• Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Yardım Htc one m9 Açılmıyor

Valdond

Kayıtlı kullanıcı
Ben çözüm bulamadım yaklaşık 2 ay uğraştım. Çözüm bulabilen bir tamircide bulamadım. Nerdeyse Istanbulda ki tüm telefon tamircilerini gezdim. Önerim ekranı kırılmış anakartı sağlam bir telefon bulup onun anakartını kullanman yönünde.

m9deva

Kayıtlı kullanıcı
arkadaşlar benim htc one m9 telefonum var ve 1 hafta önce telefon kendi kendine kapandı açmaya çalıştığımda htc ekranı geliyor titreşim ile birlikte devamlı başlatmaya çalışıyor, tamir için özel servis olan bir arkadaşa verdim telefona bağlanamadıklarını söylediler daha öncede benzer bir problem yaşamıştıom ama iki defa üst üste hard reset atınca kendine gelmişti ama şimdi hiç bir şekilde açılmıyor hard resete bağlandığımda pc de görünüyor opja diye açılıp kapanırken hiç gözükmüyor . anakart değişikliği önerdiler ama farklı bir çözüm önerisi olan varmı acaba? yazılım teamvin diye bir yazılım yapan grup . yardım lütfen

ettube

Kayıtlı kullanıcı
İki yıldır hem ben, hemde oğlum HTC M9 kullanıyoruz. Benim telefonum birkaç kere brick olmuştu. Buradaki yardımsever arkadaşlar sayesinde hangi sorunla karşılaştıysam hallettim. Bendeki telefon s-off ve locked idi. Kendim önce unlock yaptım. Geçen yıl stock rom yüklemede bende de % 25'de yarıda kalmıştı. Sorunu custom rom yükleyerek çözmüştüm. Şimdi ise stock 7.0'ı memnuniyetle kullanıyorum. Custom romlar iyidir fakat şarjı biraz sömürürler. Stock romlar ise kullanış ve batarya açısından daha stabildir. Cihazı kötülemeden önce telefonun tüm sorunlarını çözmeyi öğrenin. Telefon tamircileri sadece Samsung, Lg modellerini bilirler. HTC onlara göre kapalı kutudur. Tüm bunları edindiğim tecrübelerime güvenerek yazıyorum.
Sizinde yapmanız gerekeni seferbey arkadaş net olarak yazmış. Uygulamak size kalıyor.
ustam cihazı bootloader unlock yaparak sadece custom rom yükleyebilirsin yada s-off yaptırıp stock rom yükleyebilirsin s-off ücretlidir. cihazınız şu an unbrick olmuş durumda htc lerde genelde oluyor system dosyaları siliniyor ve htc yazısında kalıyor tavsiyem s-off yaptırıp stock rom yüklemen

ramis61

Kayıtlı kullanıcı
İki yıldır hem ben, hemde oğlum HTC M9 kullanıyoruz. Benim telefonum birkaç kere brick olmuştu. Buradaki yardımsever arkadaşlar sayesinde hangi sorunla karşılaştıysam hallettim. Bendeki telefon s-off ve locked idi. Kendim önce unlock yaptım. Geçen yıl stock rom yüklemede bende de % 25'de yarıda kalmıştı. Sorunu custom rom yükleyerek çözmüştüm. Şimdi ise stock 7.0'ı memnuniyetle kullanıyorum. Custom romlar iyidir fakat şarjı biraz sömürürler. Stock romlar ise kullanış ve batarya açısından daha stabildir. Cihazı kötülemeden önce telefonun tüm sorunlarını çözmeyi öğrenin. Telefon tamircileri sadece Samsung, Lg modellerini bilirler. HTC onlara göre kapalı kutudur. Tüm bunları edindiğim tecrübelerime güvenerek yazıyorum.
Sizinde yapmanız gerekeni seferbey arkadaş net olarak yazmış. Uygulamak size kalıyor.
Merhaba. Araniza yeni katıldım. Başıma bu sorun gelmese idi sizleri taniyamayacaktim. Htc m9 unumun sorunu kırmızı yazı var ekranda açılmıyor tel. Kısır döngüye girdi. Kendi kendine açılıp kırmızı yazılı ekranda takılıp kalıyor. Öncelikle bu kırmızı yaziyo kaldıran tel. Sürümüne ait dosyayı nereden bulabilirim. Eğer bu şekil olmaz ise hafıza kartından hangi ruu dosyayisi flaslaya bilirim. Tel 10 gündür hiç açılmıyor ne denedim ise yapamadım. Mecbur kaldım bu işleri öğrenmeye ama yapamayınca umudum kırıldı. Bulunduğum ilçe küçük tamir edebilen telefoncu yok. Bu yüzden kedi çabalarım ile olmadi sizlerin yardımını bekliyorum. En son çare istanbulda bir tamirciye göndermek olacak. Bu duruma gelmeden çözerim yardımlarınız sayesinde.telefonumun model numarası arkasında obja100 htc m9u olarak yazıyor. Firmfare 3.36.709.3. Ama tel açıkken developed versiyon diyordu. Cid:htc 621. Tek istediğim telefon açılsında hangi sürümde olduğu önemli değil. Yardımlarınızı bekliyorum.

