Htc One S (S4) S-Off Olan Telefonu Tekrar S-On Yapma

M.Demir

Kayıtlı kullanıcı
02.08.2013
5
8
382
Uzunca bir süre aramadan sonra sonunda buldum Uruloki arkaşımın isteği üzerine sitede paylaşıyorum
Kendi Htc One S (S4) telefonumda denenmiştir
Öncelikle bilgisayarınızda mutlaka htc driver yüklü olmalı (telefonu s-off olanlarda zaten vardır) olmayanlar htc'nin sitesinden indirebilirler aşağıdaki adresden fasboot.zip dosyasını indirin

Fastboot.zip

Gelelim Yapılacak işlemlere

1- Telefonunuzda USB Hata Ayıklama Modu açık olmalı (Telefonunuzdan menü>ayarlar>uygulamalar>geliştirme> hata ayıklama modunu etkinleştirin)
2- C: Diskinin içinde yeni bir klasör oluşturun adını "Android" yapın
3- İndirdiğiniz fastboot.zip içindeki doslarını zipten çıkartın android klasörünün içine atın
4- telefonunuz açık halde iken pc ye bağlayın
5- android klasörüne girin shift tuşuna basılı tutarak farenin sağ tuşana basın ve "komut penceresinin burada aç"a tıklatın
6- önünüze komut satırı gelecek "adb devices" yazıp entera basın cihazının seri nosu gelecek
7- Sonra "adb reboot-bootloader" yazıp entera basın cihazınız bootloader moduna gececek
8- "fastboot oem writesecureflag 3" yazıp entera basın
9- son olarak "fastboot reboot-bootloader" yazıp entera basın

artık cihazınız s-on olmuş durumda

Kaynak gösterek alıntı yapılabilir teşekkürü eksik etmeyin :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

Uruloki

Kayıtlı kullanıcı
31.05.2013
1,676
595
4,557
konu sabitlendi güzel anlatım için teşekkür ederim

ooemir

Kayıtlı kullanıcı
05.02.2013
876
179
2,057
Uzunca bir süre aramadan sonra sonunda buldum Uruloki arkaşımın isteği üzerine sitede paylaşıyorum
Kendi Htc One S (S4) telefonumda denenmiştir
Öncelikle bilgisayarınızda mutlaka htc driver yüklü olmalı (telefonu s-off olanlarda zaten vardır) olmayanlar htc'nin sitesinden indirebilirler aşağıdaki adresden fasboot.zip dosyasını indirin

Fastboot.zip

Gelelim Yapılacak işlemlere

1- Telefonunuzda USB Hata Ayıklama Modu açık olmalı (Telefonunuzdan menü>ayarlar>uygulamalar>geliştirme> hata ayıklama modunu etkinleştirin)
2- C: Diskinin içinde yeni bir klasör oluşturun adını "Android" yapın
3- İndirdiğiniz fastboot.zip içindeki doslarını zipten çıkartın android klasörünün içine atın
4- telefonunuz açık halde iken pc ye bağlayın
5- android klasörüne girin shift tuşuna basılı tutarak farenin sağ tuşana basın ve "komut penceresinin burada aç"a tıklatın
6- önünüze komut satırı gelecek "adb devices" yazıp entera basın cihazının seri nosu gelecek
7- Sonra "adb reboot-bootloader" yazıp entera basın cihazınız bootloader moduna gececek
8- "fastboot oem writesecureflag 3" yazıp entera basın
9- son olarak "fastboot reboot-bootloader" yazıp entera basın

artık cihazınız s-on olmuş durumda

Kaynak gösterek alıntı yapılabilir teşekkürü eksik etmeyin :)

Hocam bende s-off yada cid yapamıyorum .. çok uğraştım ama olmuyor. Tricdroid rom yüklü Maximus HD 10.0.0 yüklemek istiyorum ama siyah ekranda kalıyor :/