• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

TWRP Recovery  HTC One M9 Plus Recovery Flashlama işlemi [TWRP v2.8.6.0]

Dr. Android

Admin
Yönetici
Merhaba arkadaşlar bu konumuzda Türkiye'de ilk defa AndroNetwork.com'da bulunan HTC One M9 Plus telefonumuza nasıl TWRP Recovery flashlayacağımızı anlatacağız.Paylaştığımız özel recovery dosyasının Unoffical olduğunu bilmenizi isteriz.Geçelim TWRP Recovery'de bulunan hataları sizlerle paylaşmaya ve nasıl yükleme yapacağınıza.İşlemlere başlamadan önce lütfen 2-3 kere okuyunuz.

eyx5lkil.jpg
Sorunlar: ADB çalışmıyor. Telefona recoverydeyken değil MTP modunda yani telefon normal kullanım halindeyken flashlayacağınız dosyayı kopyalayın.Recovery'de mount seçeneği çalışmıyor.​
Test yapılmadığı için bilinmiyor: Harici sd kart (hiç bir fikrim henüz çalışıp çalışmadığını?)​

1.
Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Oturum açın ya da hesap oluşturun.
" Buradaki Fastboot dosyalarını indirin.

2. Bilgisayarınızın C: yerel diskinde "fastboot" adlı bir klasör oluşturup üçüncü adımda indirdiğiniz dosyayı buraya çıkartın.

3.
Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Oturum açın ya da hesap oluşturun.
HTC One M9 Plus için yayınlanan Dokunmatik TWRP Recovery imaj dosyasını indirip,indirdiğiniz .img dosyasının adını recovery.img olarak değiştirerek ikinci adımda oluşturduğunuz fastboot klasörüne kopyalayın.

4. Cihazınızı kapatın. Ses Kısma + Güç butonlarına basılı tutarak açın.

5. Ses kontrol butonlarını kullanarak fastboot seçeneğine gelin ve güç butonuyla seçin.

6. USB ile bilgisayara bağlayın. Bilgisayardan bir komut istemi açın.

7. Oluşturduğunuz Fastboot klasörüne gitmek için aşağıdaki kodu yazın.

Kod:
cd c:\fastboot
8. Recovery dosyasını yüklemek için son olarak aşağıdaki kodu girin.Eğer dosya ismi farklıysa düzeltin.

Kod:
 fastboot flash recovery recovery-twrp-2.8.6.0-htc_m9pw-english.img
9. Reboot Bootloader ve cihaz tekrar Bootloader'da açıldıktan sonra Recovery seçeneğini seçip yüklediğiniz dokunmatik Recovery'ye gidebilirsiniz.

Custom Recovery de yüklendiğine göre son olarak Custom ROM kurulumuna geçebilirsiniz.

2.8.6.0 Recovery Download

''Konu tarafımca oluşturulmuş olup kaynak gösterilerek dahi yayınlanması yasaktır.''

Sırık

Popüler üye
ustadım paylaşmış olduğun bu değerli bilgiler için teşekkür ederim.
cihazı unlock ettim ama twrp i bi türlü yükleyemedim.
yukardaki linkler ölü olduğu için bu linktekini flashlamaya çalışıyorum ama olmuyor.2.8.7.0
error.cannot load hatası veriyor

hatmx

Yeni kayıt oldu

Selam hocam bir sorum olacak Elimde x920d cihaz var sıkıntısız bir şekilde recovery ve flash işlemini yapmıştım.

wipeden cihaz belliğini silip rom yüklemeye çalışırken (galiba yanlış rom) cihaz açıldı kapandı Fastboot moda geldi. Reovery ekranına giröeye çalıştığımda TWRP ekranı geliyor gidiyor ve tekrar Fastboot a geliyor.
Active cmdline overf low! (1041 beytes) hatası alıyorum nasıl bir çözümü vardır ?

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
Test Kullanıcısı
ROM Geliştirici
Selam hocam bir sorum olacak Elimde x920d cihaz var sıkıntısız bir şekilde recovery ve flash işlemini yapmıştım.

