• AndroNetwork'da çerezler (cookies) kullanılmaktadır ve forumlarımızı kullanımınızda bu şartları kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi edinin.
  • Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Yardım Htc One M8 Rom Yükleme Sorunu

Merhaba;

arkadaşlar son sürüm recovery yüklü telefonumda ve viper romunu yüklemek istediğim zaman sürekli yükle ekranında " Zip signature verification failed ....." böyle bir hata veriyor ve rom yüklenmiyor.

2 ayrı hafıza kartı ve 2 ayrı rom denedim ama sonuç hep aynı.. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz arkadaşlar.

blueberry

Mehmet Birol Erol
AN Sever ♥
AN Yardımcı Yönetici
ROM Test Kullanıcısı
HTC Geliştiricisi
ROM Geliştiricisi
Merhaba;

arkadaşlar son sürüm recovery yüklü telefonumda ve viper romunu yüklemek istediğim zaman sürekli yükle ekranında " Zip signature verification failed ....." böyle bir hata veriyor ve rom yüklenmiyor.

2 ayrı hafıza kartı ve 2 ayrı rom denedim ama sonuç hep aynı.. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz arkadaşlar.
TWRP'de "Zip signature verification" kutucuğu yanlışlıkla işaretli kalmıştır.Kutunun içindeki tiki kaldırıp yeniden deneyin,romu sorunsuz flaşlayacaktır.TWRP Settings'den en üstte yer alan satırda görüldüğü gibi kutu içi işaretlenmemiş olacak:

blueberry

Mehmet Birol Erol
AN Sever ♥
AN Yardımcı Yönetici
ROM Test Kullanıcısı
HTC Geliştiricisi
ROM Geliştiricisi
Etmemesi gerekir.İndirdiğiniz zip dosyasının MD5 doğrulaması yapın, iyayınlanan zip MD5 numarası ile aynı mı? Ama bu sorunun kesin çözümü yukarda anlattığım husustur.
Bir de romu flaşlarken bu ibarenin yer aldığı kutucuk işaretli geliyorsa o tiki kaldırın

Hocam romların md5 dosyalarını kontrol ettim hepsi tutuyor. Ve dediğiniz gibide yaptım fakat sonuç aynı. Usb'den flaşlamayı bilmiyorum o şekilde oluyor mu acaba

Trnn

Cevabınız onda
Hocam romların md5 dosyalarını kontrol ettim hepsi tutuyor. Ve dediğiniz gibide yaptım fakat sonuç aynı. Usb'den flaşlamayı bilmiyorum o şekilde oluyor mu acaba
Öncelikli olarak full vipe yapın ve sonrasında format data seçeneğinden sd kart ve cihaz dahili hafızayı biçimlendirin. En son adım olarak rom zip dosyasını tekrar sd kart üzerinden flash layın. Ancak full vipe ve format daha sonrası sd kart ve cihaz dahili hafıza komple sıfırlanacaktır. Yedek alacağınız bir veri var ise bu işlem öncesi yedekleyin.

Hocam twrp güncel ve alt sürümde yükledim sonuç aynı. tüm dosya sistemlerini biçimlendirdim. "Zip file is corrupt" hatası aldım.
md5 kontrolüde yapıyorum bu nasıl iştir anlamadım gitti.