Root Rehberi  HTC One (M8) Root Yetkisi Kazandırma işlemi [M8 Root Yapma]

Dr. Android

Admin
Yönetici
20.10.2012
6,204
4,060
12,937
Istanbul
www.andronetwork.com
ROM
LeeDrOiD v7.4.2
Recovery
TWRP 2.8.6.2
Cihaz
HTC One M8

HTC One M8 Root Yetkisi Kazandırma İşlemi

[video=youtube;JJ-IsCbqThQ]

UYARI: İşlemlere başlamadan önce telefonunuzun Bootloader kilidini açıp ve custom recovery kurmanız gerekmektedir.

1.Yöntem

1. Buradan HTC One M8 için SuperSU dosyasını indirin.

2. Cihazınızı USB ile bilgisayara bağlayın ve USB Bellek seçeneğini aktif hale getirerek aletin bilgisayarda depolama birimi olarak gözükmesini sağlayın.

3. İlk adımda indirdiğiniz dosyayı telefonunuza kopyalayın ve kabloyu çekip cihazı kapatın.

4. Ses Kısma + Güç butonlarına basılı tutarak Bootloader modunda açın.

5. Recovery seçeneğini seçin ve aletin bu modda açılmasını bekleyin.

6. ClockworkMOD Recovery modunda açılınca sırasıyla install zip from sdcard ve choose zip from sdcard seçeneklerini seçin.

7. İndirdiğiniz dosyayı bulup yükleyin.

8. Recovery modun ana menüsüne dönüp reboot system now seçeneğini seçin.

9. Aletiniz açıldığında Uygulama menüsünde SuperSU uygulaması mevcutsa root işlemi sorunsuz gerçekleşmiş demektir.

Custom ROM yükleme işlemi de tıpkı root işleminde olduğu gibi gerçekleştirilmektedir. Custom ROM yüklemeden önce Recovery moddan backup and restore menüsü aracılığıyla mevcut yazılımınızın yedeğini almayı unutmayın

2. Yöntem; Buraya tıklayarak "All in One Kit" dosyasını indirin.
- İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarda çalıştırın.

- Tool Kit üzerinde “to Root the phone. Folow in order” yazan kısımdaki 5 işlemi uygulayarak root yapabilirsiniz. Root yaptıktan sonra Flash recovery kısmından cihazınıza istediğiniz recovery’i yükleyebilirsiniz. “Others” kısmında “Perm Root” seçeneğini uygulayarak cihazınıza kalıcı root yetkisi verebilirsiniz.

bVwLQnN.png

Son düzenleme:

gredya

Kayıtlı kullanıcı
03.07.2014
122
5
557
sağolun bilgi için merak ettiğim birşey var. şimdi bu işlem s-off ve root işlemini yapmamızı sağlıyor sanırım değil mi?
eğer doğru anladıysam bir şey daha sormak istiyorum:
1. ben stock romdan şu anda memnunum tek derdim root işlemini yapmak eğer root işlemi bu şekilde halloluyorsa ileride servislik bir durum olduğunda s-onn ve unroot işlemini yine bu toolkit içindeki commands bölümünde yer alan return s-on ve return bootloader e basmak yeterli olacak mı? yoksa bir ön işlem gerekiyor mu? gerçi burada unroot işlemi görünmüyor onu da nasıl yapacağımız ayrı bir sorun oluyor.

BASKANCIHAN

Cihan Uluçay
Yardımcı Yönetici
30.06.2013
1,812
421
5,607
İstanbul
Recovery
TWRP
Cihaz
HTC ONE M9
evet kardeş aynen öyle... nandroid backup forumda var 1.54.401.5 sürümüne ait indir onu bir yerde dursun geri dönüşte recovery üzerinden yükledinmi ve son aşamada yani nandroid backup bittiği zaman çıkışta cihaz rootlansın mı diye soracak (install supersu) do not install diyeceksin rootta kalkmış olacak fastboottan da 1.54.401.5 yazılımını flaşladın mı işlem tamam....root ta kalkmış oluyor...

chevanton

Kayıtlı kullanıcı
22.09.2014
3
0
12

HTC One M8 Root Yetkisi Kazandırma İşlemi

[video=youtube;JJ-IsCbqThQ]http://www.youtube.com/watch?v=JJ-IsCbqThQ[/video]

UYARI: İşlemlere başlamadan önce telefonunuzun Bootloader kilidini açıp ve custom recovery kurmanız gerekmektedir.

1.Yöntem

1. Buradan HTC One M8 için SuperSU dosyasını indirin.

2. Cihazınızı USB ile bilgisayara bağlayın ve USB Bellek seçeneğini aktif hale getirerek aletin bilgisayarda depolama birimi olarak gözükmesini sağlayın.

