HTC One S Bootloader Unlock, Recovery ve Root işlemleri

Dr. Android

Admin
Yönetici
20.10.2012
6,204
4,060
12,937
Istanbul
www.andronetwork.com
ROM
LeeDrOiD v7.4.2
Recovery
TWRP 2.8.6.2
Cihaz
HTC One M8
HTC One S modeline Root, Bootloader Unlock ve Recovery Yükleme işlemlerini yapmak için aşağıdaki işlemleri sırası ile yapınız.

Öncelikle telefonumuzun Bootloader lock(başlangıç kilidi) kaldırıyoruz;

- Tüm HTC modelleri için ortak olan bootloader unlock işlemini http://www.trandroidev.com/one-x-nasil-yapilir/82-htc-one-x-boot-unlock-nasil-yapilir-recoveryroot-ve-rom-yukleme-islemleri.html adresinden yapabilirsiniz.

HTC One S Recovery Yükleme İşlemi;

- Telefonunuzda Ayarlar>Uygulamalar>Geliştirme>Hata ayıklama moduna gelin ve tick koyarak aktifleştirin.

- Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Sadece şarj modunda.

- Bu adrese tıklayarak zip dosyasını indirin ve içindekileri C diskinde adb klasörü açıp içine çıkartın. Yani C:/adb şeklinde olacak, burası çok önemli.

- http://loadbalancing.modaco.com/down...ouch-ville.img adresinden Recovery dosyasını indirin ve adb klasörünün içine atın.

- Bilgisayarınızda Başlat' a basın Menüde çıkan boşluğa (Win7 ve Vista Boşluk, XP de Çalıştır kısmındaki boşluğa) cmd yazıp entera basın. Aşağıdaki resimdeki gibi

20zbrcz.png

- Açılan siyah pencereye "cd c:\adb" komutunu tırnak işaretleri olmadan buradan kopyalayıp yapıştırın ve entera basın.

- Ekrana "adb devices" komutunu tırnak işaretleri olmadan buradan kopyalayıp yapıştırın ve entera basın. Eğerki aşağıdaki resimdekine benzer bir serial numarası geldiyse işlemler yolunda gidiyor demektir.- Ekrana "adb reboot bootloader" komutunu tırnak işaretleri olmadan buradan kopyalayıp yapıştırın ve entera basın. Telefon bootloader menüsünü açacaktır.
Eğer açılmaz ise telefonu kapatın, ses kısma ve güç tuşlarına basılı tutarak bootloader menüsüne kendiniz girin.

- Ardından siyah ekrana aşağıdaki komutu yazıp enterlayın. Recovery yüklenecektir. Aşağıdan kopyala yapıştır yapabilirsiniz.Kod:
fastboot flash recovery r2-modaco-recovery-clockwork-touch-ville.img
- Bu işlemden sonra telefon yeniden başlar. Başlamaz ise siz kapatıp açın.

- Tebrikler Recovery' i yüklediniz.


HTC One S Root İşlemi;

- http://forum.xda-developers.com/atta...5&d=1332770945 adresindeki CWN-SuperSU-v0.87.zip dosyasını indirin ve hafıza kartının içine atın.

- Telefonunuzu kapatın, ardından ses kısma ve telefonu güç tuşlarına aynı anda basılı tutularak bootloader menüsüne girin, ardından ses kısma tuşuna basarak recovery seçeneğinin üstüne gelin ve telefonu güç tuşuna basarak seçin.

- install zip from sd card seçeneğinden az önce hafıza kartına atmış olduğunuz zip dosyasını seçin ve yükleyin. Ardından geri gelip reboot system now ile telefonu yeniden açın.

- Tebrikler Root işleminide başarı ile yaptınız.
 
  • Beğen
Reactions: fatihozbay34