• AndroNetwork'da çerezler (cookies) kullanılmaktadır ve forumlarımızı kullanımınızda bu şartları kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi edinin.
  • Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Yardım Htc One M8 Rom Yükleme Sorunu

blueberry

Mehmet Birol Erol
AN Sever ♥
AN Yardımcı Yönetici
ROM Test Kullanıcısı
HTC Geliştiricisi
ROM Geliştiricisi
" OS- " bilgisi yok maalesef download modda.
Kod:
fastboot getvar all
komutu ile en son firmware versiyonunu öğrenebilirsin.
Firmware ya da RUU flaşlanırsa OS bilgisi bootloader ekranına geri gelir,bir şekilde bir işlem yarım kalmış.

blueberry

Mehmet Birol Erol
AN Sever ♥
AN Yardımcı Yönetici
ROM Test Kullanıcısı
HTC Geliştiricisi
ROM Geliştiricisi
Main Version bölümünde hiçbir şey yazmıyor, nasıl bootloader'da OS bilgisi boşsa fastboot getvar all komutu cevabında da OS bilgisi yok XDA'da araştırdığım kadarıyla 1.25.214500021.06G Baseband yani Radio versiyonuna denk gelen OS Versiyonları 4.16.401.10 ya da 4.16.401.13 bunlardan birisi ama hangisi ama her ikisine ait RUU dosyalarından birini de flaşlasan sorun olacağını sanmıyorum ya da bu versiyonlardan birine uyumlu TWRP Nandroid Backup dosyasını bulup TWRP'den Restore yaparak ana stock roma dönmüş olursun ama RUU flaşlamak kadar sağlıklı olmaz.

TWRP Nandroid Backup'lar:

4.16.401.10 - TWRP
4.16.401.13 - TWRP

RUU Dosyası (Zip formatında)

4.16.401.10 0PBIMG.zip

Son düzenleme:

blueberry

Mehmet Birol Erol
AN Sever ♥
AN Yardımcı Yönetici
ROM Test Kullanıcısı
HTC Geliştiricisi
ROM Geliştiricisi
Hocam ruu dosyasını indirdim fakat cihaz s-on durumunda ruu nasıl flaşlayacaz. Relocked mı yapmam lazım cihazı
Zip dosyasının adını 0P6BIMG olarak değiştir,harici microsd kartının içine kopyala cihazı bootloader konumunda açtığında Volume UP (ses yukarı) tuşuna basarak RUU dosyasını flaşla, bazı modellerde UNLOCKED pozisyonunda da flaşlama yapılabiliyor,cihazda işletim sistemin görünmüyor,relocked yaptığında tekrar unlocked yapmana sistem izin verecek mi onu da bilmiyoruz.S-OFF olsaydın bunlara hiç gerek kalmayacaktı.

Hocam dediğiniz gibi yaptım dosya ismi değiştirdim ve sd karta attım. Ardından bootloader modunda açtım defalarca ama ruu dosyasını görmedi. Relocked durumuna getirip deneyeceğim.

blueberry

Mehmet Birol Erol
AN Sever ♥
AN Yardımcı Yönetici
ROM Test Kullanıcısı
HTC Geliştiricisi
ROM Geliştiricisi
Hocam dediğiniz gibi yaptım dosya ismi değiştirdim ve sd karta attım. Ardından bootloader modunda açtım defalarca ama ruu dosyasını görmedi. Relocked durumuna getirip deneyeceğim.
Dosya ismi ve uzantısı doğru mu? 0P6BIMG.zip olarak,baştaki harf olarak O değil rakam olarak 0 olması gerekiyor,bu konuda dikkatli olun,bazen 0P6BIMG.zip.zip ikinci kez zip uzantılı adlandırılabilir,o zaman görmez.Güncellemesi bitmiş Hasoontoolkit gibi programlarla flaşlama yapmayın, S-ON durumunda cihazı geri döndürmek zor olabilir.