Hoş geldin,

Merhaba! Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız. Kayıt olmak ücretsizdir. Kayıt işlemi sonrası sende Andro.Network Forum'da konu açabilir ve konulara yanıt verebilirsin.

1. AndroNetwork'da çerezler (cookies) kullanılmaktadır ve forumlarımızı kullanımınızda bu şartları kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi edinin.
  2. Merhaba Ziyaretçi, AndroBlog'a haber ve içerik paylaşımında görev alacak editörler (içerik sağlayıcılar) alınacaktır. Eğer sende yazılarının AndroBlog'da yayınlanmasını istiyorsan iletişim sayfasından bize ulaş!
  3. Özel mesaj ile hiç kimseden destek talebinde bulunmayın. Bu kural sosyal ağlar içinde geçerlidir. Lütfen bir sorun yaşarsanız sadece forumlarımızı kullanın. Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden destek talebinde bulunmayın.

HTC One M8 Sprint Avrupa çevirme Sorunu

'HTC One M8' forumunda speaktr tarafından 6 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. Forumda incelemediğim araştırmaığım site kalmadı. 831C modeli bir cihazım var S-OFF, Unlocked ve Supercid " 11111111" halinde her şey hazır. Mid Avrupa mid gömüldü. Recovery ve kernel yani boot önce flashlandı. Her şey hazır halde ruu için Relocked yapıldı. 155 hatası alınıyor. FUU Avrupa direk sistem kabul ediyor HBOOT 3.19 yalnız 3.16 bile yaptım olmadı. RUU orjinale döndüreyim dediğimde ise mid Sprint mid yapıldı. Relocked, recovery ve kernel gene gömüldü orjinal RUU'da 155 hatası vermektedir. Cihazın twrp üzerinden mid değiştirdim .Terminal üzerinden herşey hazır yalnız SD card üzerinden flashlama yaparken fail veriyor, her şey OK bazıları By Pass S gibi geliyor fail diyor ve kapanıyor. Fastooot üzerinden yapıyorum OKAY yazıyor ama cihaz sadece Bootloader menüsü geliyor. Tüm yolları denedim, Sprint Rom kurmadığım da direk bootloader geliyor. Sprint kurdugumda ise Telefon üzeri ünlem geliyor. Nandroid backup yaptım aynı şekilde sistem açılmıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

2. Sprint modeleri international versiyona çevirmek doğru bir adım değil maalesef. O neden ile kendi stock rom veya custom rom kullanmanız daha doğru bir seçim olur.
    Büyük ihtimal adımları yanlış yapıyorsunuzdur. Öncelikli mid ve cid değişimi yaptıktan sonra firmvarenizi güncellemelisiniz ve en son ruu flaşh lama işlemine geçebilirsiniz.

silivriserdar01 bunu beğendi.
  3. Firmwareyi bir şekilde deiğiniz gibi hallettim teşekkür ederim Sim Unlock nasıl yapabilirim çünkü bu telefonu aldıgımdan beri imeisini bulamadım ikinci el imei nokia görünüyor nasıl unlock edebilirim.

4. Emin değilim ama xda üzerinde olabilir. İsterseniz sprint destekli custom rom deneyebilirsiniz. Sanırım custom romlarda sim sorunu olmuyor.

5. Teşekkür ederim, cevabınız için iyi günler.

6. aynı sorun bende de var
    benzer şekilde
    cihaz unlocked oldu twrp root supersu hepsi var
    cid sıkıntısı yok
    fakat mid değişmiyor
    adb shell işlemiyor
    adb server is out of date. killing...
    * daemon started successfully *
    error: device '(null)' not found

su falan yazılmıyor sonra

twrp üzerinden mid change yapıyorum başarılı diyor fakat değiştirmiyor

sky dragon yükledim o zaman açılmıyor