wipeden cihaz belliğini silip rom yüklemeye çalışırken (galiba yanlış rom) cihaz açıldı kapandı Fastboot moda geldi. Reovery ekranına giröeye çalıştığımda TWRP ekranı geliyor gidiyor ve tekrar Fastboot a geliyor.
Active cmdline overf low! (1041 beytes) hatası alıyorum nasıl bir çözümü vardır ?
Bu kötü bir hata çözümü var ama hatasız ve doğru mmcblk0p19 bin dosyasına ihtiyacımız var çünkü emmc partition tablosu içinde yer alan mmcbblk0p19'un hasar görmüş.Bu partisyon yani bölümleme çeşitli sistem ayarlarını ON/OFF şeklinde barındıran bir bölümdür.Bu sistem ayarları içinde CID (Carrier-Taşıyıcı ya da Bölge ID) bilgileri,USB Yapılandırma ve çok önemli donanım ayarları bilgileri mevcuttur.Bu bölümlemenin bozulmasına neden olan etken yanlış bir rom ya da rom içinde gömülü gelen uyumsuz bir kernel olabilir.
Öncelikle hatasız ve sağlam bir x920d (Butterfly modeli ) cihazdan mmcblk0p19 bin dosyası araştırılması gerekiyor.Bu dosya bulunduktan sonra TWRP arayüzüne girmeyi başarırsanız aşağıdaki birinci komutla bu dosya sdcard depolama birimi içine atılıyor:
Kod:
adb push mmcblk0p19.bin /sdcard/mmcblk0p19.bin
İkinci komutla yani dd komutları ile dev block içine hatasız mmcblk0p19 yazdırılıyor:
Kod:
adb shell dd if=/sdcard/mmcblk0p19.bin of=/dev/block/mmcblk0p19
dd komutları çok risklidir,hatasız yazılması gerekiyor.Aksi takdirde cihazınız brick olabilir.
TWRP arayüzüne giremiyorsanız ve S-OFF iseniz bu cihazın ilk hboot versiyonuna düşürülmesi gerekiyor.Bu yüzden ilk firmware'e ait hboot.zip dosyası bulunduktan sonra cihazı fastboot moduna alıp:
Kod:
fastboot oem rebootRUU
ile siyah RUU,Firmware yükleme ekranına girilir ve
Kod:
fastboot flash zip hboot.zip
komutu ile hboot düşürülür.
Sonra da aşağıdaki komutla bootloader ekranına girilerek recovery işaretlenir:
Kod:
fastboot reboot-bootloader
S-ON iseniz
x920d'ye ait bir CWM Recovery dosyası bulup,fastboot ekranından:
Kod:
fastboot flash recovery recovery.img
komutu ile CWM Recovery flaşlanır.
Kod:
fastboot erase cache
komutu ile recovery yüklendikten sonra ön kaşeyi silmekte fayda var.

hatmx

Yeni kayıt oldu
Bu kötü bir hata çözümü var ama hatasız ve doğru mmcblk0p19 bin dosyasına ihtiyacımız var çünkü emmc partition tablosu içinde yer alan mmcbblk0p19'un hasar görmüş.Bu partisyon yani bölümleme çeşitli sistem ayarlarını ON/OFF şeklinde barındıran bir bölümdür.Bu sistem ayarları içinde CID (Carrier-Taşıyıcı ya da Bölge ID) bilgileri,USB Yapılandırma ve çok önemli donanım ayarları bilgileri mevcuttur.Bu bölümlemenin bozulmasına neden olan etken yanlış bir rom ya da rom içinde gömülü gelen uyumsuz bir kernel olabilir.
Öncelikle hatasız ve sağlam bir x920d (Butterfly modeli ) cihazdan mmcblk0p19 bin dosyası araştırılması gerekiyor.Bu dosya bulunduktan sonra TWRP arayüzüne girmeyi başarırsanız aşağıdaki birinci komutla bu dosya sdcard depolama birimi içine atılıyor:
Kod:
adb push mmcblk0p19.bin /sdcard/mmcblk0p19.bin
İkinci komutla yani dd komutları ile dev block içine hatasız mmcblk0p19 yazdırılıyor:
Kod:
adb shell dd if=/sdcard/mmcblk0p19.bin of=/dev/block/mmcblk0p19
dd komutları çok risklidir,hatasız yazılması gerekiyor.Aksi takdirde cihazınız brick olabilir.
TWRP arayüzüne giremiyorsanız ve S-OFF iseniz bu cihazın ilk hboot versiyonuna düşürülmesi gerekiyor.Bu yüzden ilk firmware'e ait hboot.zip dosyası bulunduktan sonra cihazı fastboot moduna alıp:
Kod:
fastboot oem rebootRUU
ile siyah RUU,Firmware yükleme ekranına girilir ve
Kod:
fastboot flash zip hboot.zip
komutu ile hboot düşürülür.
Sonra da aşağıdaki komutla bootloader ekranına girilerek recovery işaretlenir:
Kod:
fastboot reboot-bootloader
S-ON iseniz
x920d'ye ait bir CWM Recovery dosyası bulup,fastboot ekranından:
Kod:
fastboot flash recovery recovery.img
komutu ile CWM Recovery flaşlanır.
Kod:
fastboot erase cache
komutu ile recovery yüklendikten sonra ön kaşeyi silmekte fayda var.
Açıklama için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun :)

1.Öncelikle sağlam bir X920d bulmam gerekiyor anladığım kadarı ile ("Öncelikle hatasız ve sağlam bir x920d (Butterfly modeli ) cihazdan mmcblk0p19 bin dosyası araştırılması gerekiyor.Bu dosya bulunduktan sonra TWRP arayüzüne girmeyi başarırsanız aşağıdaki birinci komutla bu dosya sdcard depolama birimi içine atılıyor:")Cihazı bulduktan sonra mmcblk0p19 bin dosyasını hangi komutlar ile almam gerekiyor

2. sağlam Cihaz ve mmcblk0p19 bin dosyasını elde ettim diyelim.("Öncelikle hatasız ve sağlam bir x920d (Butterfly modeli ) cihazdan mmcblk0p19 bin dosyası araştırılması gerekiyor.Bu dosya bulunduktan sonra TWRP arayüzüne girmeyi başarırsanız aşağıdaki birinci komutla bu dosya sdcard depolama birimi içine atılıyor:")TWRP ara yüzüne hiç bir şekilde giriş yapamıyorum. Recovery seçtiğim de bir anlığına TWRP açılış ekranı geliyor ve hemen Fastboot ekranına giriyor.

