• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Yardım Htc One M9 Verizon veya Sprint Cihaz Sorunları

İlk halindeki durumun özelliklerini kayıt altına almışsanız, Kolay bir şekilde düzeltebilirsiniz. Fakat bahsettiğiniz durumda bazı tutarsızlıklar var. Sprint model Türkiye'de 4g çekmesi mümkün değil (eğer çekiyordu diyorsanız sadece ikondan ibarettir) sprint model değil de sprint rom yüklerseniz hiçbir şekilde gsm özellikleri çalışmaz. O yüzden ilk çalışan durumdaki cid, mid ve baseband durumunu bilmiyorsanız bir kaç ihtimali deneyebilirsiniz. Forumun ilk sayfasındaki açıklamayı uygulayarak sprint modeli hayata geçirebilirsiniz

Byzas

Yeni kayıt oldu
Özkan bey cevabınız için teşekkür ederim.İlk aldığımda Sim taktığımda KKTCCELL VE TURKCELL gibi sim kurulumunu istiyordu.Kurulumu seçtikten sonra küresel mod seçeneğinde 4g otomatik geliyordu ki internet hızını test etmiştim hakikaten 4g.ilk durumdaki yazılımda yazılım güncellemeleri menüsü yoktu.(Hatırladıklarımı söylüyorum.Şuanda lte cmsı cdma cmsı gibi şeyler çıktı ki bunlar yoktu.)Hatırladığım tek şey yazılım sürümü idi o da 3.41.651.4 :)ne yaptılarsa cihaza sorunsuz du.Şimdi dediklerinizi yapıyorum.Baseband umarım gelir.

Üçüncü basamak. 651. İse cihaz sprint modeldir. İlk sayfadaki işlem basamaklarını uygularsanız cihaz çalışır hale gelir. Bir de emin olmak için şu komut çıktısında "meid" numarası varsa kesinlikle sprint modelidir diyebiliriz. Komut satırında "fastboot getvar all" komutunun çıktısı

Byzas

Yeni kayıt oldu
C:\AA>fastboot getvar all
(bootloader) kernel: lk
(bootloader) product: htc_himawhl
(bootloader) version: 1.0
(bootloader) imei:
(bootloader) version-main: 3.41.651.4
(bootloader) boot-mode: download
(bootloader) version-baseband: [email protected]
(bootloader) version-bootloader: 1.0.0.0000
(bootloader) mid: 0PJA20000
(bootloader) cid: 11111111

Bu da çıktısı.Lakin dediklerinizden farklı bu sürüm üstüne viper romu kurdum.Sorun olur derseniz hemen değiştireyim.

Son düzenleme:

azizak

Popüler üye
C:\AA>fastboot getvar all
(bootloader) imei:
(bootloader) mid: 0PJA20000
(bootloader) cid: 11111111

Bu da çıktısı.Lakin dediklerinizden farklı bu sürüm üstüne viper romu kurdum.Sorun olur derseniz hemen değiştireyim.
aslında konu içinde defalarca konuşuldu, yani şunu anladık biz uğraşa uğraşa sonunda, sprint verizon ya da international şüphesi olduğunda bile, cihaz çalışır durumda ise, onu öyle kullanmak :) maalesef yeni rom atmak, firmware yüklemek vs vs gibi durumlarda bu oluyor ve çok karmaşık bir durum halini alıyor.
çünkü ele aldığımız cihazlar, kasası international olan, ama içinde sprint cihaz kart bulunan, yani telefonun kasa üstünde yazan ile, cihazın asıl modeli farklılığı bile başa çıkılmaz bi sorun.
hele bir de, cihazın mid dediğimiz model id değiştirildi ise, daha da karışık hal alıyor yine.
sizin cihazın üstünde yazan ile de, cihazın kendi modeli arasında fark vardır büyük ihtimalle. tahminim, cihazınızın içi sprint, kasada da verizon, ya da diğeri, cihaz verizon ama kasa sprint gibi gibi durumlar var.
benim kullandığım cihazın kasa international, ama içinde sprint bir model vardı, sprint modelde baseband kaybı var, verizon modelde de cihaz için farklı türde sim istiyor. sizin cihaz şu an, sprint olarak gözüküyor sanırım.
yani fastboot getvar all sprint diyor. kasasına baktınız mı, orda ne yazıyor, 0pja kısmında. önce teşhisi koyarak başlayabilirsiniz.
başta dediğim gibi, bulduğumuz tek çözüm, cihaz çalışıyor ise çok kurcalamayın idi başta :)

Mi Max Prime cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çırak

Yeni kayıt oldu
(bootloader) mid: oPJA10000
(bootloader) cid: HTC__M27