• AndroNetwork'da çerezler (cookies) kullanılmaktadır ve forumlarımızı kullanımınızda bu şartları kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi edinin.
  • Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Yardım HTC One m8 - Orjinal Rom'a dönme ve Root kaldırma

merhaba herkese iyi forumlar öncelikle yeni katıldım aranıza.bugün bir arkadaştan htc one m8 aldım ve cihazda CYNOGENMOD 12-20150328 NİGHTLY-m8 diye bir sürüm yüklü android de 5.0.2 gözüküyor .daha önce htc one m7 kullanıyordum ve sense ara yüzü hoşuma gidiyordu m8 e geçtim bu yüklü olan şeyde telefon samsung s5 gibi aynı şimdi ne yapmam gerekiyor aceba cihazı sense arayüzlü bir hale getirebilmek için orjinal ilk haline getiremez miyiz ? pekde root-rom işlerinden felan anlamam .yardımlarınızı bekliyorum ...birde cihazda imei numarası sorgulamada çıkmıyor ancak android marketten imei bul diye uygulama ile görüyorum

paqzx

Yeni kayıt oldu
işlem tarafımdan denenmiş %100 s-on ile orjinal fabrika romuna döndürülmüştür (s-off kesinlikle ihtiyaç yoktur.)Bütün sorumluluklar size aittir...

1) Cihaz "UNLOCKED" olmalı.

2) En güncel "TWRP Recovery" yükleyin. Diğer Recoverylerden daha iyidir ve tavsiyemdir. (Cihazınıza uygun olan "TWRP" sürümünü kullanmaya dikkat edin.)

3) Bilgisayarınız Cihaz Hafızasını görüyorsa Cihaza, görmüyorsa Hafıza Kartınıza ya da Flash Belleğinize Linkteki backup dosyasını zipten çıkarın. (Flash bellek için "OTG" kablosu kullanmak gerekir)

4) Flash Bellek, Hafıza Kartı ya da Cihaz Seçeneklerinden Hangisini Kullanacaksanız onun içine "TWRP" diye bir klasör oluşturup o klasörün içine de "BACKUPS" adında bir klasör oluşturduktan sonra Zipten çıkardığınız klasörü kendi oluşturduğunuz "BACKUPS" klasörüne kopyalayın.

5) Cihazınızı kapatıp Bootloader Modunda Açın (Ses kısma+Güç Tuşu). Sonra Ses tuşları ile Recovery'e gelip Power tuşuna basın.

6) Recoverye girdikten sonra önce Full Wipe Yapın ve daha sonra Restore kısmından indirip hafızaya attığınız Backup'u seçin ve yüklemeye başlasın.

7) Yükleme bittikten sonra Recovery'de Wipe kısmındaki "Factory Reset" ile cihazı fabrika ayarlarına dödürün. (Wipe yapmayın sadece Wipe menüsünde alttaki barı kaydırarak Factory Reset'i yapın.)

8) İşlemler tamamlandıktan sonra cihazı Recovery'deki Seçeneklerden Bootloader modunda tekrar başlatın.

9) Geldik Son Adıma...
a) İlk önce cihazınıza ait "Orjinal Recovery" yani "Stock Recovery" Flashlayın. (Fastboot USB Modunda)

b) İkinci olarak da Cihazınızı "RELOCKED" Yapmalısınız.

Stock Nandroid Backup Dosyası Linki

Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Şimdi oturum açın ya da hesap oluşturun.

Stock Recovery Linki (Son Sürüm)

Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Şimdi oturum açın ya da hesap oluşturun.

buradan fastboot moduna girip baktığınızda software status modified yazısı göreceksiniz şimdi bu durumu software status officall a çevireceğiz.

şimdi aşağıda vereceğim linkteki dosyayı indirip sd kartınıza atıp ismini 0P6BIMG.zip olarak değiştirin ve cihazı fastboot modunda açıp yüklemesini bekleyin hepsi bukadar kendi cihazımda denemiş olup %100 olmuştur. software status offical olmuştur.Gelen güncellemeleri alabilirsiniz.

