• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

hTc One Rom yüzünden kilitlendi açılmıyor Recovery modda açılmıyor

yildirimer

Yeni kayıt oldu
Arakdaşlar htc one telefonumun bootloader kilidini açtım root işlemini yaptım ama s-off yapamadım bende s-off yapmadan bi rom yükledim bu sefer telefon açılmıyor htc yazısında kalıyor ayrıca önceden girdiğim recovery moda artık giremiyorum yardımlarınızı rica ediyorum

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
Test Kullanıcısı
ROM Geliştirici
Arakdaşlar htc one telefonumun bootloader kilidini açtım root işlemini yaptım ama s-off yapamadım bende s-off yapmadan bi rom yükledim bu sefer telefon açılmıyor htc yazısında kalıyor ayrıca önceden girdiğim recovery moda artık giremiyorum yardımlarınızı rica ediyorum
Bootloader kilidini açmışsınız endişelenecek bir şey yok,power ve volume down tuşuna basarak bootloader'a gir,USB kablosu ile PC-Telefon bağlantısı yap sonra Toolkit'den tekrar TWRP 2.6.3.3 img dosyasını flaşla ya da fastboot klasörü içine adını recovery olarak değiştirdiğin dosyayı kopyala ve Windows komut isteminden aşağıdaki komutu gir:

Kod:
fastboot flash recovery recovery.img
Aşağıdan indireceğin fastboot zip klasörünü masaüstüne aç ve fastboot klasörünü C dizini içine kopyala:

Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Oturum açın ya da hesap oluşturun.

fastboot'dan adb komutu ile flaşlayacağınız TWRP 2.6.3.3 img dosyası (adını recovery olarak değiştirmeyi unutma)

Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Oturum açın ya da hesap oluşturun.

S-OFF yapmadan da Recovery'ye girdikten sonra istediğin romu artık sorunsuz flaşlayabilirsiniz.

yildirimer

Yeni kayıt oldu
Bootloader kilidini açmışsınız endişelenecek bir şey yok,power ve volume down tuşuna basarak bootloader'a gir,USB kablosu ile PC-Telefon bağlantısı yap sonra Toolkit'den tekrar TWRP 2.6.3.3 img dosyasını flaşla ya da fastboot klasörü içine adını recovery olarak değiştirdiğin dosyayı kopyala ve Windows komut isteminden aşağıdaki komutu gir:

Kod:
fastboot flash recovery recovery.img
Aşağıdan indireceğin fastboot zip klasörünü masaüstüne aç ve fastboot klasörünü C dizini içine kopyala:

fastboot'dan adb komutu ile flaşlayacağınız TWRP 2.6.3.3 img dosyası (adını recovery olarak değiştirmeyi unutma)

S-OFF yapmadan da Recovery'ye girdikten sonra istediğin romu artık sorunsuz flaşlayabilirsiniz.
Toolkit kullanmayı bilmiyorum C içine fastboot klasörünü attım TWRP 2.6.3.3 img dosyasını flashlamadan cmd komutu ile girdim TWRP 2.6.3.3 adını recovery olarak değiştirdim o şekilde attım yüklendi dedi telefonu kapattım açtım recovery e girmeye çalıştım açılır gibi oluyor sonra tekrar htc yazısı geliyor ekrana donuyor kalıyor sanırım sorun toolkit ile flash yapmamam bi o kaldı onuda yapsam tamam olacak gibi

Moderatörün son düzenlenenleri:

yildirimer

Yeni kayıt oldu
TWRP recovery yi flaşlayın, komut penceresini kapamadan önce fastboot erase cache yazın. Sonra yeniden başlatıp recovery e girin.
Dediğinizi yaptım recovery moduna girebilmeyi başardım sayenizde rom tekrar yükledim htc yazsının ilk ekanı geçti ardından one yazan bölümü geliyor şimdide orada kaldı tam açıldı diye heyecanlandım yine kaldı

yildirimer

Yeni kayıt oldu
Hangi romu yüklemeye çalışıyosunuz? Ayriyetten bootloader kilidinin açık olduğundan emin olun.
Telefon 15 dakika bekletikten sonra açıldı android rolution hd yükledim bootloader açık kendim açtım yardımlarınız için çok teşekkür ederim benim bunları yapmakta ki tek amacım NSS oyununa hile yapamıyorum onu aktif etmekti başıma neler geldi :)

Telefon 15 dakika bekletikten sonra açıldı android rolution hd yükledim bootloader açık kendim açtım yardımlarınız için çok teşekkür ederim benim bunları yapmakta ki tek amacım NSS oyununa hile yapamıyorum onu aktif etmekti başıma neler geldi :)
Çok iyi anlıyorum sizi. Ben de yeni sayılırım HTC nin rom root vs. işlerinde. Başlarda aynı duruma çok düştüm. Stock roma dönmek için gece gündüz uğraştım. Öğrendikten sonra çok basitmiş gibi geliyo :) Farklı rom düşünürseniz insert coin'i önerebilirim. Güle güle kullanın.

Testimo

Cevabınız onda
yaw arkadaşlar sensör sorunu bu arkadaşım üst hoparlorun yanında 2 tane nokta kadar sensör var onlara ışık tut eline bi fener al tut orayaa cihaz açılacak
bunu bana kim söylediydi çok sorunu hallediyor yanı cevap buydu sadece belirtmek istedim...