Bunları aşabilirsem kod kısmını halletmeye çalışırım. Yada sizden tekrar yardım isterim.

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
Test Kullanıcısı
ROM Geliştirici
Açıklama için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun :)

1.Öncelikle sağlam bir X920d bulmam gerekiyor anladığım kadarı ile ("Öncelikle hatasız ve sağlam bir x920d (Butterfly modeli ) cihazdan mmcblk0p19 bin dosyası araştırılması gerekiyor.Bu dosya bulunduktan sonra TWRP arayüzüne girmeyi başarırsanız aşağıdaki birinci komutla bu dosya sdcard depolama birimi içine atılıyor:")Cihazı bulduktan sonra mmcblk0p19 bin dosyasını hangi komutlar ile almam gerekiyor

2. sağlam Cihaz ve mmcblk0p19 bin dosyasını elde ettim diyelim.("Öncelikle hatasız ve sağlam bir x920d (Butterfly modeli ) cihazdan mmcblk0p19 bin dosyası araştırılması gerekiyor.Bu dosya bulunduktan sonra TWRP arayüzüne girmeyi başarırsanız aşağıdaki birinci komutla bu dosya sdcard depolama birimi içine atılıyor:")TWRP ara yüzüne hiç bir şekilde giriş yapamıyorum. Recovery seçtiğim de bir anlığına TWRP açılış ekranı geliyor ve hemen Fastboot ekranına giriyor.

Bunları aşabilirsem kod kısmını halletmeye çalışırım. Yada sizden tekrar yardım isterim.
Öncelikle sağlam bir x920d cihazı buluyorsunuz,bu cihazda root hakları elde edilmiş TWRP Recovery bulunması gerekiyor,zaten TWRP Recovery flaşlandığında SuperSU yüklenmesi için sizden onay istendiğini biliyorsunuz veya TWRP flaşlandıktan sonra rom flaşlanır gibi en son SuperSU zip dosyası da flaşlanabilir.

fastboot'un sağlıklı çalışıp çalışmadığını anlamak için önceden TWRP arayüzünde PC bağlantısı yaptıktan sonra :
Kod:
adb devices
komutu ile cihazınızın seri numarasını gösteren bilgiyi windows komut istemi penceresinde görmeniz gerekiyor (
HT34xxxxxxxx örneğindeki gibi)
Bu işlemler tamamlandıktan sonra sağlam cihazdaki mmcblk0p19'un sdcard içine backup yapılması gerekiyor,bunun için şu komut giriliyor:
Kod:
adb shell dd if=/dev/block/mmcblk0p19 of=/tmp/mmcblk0p19_bak.img
arkasından bu img dosyasını PC'nizin C dizini içinde yer alan fastboot klasörü içine çekmek için şu komut giriliyor:
Kod:
adb pull /tmp/mmcblk0p19_bak.img
Artık doğru ve hasar görmemiş mmcblk0p19 dosyası fastboot içinde yer almaktadır.
Şimdi sizin hasar görmüş cihazın PC bağlantısını yaparak daha önceki mesajda belirttiğim birinci komutla mmcblk0p19 dosyası sdkart içine atılır,ikinci komutla da cihazın dev/block dizini içine bu dosya yazdırılır.
mmcblk0p19 dosyasının img ya da bin uzantılı olup olmadığını kontrol ediniz eğer img uzantılı ise mmcblk0p19.bin yerine mmcblk0p19.img komutunu girmelisiniz.

XdygVD.jpg 2jydvN.jpg Nk3oma.jpg
arkadaslar cmd ye soyledıklerınızı yazınca boyle kalıyor ve resimdeki menuden boot to recovery mode alınca unlem işareti cıkyor artı benim telefonun güc ve ses kısmaya bastıgımdaki cıkan menu yanı resimde goruldügü gibi okadar baska secenekler yok diger telefonlarda baktımda farklı şeylerde yazıyor lütfen yardım edin 10 gundur ugrasıorum
baska bir sitede okudum ucgen icindeki unlem konusunu yeniden orjinal kernel yüklemek gerekebilir dedi.
onceden sony telefonum vardı pc compationdie pcye programı vardı onu yüklüyordum teelfonu ilk aldıgım yazılıma geri donduruyodu bu htc de oyle bir program yokmu. yada bu durum uzerine ne onerebilirsiniz. htc one m9 plus teelfona stock kernel atmaya 140 tl istiyorlar acil yardım :D ..........