• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Genel Htc U11 S-on Cihazlarda Oreo'dan Nougat sürüme düşürme yolu.

Trnn

Cevabınız onda
Arkadaşlar Konu xda forumda @
Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Oturum açın ya da hesap oluşturun.
İsimli kullanıcının yapmış olduğu bir paylaşımdır ve konu bilgisine linkten ulaşabilirsiniz.
Konu tarafımca uygulanmış olup Oreo sürümden Nougat sürüme sorunsuz olarak geçiş yapılmıştır.
Konu Linki :
Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Oturum açın ya da hesap oluşturun.

UYARI
. Konu hakkında deneyiminiz yok ise veya ön bilgi edinmeden denemenizi tavsiye etmem. Cihaz S-on olduğundan dolayı yapılacak bir hata geri dönüşü olmayan sorunlara neden olabilir. Sorumluluk tamamen kişinin kendisine aittir.!

. Konu anlatımı Emea yani Avrupa sürüm cihazlar içindir. Ancak diğer varyant'taki cihazlarda'da uygulanabilmektedir.

ZORUNLU DURUM
. Htc U11 Model oreo sürümü 2.XX.XXX.XX
. Bootloader kildi açık olmalı
. Güncel Twrp recovery kurulu olmalı
. Cihaz durumu S-on

GEREKLİ MALZEMELER
.
; Avrupa sürümü
.

.
(Son Sürüm)
.

PC WINDOWS 10 VE ÖNCEKİ SÜRÜMLER
. Ruu dsoyasını pc ye indirip dosya adını 2PZCIMG olarak değiştirip zip dosyasını sd kart ana dizinine atın
. C klasörü altında adb isimli boş klasör oluşturup Minimal adb zip dosyasındaki komut dosyalarını çıkararak bu klasöre atın. (Halihazırda komut dosyaları mevcut ise tekrarına gerek yoktur.
. Güncel TWRP recoery i indirip adb klasörü içine atarak ismini Twrp olarak adlandırın.
. Htc_Versiyon_Toll zip dosyasını indirip pc de masa üstünde
bir klasöre çıkartın.

ANDROİD NOUGAT SÜRÜMÜNE DÜŞÜRME ADIMLARI.
. Cihazı download modda kendi orjinal kablosu ile pc ye bağlayın
. Adb komut dosyası üzerinden fastboot komut dosyasını çalıştırın ve komut penceresini açık bırakın.
. Eğer güncel Twrp recovery cihaz üzerinde kurulu değil ise komutu çalıştırarak twrp recovery yüklemesini yapın. fastboot flash recovery twrp.img
. Cihazı Twrp recovery moda alın.
. Cihaz Twrp recovery modda iken adb devices komutu verin ve pc nin cihazı gördüğünden emin olun.
. Cihaz Twrp modda iken Masa üstüne indirmiş olduğunuz Htc_Version_Toll uygulamasını çalıştırın. Açılan pencerede aşağıdaki yazıları göreceksiniz. En son satırdaki yeni sürüm sekmesinin karşısına kullanacak olduğunuz Nougat ruu sürüm dosyasının yazılım numarasını yazıp Enter tuşu ile onaylayın.

HTC Version Tool, code by sabpprook
-- misc: /dev/block/sde1
-- offset: 2208
-- version: 2.33.401.10 (Halihazırdaki yazılım numarasını burada göreceksiniz)
new version: ( Bu kısıma kullanacak olduğunuz ruu yazılım sürümünü girin. Örneğin 1.27.401.11 en son nougat sürüm numarası ve ruu önerilir.)

. Sürüm numarasını girip onayladığınızda herhangi bir sorun çıkmaz ise işlem başarılı bir şekilde tamamlanıp pencere otomatikmen kapanacaktır. Sonrasında fastboot komut dosyaına geçerek adb reboot download komutu ile cihazı download moda alın. Bu işlem sonrasında daha önce sd karta atmış olduğunuz ruu dosyasını görecek ve yüklemek için onayınızı isteyecektir. Ses açma tuşu ile kurulumu başlatın.

Tüm bu işlerler sonrası Nougat sürüme geçiş yapmış olacaksınız.

Son düzenleme:
merhaba andronetwork.
u11,HTC__J15 cidli ve oreo LeeDrOiD U V3.2.0 yüklü cihaz var.oreo yüklüydü root ve twrp kısmını acele ederek hallettim.s_off nasılsa hallederim dedim.sonradan bu boardda iyice anladım ki mümkün değil.olurda htc farklı bir yükseltmeye geçer s_off olmadan baş ağrıtır diye stock roma geçmek istiyorum.brick olmamak için ince eleyip sık dokuyorum pot kırarsam bağışlayın lütfen.
bu sayfadaki anlatımı uygulayabilirmiyim ve sonunda stock recovery yüklenmiş olacak mı.
sayfada verilen
uygun değilse uygun olan hangisidir.
twrp yedeğim var sd kartta.geri yükleyip Stock_recovery_2.33.401.10_OCEAN_DUGL_2.img yüklesem sorunumu çözmüş olurmuyum.
ilgi için teşekkür ederim.iyi akşamlar

2.33.401.10 a ait ruu dosyamız var amacın stok roma dönmekse onu flash la ama nougat sürüme düşmek istiyorsan konu içindeki yöntem başarılı ben uyguladım

Ama custom rom kullandığın için nougat a düşmede muhtemelen sorun yaşayacaksın bu sebeple ilk önce 2.33.401.10 ait ruh flaşla sonra nougat a düşme işlemlerini yapmanı öneririm illada nougat a düşmek istiyorsan

teşekkür ediyorum size hocam.zahmet verdim.nougata dönmek değil amacım stock oreo olsun kafi güncelleme alabilmek için .2.33.401.10 a ait ruu dosyaya ait link alabilirmiyim.sanırım img olarak sd karttan yüklenecek doğru anladıysam . bootloader kilidi açık kalmalı mı kapamalımıyım işlemden önce