• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Yardım Htc One M9 Verizon veya Sprint Cihaz Sorunları

Trnn

Cevabınız onda
yani cid mid tin degiştirme tam olarak bu mu
Evet ancak sprint model cihazları farklı bir modele çevirmek malesef çözüm olmuyor. Daha çok sorun haline geliyor. O neden ile olduğu halde kullanmak en doğru tercih.

Merhabalar.Foruma yeni katıldım yardımcı olmanızı arz edeceğim birkaç konu var.Lakin çok uğraştım ama sonuç alamadım.Piyasadan bir adet M9 aldım.Aldığımda cihazda ne simlock ne de 4g çekmeme sorunu vardı.4g yi aktif olarak kullanabiliyordum.Sürüm olarak 6 olarak kullanıyordum.Daha sonra 7 ye güncellemesini olduğunu gördüm ve araştırmaya başladım. 1 2 rom denemesinden sonra sprint 7.0 yazılımını zor da olsa yükledim.Yükledikten sonra eller serbest etkinleştirmesi diyip bir süre beklettikten sonra hat geliyordu ama sadece 3g olarak.Dedim bu öyle olmaz tekrardan 6.0 a düşüreyim 4G aktif kullanayım.Uzun uğraşlar sonucunda 6.0 a düştüm .Sonuç ne imei var ne baseband var ayrıca simlock oldu cihaz.Şuanda ne yaparsam yapayım band gelmiyor.Cihaz OPJA20000 gözüküyor(Belkide başka birşeydi ben bozdum :) Cid süpercid idi rom atabilmek için SPCS_001 olarak değiştirmiştim.)Bu cihazı eski haline getirebilme ihtimalim var mı ? Yardımcı olabilirmisiniz ?
sizin telefon ne durumda aynı cihazdan bende de var 3 g ve 4g şebekesi gelmiyor

Bende de benzer sorun oldu sprint cihaz hima uhl ilk aldığımda 4g çekiyordu sonra android 7 rom yükledim 4g hariç herşey çalışıyor ama 4g çekmemesi can sıkıcı tabi. Şimdi yana döne ilk aldığımdaki romu arıyorum ama bulmadım..