DualSim(TW), Developer ve Sprint Modeller

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
Test Kullanıcısı
ROM Geliştirici
hocam cid_060 cihazımda 2.31.400.6 yüklü durumda. hafıza kartından yüklemeye çalışınca da bu hatayı alıyorum:
Bunun birçok sebebi olabilir
System dosyası önceden modifiye edilmiş olabilir
Cihazda custom rom yüklü olabilir
System app uygulamalarından bazıları değiştirilmiş ya da root yetkisi ile kaldırılmış olabilir
Titanium Backup ya da benzeri uygulamalarla herhangi bir sistem uygulaması dondurulmuş olabilir
Önceden custom kernel flaşlanmış olabilir
Cihaza önceden root atılmış olabilir ya da kaldırılsa bile hala SU binary cihazda mevcut olabilir.
Firmware versiyonu uyumsuz olabilir.

En iyisi 2.31.400.6'ya uygun TWRP Nandroid Backup dosyasını indirip TWRP üzerinden restore ile geri yükleyin, sonra tekrar deneyin.

Trnn

Cevabınız onda
hocam cid_060 cihazımda 2.31.400.6 yüklü durumda. hafıza kartından yüklemeye çalışınca da bu hatayı alıyorum:
Bildiğin gibi 2.31.400.6 firmwaresi cid 622 ye ait. Bu durumda güncelleme alamazsınız. O neden ile cihazı kendi firmwaresine döndermeniz gerek. Bunun için xda da yayınlanan 2.42.400.3 firmware dosyasını indirip sd kart üzerinden ruu yükleme yolu ile yükleyerek firmwarenizi düzeltin ve yine 2.42.400.3 nandroid backup dosyasını indirip twrp üzerinden restore yaparak yükleyin. Tüm bunlsrın sonunda cihazın kendi stock romuna dönmüş olacaksın.

Sırık

Popüler üye
Bunun birçok sebebi olabilir
System dosyası önceden modifiye edilmiş olabilir
Cihazda custom rom yüklü olabilir
System app uygulamalarından bazıları değiştirilmiş ya da root yetkisi ile kaldırılmış olabilir
Titanium Backup ya da benzeri uygulamalarla herhangi bir sistem uygulaması dondurulmuş olabilir
Önceden custom kernel flaşlanmış olabilir
Cihaza önceden root atılmış olabilir ya da kaldırılsa bile hala SU binary cihazda mevcut olabilir.
Firmware versiyonu uyumsuz olabilir.

En iyisi 2.31.400.6'ya uygun TWRP Nandroid Backup dosyasını indirip TWRP üzerinden restore ile geri yükleyin, sonra tekrar deneyin.

Mehmet abi merhaba xda da nougat a geri dönüş konusu gördüm sanki pek anlayamadım baktın mı bilmiyorum.

https://forum.xda-developers.com/u11/how-to/guide-downgrade-htc-u11-oreo-to-nougat-t3754481

Trnn

Cevabınız onda

Sırık

Popüler üye
Mehmet abi merhaba xda da nougat a geri dönüş konusu gördüm sanki pek anlayamadım baktın mı bilmiyorum.

https://forum.xda-developers.com/u11/how-to/guide-downgrade-htc-u11-oreo-to-nougat-t3754481
Evet S_on cihazlarda Nougat sürüme geri dönüş yöntemidir. Az önce tarafımca denendi ve sorunsuz olarak cihaz nougat sürüme düşürüldü. Bir süre daha nougat sürümünde kalmayı düşünüyorum.
Rica etsem Türkçe tercüme etsen.aslında ayrı bir başlık altında olsa öyle bir konu güzel olurdu.

HTC U11 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynen öyle malesef. Konuyu görünce direk sen aklıma geldin. :)
Düşündüğün için sağol hocam. Yaşadığımız rezilliği tanımlayacak bi cümle kuramıyorum artık. Oreo nun üstüne 2 güncelleme daha geldi ; ruu gelmedi halâ. Aldığıma alacağıma bin pişman oldum yemin ediyorum. Satacam da bu şekilde alan olmaz diye mecbur bekliyorum dosyayı. Hayırlısıyla bi kurtulsam artık ; inanılmaz bunaldım. Htc defteri malesef kötü bir şekilde kapandı bende...