• AndroNetwork'da çerezler (cookies) kullanılmaktadır ve forumlarımızı kullanımınızda bu şartları kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi edinin.
  • Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Yardım Htc One M9 Verizon veya Sprint Cihaz Sorunları

Muhtemelen öyle olacaktır. custom rom deneyebilirsiniz. o da bir çözümdür. yalnız işlemler biraz sıkıntılı eğer yapabilirseniz olur, çok aşina değilseniz bu işlere bu şekilde devam etmenizi tavsiye ederim.

Kullandığınız sd kartı pc üzerinden biçimlendirip daha sonra zip dpsyasını atmayı deneyin. Yine sorun olur ise sd kartınız sorunlu olabilir.
Benim gibi bilgisi olmayanlar için bu işler baya sıkıntılıymış. Vazgeçtim hiç birşey yapmıyorum telefonu bu şekilde kullanıcam en kısa zamanda da elimden çıkarıcam inşallah. Yardımın çok teşekkür ederim hakkını helal et kolay gelsin.

Önemli değil, nougat sürümüne güncelleyebilirdiniz ama dediğim gibi işlemlere aşina olmak lazım. Bir de verizon ve sprint cihazların orjinal işletim sistemleriyle burada kullanmak mümkün olmuyor. Bu şekilde kullanmanız en mantıklısı.

Trnn

Cevabınız onda
Benim gibi bilgisi olmayanlar için bu işler baya sıkıntılıymış. Vazgeçtim hiç birşey yapmıyorum telefonu bu şekilde kullanıcam en kısa zamanda da elimden çıkarıcam inşallah. Yardımın çok teşekkür ederim hakkını helal et kolay gelsin.
İlerleyen zamanda fikriniz değişir ise kişisel tavsiyem sadece firmwarenizi güncelleyip custom rom kullanmanızdır. M9 modeli için oldukca custom rom alternatifi bulunmakta.

İlerleyen zamanda fikriniz değişir ise kişisel tavsiyem sadece firmwarenizi güncelleyip custom rom kullanmanızdır. M9 modeli için oldukca custom rom alternatifi bulunmakta.
Aslında denemek istiyorum içimde uhde kaldı kafama birşey taktı mı illa yapmam lazım :) ama sizi de uğraştırmak istemiyorum. Özkan'ın verdiği linkten iki tane dosya indirdim hangisi benim için uygun bilemiyorum.

Trnn

Cevabınız onda
Nougat güncellemesini geçtim. Peki custom rom yüklersem mobil hotspot hatası düzelir mi sizce?
Bu tip konulara girmeden önce mutlaka azda olsa araştırıp bilgi sahibi olmak önemlidir. Aksi halde küçük bir hata ile cihaza istenmeyen zararlar verilebilir.
Firmware gncellemesi ve twrp recovery kurulumu için aşağıdaki adımları izlemelisiniz.
Öncelikli olarak aşağıdaki linkten firmware dosyasını indirip dosya adını 0PJAIMG olarak değiştirip sd karta attıktan sonra cihazı download moda alacaksınız. Cihaz download moda girdiğinde zip dosyasını otomatikmen görecektir ve ses açma tuşuna basarak yüklemeyei başlatabilirsiniz. İşlem bittiğinde download modda os numarsını yani firmware numarsını 4.49.605.11 olarak göreceksiniz.

Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Şimdi oturum açın ya da hesap oluşturun.

Bu işlemin diğer yöntemi ise fastboot komutları ile yüklemektir. bunun için öncesinde Fsatboot komut dosyalarını oluşturmak için linkteki dosyayı indirirerek C sürücüsü altında oluşturacağınız adb klasörüne komut dosyalarını atmanız gerekiyor. indirdiğiniz firmware dosya adını firmware olarak değiştirip adb klasörüne atacaksınız. Sonrasında komut penceresini çalıştırarak aşağıdaki komutları sırası ile vermek gerekiyor.(Cihazın download modda pc ye bağlı olduğuna dikkat edin.)

Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Şimdi oturum açın ya da hesap oluşturun.

cd c:\adb
fastboot oem rebootRUU
fastboot flash zip firmware.zip
fastboot flash zip firmware.zip
fastboot oem reboot
fastboot reboot-bootloader

Aşağıdaki linkten güncel twrp recovery indirip yine fastboot komutları ile yüklemeniz gerekiyor.

fastboot erase cache
fastboot flash recovery recovery.img

Son adım olarak aşağıdaki konu link'inden Viper,S-rom,Ledroid gibi romları twrp recovery üzerinden yükleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz geren husus aroma kurulumunda sürücü olarak verizonu seçmenizdir.

Tüm bu işlemlere başlamadan önce mutlaka cihazın usb sürücülerini pc ye yüklemeniz gerekiyor. Linkten htc sync proğramını indirin. Cihazı pc ye bağlayın ve sync kurulumunu yapın işlem bittiğinde Pc,Aygıt yöneticisine girdiğinizde cihazı my htc olarak görüyor olmanız gerekir. (Bu işlem sırasında sync kurulumu ile beraber cihazın usb sürücüleride otomatikmen kurulmuş oluyor.) Sonrasında sync proğramını pc den kaldırın. Bu işlemi en başta yapmanız gerekiyor.

Eğer bu işlemler size karışık ve zor gelir ise risk almayın ve cihazınızı olduğu gibi kullanın.

Byzas

Yeni kayıt oldu
Merhabalar.Foruma yeni katıldım yardımcı olmanızı arz edeceğim birkaç konu var.Lakin çok uğraştım ama sonuç alamadım.Piyasadan bir adet M9 aldım.Aldığımda cihazda ne simlock ne de 4g çekmeme sorunu vardı.4g yi aktif olarak kullanabiliyordum.Sürüm olarak 6 olarak kullanıyordum.Daha sonra 7 ye güncellemesini olduğunu gördüm ve araştırmaya başladım. 1 2 rom denemesinden sonra sprint 7.0 yazılımını zor da olsa yükledim.Yükledikten sonra eller serbest etkinleştirmesi diyip bir süre beklettikten sonra hat geliyordu ama sadece 3g olarak.Dedim bu öyle olmaz tekrardan 6.0 a düşüreyim 4G aktif kullanayım.Uzun uğraşlar sonucunda 6.0 a düştüm .Sonuç ne imei var ne baseband var ayrıca simlock oldu cihaz.Şuanda ne yaparsam yapayım band gelmiyor.Cihaz OPJA20000 gözüküyor(Belkide başka birşeydi ben bozdum :) Cid süpercid idi rom atabilmek için SPCS_001 olarak değiştirmiştim.)Bu cihazı eski haline getirebilme ihtimalim var mı ? Yardımcı olabilirmisiniz ?