Son düzenleme:
rootu kaldıramassın kardeş telefonun bootloader ında TAMPERED SİYAH YAZI VARDIR BU DA OYNANMIŞ ANLAMINA GELİR....bu yazıyı yok etmek için mutlaka S-OFF olman gerekir....
Başkan, gözünü seveyim, 2 tane htc m8 var biri benim biri eşimin.
22 saattir uğraşıyorum (aralıksız) uykusuzluktan bayılmak üzereyim, işe bile gitmedim.
Özelden genelden nasıl olacaksa, adım adım anlat ayrıntılı. Yada bunları göndereyim sana yap bana gönder lütfen. Kaç tane telefoncuya götürdüysem uğraşmak istemedi, cihaz super cid, s-off yapabildim fakat gerisini yapamıyorum 40 gb veri indirdim yinede olmadı.

Trnn

Cevabınız onda
Başkan, gözünü seveyim, 2 tane htc m8 var biri benim biri eşimin.
22 saattir uğraşıyorum (aralıksız) uykusuzluktan bayılmak üzereyim, işe bile gitmedim.
Özelden genelden nasıl olacaksa, adım adım anlat ayrıntılı. Yada bunları göndereyim sana yap bana gönder lütfen. Kaç tane telefoncuya götürdüysem uğraşmak istemedi, cihaz super cid, s-off yapabildim fakat gerisini yapamıyorum 40 gb veri indirdim yinede olmadı.
Komut penceresinden fastboot getvar all komutu verin ve çıkan bilgiyi imei bilgisini silerek buradan paylaşın.

Komut penceresinden fastboot getvar all komutu verin ve çıkan bilgiyi imei bilgisini silerek buradan paylaşın.
C:\Android>fastboot getvar all
< waiting for any device >
(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 3.19.0.0000
(bootloader) version-baseband: 1.21.21331147A1.19_2G
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main: 3.28.401.6
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-OFF
(bootloader) serialno: HT43TWM03474
(bootloader) imei:
(bootloader) imei2: Not Support
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: m8_ul
(bootloader) platform: hTCBmsm8974
(bootloader) modelid: 0P6B10000
(bootloader) cidnum: 11111111
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: off
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
(bootloader) commitno-bootloader: df77f8b7
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0

Trnn

Cevabınız onda
C:\Android>fastboot getvar all
< waiting for any device >
(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 3.19.0.0000
(bootloader) version-baseband: 1.21.21331147A1.19_2G
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main: 3.28.401.6
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-OFF
(bootloader) serialno: HT43TWM03474
(bootloader) imei:
(bootloader) imei2: Not Support
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: m8_ul
(bootloader) platform: hTCBmsm8974
(bootloader) modelid: 0P6B10000
(bootloader) cidnum: 11111111
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: off
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
(bootloader) commitno-bootloader: df77f8b7
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
Linkteki ruu dosyasını indirip sd karta atın ve dosya adını 0P6BIMG olarak değiştirin ve cihazı bootloader moda alın. Cihaz sd karta attığınız ruu dosyasını otomatikman görecek ve yükleme için sizden onay isteyecektir. Onaylayarak kurulumu yapın.

Linkteki ruu dosyasını indirip sd karta atın ve dosya adını 0P6BIMG olarak değiştirin ve cihazı bootloader moda alın. Cihaz sd karta attığınız ruu dosyasını otomatikman görecek ve yükleme için sizden onay isteyecektir. Onaylayarak kurulumu yapın.

Üstadım, link'i tıkladım fakat iniş süresi epeyce.
Bu gün bu adresten 3 dosya indirdim fakat kontrol ettim bu dosya değildi, inşallah bu işe yarar. Minnettarım ilgilendiğin için