ettube

Kayıtlı kullanıcı
Hata mesajını ne zaman verdi? Bendeki cid ve mid numaraları ile seninkiler çok farklı. Bootloader menüye girip download menü fotosu ile telefonu bilgisayara bağlayıp "fastboot getvar all" komutu ile çıkan listenin (IMEI no'sunu gizleyin) fotosunu paylaşın. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

ramis61

Kayıtlı kullanıcı
Hata mesajını ne zaman verdi? Bendeki cid ve mid numaraları ile seninkiler çok farklı. Bootloader menüye girip download menü fotosu ile telefonu bilgisayara bağlayıp "fastboot getvar all" komutu ile çıkan listhttps://i.hizliresim.com/4ank9L.jpgeni n (IMEI no'sunu gizleyin) fotosunu paylaşın. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaklardır.
Hata mesajını ne zaman verdi? Bendeki cid ve mid numaraları ile seninkiler çok farklı. Bootloader menüye girip download menü fotosu ile telefonu bilgisayara bağlayıp "fastboot getvar all" komutu ile çıkan listenin (IMEI no'sunu gizleyin) fotosunu paylaşın. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaklardır.
https://i.hizliresim.com/4ank9L.jpg

ettube

Kayıtlı kullanıcı
CID numarasını en çok bilinen Avrupa CID numarası olan HTC__001 ile değiştirdikten sonra 0PJAIMG_HIMA_UHL_M60_SENSE70_HTC_Europe_3.35.401.12_Radio_01.01_U11440792_97.00.51203G_F_release_signed.zip dosyasını (ismini 0PJAIMG olacak şekilde değiştirip microSD karta at. Telefonu download modda açtıktan sonra yüklemeyi başlat. Yükleme bittikten sonra tekrar bootloader menüye girip "factory reset" kurulum yapın. Sonrada telefonu yeniden başlat. Ekrana "Hoş geldiniz" gelirse doğru yoldasın demektir. Kurulumu tamamladıktan sonra stock 6.0 kurulmuş olur.

0PJAIMG_HIMA_UHL_M60_SENSE70_HTC_Europe_3.35.401.12_Radio_01.01_U11440792_97.00.51203G_F_release_signed.zip indirme linki
https://androidfilehost.com/?fid=24415232478676322

Yine de sorun yaşarsan trnn arkadaşın yardımlarıyla sorunsuz kurulum anlatımım aşağıdadır.
https://www.andronetwork.com/mesajl...uklemek-istiyorum-ama-beceremedim.1153/page-3

ramis61

Kayıtlı kullanıcı
CID numarasını en çok bilinen Avrupa CID numarası olan HTC__001 ile değiştirdikten sonra 0PJAIMG_HIMA_UHL_M60_SENSE70_HTC_Europe_3.35.401.12_Radio_01.01_U11440792_97.00.51203G_F_release_signed.zip dosyasını (ismini 0PJAIMG olacak şekilde değiştirip microSD karta at. Telefonu download modda açtıktan sonra yüklemeyi başlat. Yükleme bittikten sonra tekrar bootloader menüye girip "factory reset" kurulum yapın. Sonrada telefonu yeniden başlat. Ekrana "Hoş geldiniz" gelirse doğru yoldasın demektir. Kurulumu tamamladıktan sonra stock 6.0 kurulmuş olur.

0PJAIMG_HIMA_UHL_M60_SENSE70_HTC_Europe_3.35.401.12_Radio_01.01_U11440792_97.00.51203G_F_release_signed.zip indirme linki
https://androidfilehost.com/?fid=24415232478676322

Yine de sorun yaşarsan trnn arkadaşın yardımlarıyla sorunsuz kurulum anlatımım aşağıdadır.
https://www.andronetwork.com/mesajl...uklemek-istiyorum-ama-beceremedim.1153/page-3
Link acilmiyor hata veriyor. Guncelleyebilir misiniz. Bu sefer de pc windows 10 a guncelledi komut satiri calismiyor. Ne yaptimsa olmadi. Pc den telefonu bu yuzden baglanti kuramiyorum. Pc guncelleme sonrasi baska bir program mi yüklemek GEREKİYOR? 0PJAIMG_HIMA_UHL_M60_SENSE70_HTC_Europe_3.35.401.3 RUU dosyası var. Bunu sd kart ile flashladigimda cid hatası veriyor. Mecburen cid değiştirip deneyecegim. Aslında bana lazım olan firmfare ile uyumlu hood dosyası kırmızı yaziyo kaldırmak için. Açılışta kırmızı ekranda takılıp kalıyor. Yeniden başlayıp duruyor.