3. İlk adımda indirdiğiniz dosyayı telefonunuza kopyalayın ve kabloyu çekip cihazı kapatın.

4. Ses Kısma + Güç butonlarına basılı tutarak Bootloader modunda açın.

5. Recovery seçeneğini seçin ve aletin bu modda açılmasını bekleyin.

6. ClockworkMOD Recovery modunda açılınca sırasıyla install zip from sdcard ve choose zip from sdcard seçeneklerini seçin.

7. İndirdiğiniz dosyayı bulup yükleyin.

8. Recovery modun ana menüsüne dönüp reboot system now seçeneğini seçin.

9. Aletiniz açıldığında Uygulama menüsünde SuperSU uygulaması mevcutsa root işlemi sorunsuz gerçekleşmiş demektir.

Custom ROM yükleme işlemi de tıpkı root işleminde olduğu gibi gerçekleştirilmektedir. Custom ROM yüklemeden önce Recovery moddan backup and restore menüsü aracılığıyla mevcut yazılımınızın yedeğini almayı unutmayın

2. Yöntem; Buraya tıklayarak "All in One Kit" dosyasını indirin.
- İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarda çalıştırın.

- Tool Kit üzerinde “to Root the phone. Folow in order” yazan kısımdaki 5 işlemi uygulayarak root yapabilirsiniz. Root yaptıktan sonra Flash recovery kısmından cihazınıza istediğiniz recovery’i yükleyebilirsiniz. “Others” kısmında “Perm Root” seçeneğini uygulayarak cihazınıza kalıcı root yetkisi verebilirsiniz.

bVwLQnN.png
Hocam merhabalar 32 gb verizon cihazına sahibim. Cihazımda root vardı s-off bootlader unlock var cihazımı sorunsuz kullanıyordum. Htc sync manageri yükledim güncelleme buldu cihazımı 4,3 e güncelledi ancak ondan sonra root gitti. Buradaki adımları uyguladım. CMW recoveryi yükledim. İşlemleri sırası ile doğru yaptığım halde supersu gelmedi ve root gözükmüyor nerede yanlış yaptım acaba?

BASKANCIHAN

Cihan Uluçay
Yardımcı Yönetici
30.06.2013
1,812
421
5,607
İstanbul
Recovery
TWRP
Cihaz
HTC ONE M9
Hocam merhabalar 32 gb verizon cihazına sahibim. Cihazımda root vardı s-off bootlader unlock var cihazımı sorunsuz kullanıyordum. Htc sync manageri yükledim güncelleme buldu cihazımı 4,3 e güncelledi ancak ondan sonra root gitti. Buradaki adımları uyguladım. CMW recoveryi yükledim. İşlemleri sırası ile doğru yaptığım halde supersu gelmedi ve root gözükmüyor nerede yanlış yaptım acaba?

kardeş SuperSU Download

dosyayı indir zip halinde telefona at recovery den kur işlem tamam...

chevanton

Kayıtlı kullanıcı
22.09.2014
3
0
12
kardeş SuperSU Download

dosyayı indir zip halinde telefona at recovery den kur işlem tamam...
Malesef bu dosyayı telefona attım ve recoveryden kurdum başarılı dedikten sonra kapatıp açtım ama supersu uygulaması gelmedi. Root checkerdan da kontrol ettim olmadı. Neyi yanlış yapıyorum anlamadım ki. Dosya flashlama başarılı ama bir türlü root olmuyor

BASKANCIHAN

Cihan Uluçay
Yardımcı Yönetici
30.06.2013
1,812
421
5,607
İstanbul
Recovery
TWRP
Cihaz
HTC ONE M9
Malesef bu dosyayı telefona attım ve recoveryden kurdum başarılı dedikten sonra kapatıp açtım ama supersu uygulaması gelmedi. Root checkerdan da kontrol ettim olmadı. Neyi yanlış yapıyorum anlamadım ki. Dosya flashlama başarılı ama bir türlü root olmuyor
kardeş ilginç bir durum gelmesi lazım menüye gelmiyorsa recovery den kurduktan sonra Google play den apk sini indir gir içine güncelleme yap bakalım eğer başarılı diyorsa işlem tamamdır....

BASKANCIHAN

Cihan Uluçay
Yardımcı Yönetici
30.06.2013
1,812
421
5,607
İstanbul
Recovery
TWRP
Cihaz
HTC ONE M9
https://cloud.mail.ru/public/42bafbca0974/SuperSU v2.12 BETA + SuperSU Pro Key v2.01.zip

zipin içinden çıkar recoveryden flaşladıktan sonra zip dosyasını burdan da apk sini kur