• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

TWRP Recovery  HTC One M9 Plus Recovery Flashlama işlemi [TWRP v2.8.6.0]

Merhaba sevgili dostlar..uzun bir bekleyişten sonra M9 Plus telefonuma Marshmallow güncellemesi geldi ,gerekli indirmeleri yaptım gel gelelim kurma aşamasına geçince TWRP ile dosya yükleme adımına geçiyor TEAMWIN ekranı geliyor ve "install zip file" adımında kalıyorum..İndirilen dosyayı bulamıyorum, nereye indiriyor ve adı ne bilmediğimden bahsettiği zip file'ı bulamıyorum ve hala uğraşıyorum. TWRP yi kaldırayım diye düşündüm ama kendi sitesinde kaldırmak mümkün değil yazıyor.
Dostlar bir yardımcı olun lütfen. Teşekkür ederim
Simdi guncellemeyi ayarlar-hakkin-yazilim guncellemesinden aldin demi. Yoksa custom olarakmi indirdin. Twrpde kaliyorsa benim aklimagelen ya yeniden flash la yada s-on'u s-off yap oda 25$ ben yapmistim bir android programinla cok basit sadece odemeyi yapiyon sonrasi kolay s-off yaptin zaman bizim konumusda opk dosyasi var onu sd karta at sonra telefon avilirken power seskisma ya bas ordan acilan ektandan kur twrp supersu ne varsa silinir 1.86 ya yani ilk telefonu aldin yazilima donersin sonra tekrar guncellemeri uygun sekillde alirsin.
Ve dedim gibi twrp yi yenden yukle bi bellki duzelir yanlis bisey soylediysem yada eksik bisey soylediysem kusura bakma ve bilgilerni verilerini yedekle

Simdi guncellemeyi ayarlar-hakkin-yazilim guncellemesinden aldin demi. Yoksa custom olarakmi indirdin. Twrpde kaliyorsa benim aklimagelen ya yeniden flash la yada s-on'u s-off yap oda 25$ ben yapmistim bir android programinla cok basit sadece odemeyi yapiyon sonrasi kolay s-off yaptin zaman bizim konumusda opk dosyasi var onu sd karta at sonra telefon avilirken power seskisma ya bas ordan acilan ektandan kur twrp supersu ne varsa silinir 1.86 ya yani ilk telefonu aldin yazilima donersin sonra tekrar guncellemeri uygun sekillde alirsin.
Ve dedim gibi twrp yi yenden yukle bi bellki duzelir yanlis bisey soylediysem yada eksik bisey soylediysem kusura bakma ve bilgilerni verilerini yedekle
Evet normal yolla aldım güncellemeyi de telefonda nereye indirildi bu güncelleme onu bulamıyorum. Telefon s-off zaten ve orjinal OPK yı da yükledim ama TWRP hala duruyor. Zaten TWRP nin sitesinde de twrp silinmez diyor. Fabrika ayarlarına döndüm hala twrp duruyor. Aslında derdim twrp ile değil, bir bulsam bu güncelleme nereye indi.

Evet normal yolla aldım güncellemeyi de telefonda nereye indirildi bu güncelleme onu bulamıyorum. Telefon s-off zaten ve orjinal OPK yı da yükledim ama TWRP hala duruyor. Zaten TWRP nin sitesinde de twrp silinmez diyor. Fabrika ayarlarına döndüm hala twrp duruyor. Aslında derdim twrp ile değil, bir bulsam bu güncelleme nereye indi.
Durmamasi lazim mesela ben 1.90 donuyom bagzen yenden opk yi yjkluuorum 1.86 ya donunce twrpyi heniden flashlamak zorunda kaliyorum yani siliniyor sende de silinmesi lazim aslinda

Hayııır..durmuyor..başlayamıyor ki dursun..Teamwin ekranında instal'ı seçiyorum, "yüklemek için zip dosyasını seç" diyor ama ben indirilen Marsmallow güncellemesini içeren dosyayı bulamıyorum ki seçeyim..yani işleme başlayamıyorum. OPK yi falshladım ama aslanlar gibi duruyor TWRP :)

Hayııır..durmuyor..başlayamıyor ki dursun..Teamwin ekranında instal'ı seçiyorum, "yüklemek için zip dosyasını seç" diyor ama ben indirilen Marsmallow güncellemesini içeren dosyayı bulamıyorum ki seçeyim..yani işleme başlayamıyorum. OPK yi falshladım ama aslanlar gibi duruyor TWRP :)
Guncellemelerden indirdiginde oradan yuklenmiyormu ? twrpde ne isin var. Oradan neden yuklemek istiyorsun

Benim bir işim yok da indirmeler tamamlanınca doğrulama yapıyor ve sonra güncelleme yüklensin mi diye soruyor, evet deyince telefon kapanıyor ve direkt Teamwin ekranı açılıyor(Yani TWRP).

Trnn

Cevabınız onda
Teşekkür ederim, nereden bulacağım ve nasıl kuracağım konusunda yardıma ihtiyacım var..Konunun profesyoneli değilim, yardımla yapabilirim sanıyorum.
Firmvare numaranıza uygun stock recovery xda veya google üzerinden bulursunuz sanırım. Twrp gibi fastboot komutları ile yükleyebilirsiniz.