• AndroNetwork'da çerezler (cookies) kullanılmaktadır ve forumlarımızı kullanımınızda bu şartları kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi edinin.
  • Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Yardım HTC One m8 - Orjinal Rom'a dönme ve Root kaldırma

BASKANCIHAN

Cihan Uluçay
AN Sever ♥
AN Yardımcı Yönetici
ROM Test Kullanıcısı
kardeş cihaz s-off ise 1.54.401.5 yazılımını fastboottan flaşlayacaksın sonra bootloaderdan faktory reset yapıp twrp 2.7.0.2 versiyonu yükleyeceksin nandroid backup dosyasını indirip kendi cihazının seri numarasıyla eşleştirip recoveryden wipe cache data system faktory reset yaptıktan sonra restore kısmından backup ı geri yükleyip tekrar fastboot Komutlarıyla 1.54.401.5 yazılımı yükleyip bootloaderdan faktory reset yaptıktan sonra ota güncellemesini alacaksın 1.54.401.10 işlem tamamlanmış olacak...

BASKANCIHAN

Cihan Uluçay
AN Sever ♥
AN Yardımcı Yönetici
ROM Test Kullanıcısı
nandroid backup ı yüklediğinde işlem bittiğinde süper su install olsun mu diye bir soru çıkacak do not install seçeceksin böylece root da kalkmış olacak...

hocam valla süper yardımcı oluyorsun. biliyorum bunları defalarca yazmak yormaya başlayınca kısa kısa yazmak zorunda kalıyorsun haliyle de ben yeni katıldım aranıza ve işe nerden başlamak gerektiğini de bilemedim bir sürü kavram var. yazarken de onu at onu flashla falan diyorsun ama adım adım ekran ekran neyi nereye atmak gerekiyor bu kavramlar nedir bunların hepsini öğrenmek istersem nereden başlamam gerekiyor link verebilir misin? ben aslında sadece cihazı rootlamak ve gerektiğinde s-onn yapıp rootu kaldırmak istiyorum garanti sorun olmasın diye. stock rom şu aşamada benim gayet hoşuma gitti. samsung kullanırken custom romlardan bıkmaya başlamıştım çünkü bir süre sonra stabilliği bozulmaya teklemeye kasılmaya vs. başlıyordu.
htc destek verdiği sürece stock kullanabilirim. ilk etapta adım adım güvenli bir şekilde s-off ve root ardından da s-onn ve unroot nasıl yapılır bir cahilin öğreneceği biçimde nereden öğrenebilirim yazarsanız şu mübarek ayda duacınız olurum(gerçekten)

kardeş cihaz s-off ise 1.54.401.5 yazılımını fastboottan flaşlayacaksın sonra bootloaderdan faktory reset yapıp twrp 2.7.0.2 versiyonu yükleyeceksin nandroid backup dosyasını indirip kendi cihazının seri numarasıyla eşleştirip recoveryden wipe cache data system faktory reset yaptıktan sonra restore kısmından backup ı geri yükleyip tekrar fastboot Komutlarıyla 1.54.401.5 yazılımı yükleyip bootloaderdan faktory reset yaptıktan sonra ota güncellemesini alacaksın 1.54.401.10 işlem tamamlanmış olacak...

Yahu arkadaşlar Allah rızası için biriniz yardım edin artık, günlerdir bununla uğraşıyorum. Yukarıda arkadaş s-off ise bu yöntemleri uygula demiş, güzel bir anlatım yapmış sağ olsun ama benim telefonum s-on! Telefon s-on ise nasıl bir yol izlemem gerek?

kanpark

Yeni kayıt oldu
benin m8 telefonum rootlu rootu kaldırıp guncelleme almak istiyorum şimdi bu root kaldırma işleminde gereken programlar neler ve resimli bir şekilde bir abimiz hazırlasa çok makbule geçecek

BASKANCIHAN

Cihan Uluçay
AN Sever ♥
AN Yardımcı Yönetici
ROM Test Kullanıcısı
Yahu arkadaşlar Allah rızası için biriniz yardım edin artık, günlerdir bununla uğraşıyorum. Yukarıda arkadaş s-off ise bu yöntemleri uygula demiş, güzel bir anlatım yapmış sağ olsun ama benim telefonum s-on! Telefon s-on ise nasıl bir yol izlemem gerek?
kardeş S-ON OLAN TELEFONA BİRŞEY YAPILMAZ TELEFON ELİMİZDE KALIR TABİKİ YARDIMCI OLURUZ AMA SENİN ÖNCELİKLE TELEFONU S-OFF YAPMAN LAZIM...

takma kafana bu kadar alt tarafı BİR TELEFON SENDEN ÖNEMLİ DEĞİL YA...

S-OFF İÇİN YA SUNSHİNE YÖNTEMİNİ DENEYECEKSİN YA DA JAVA CARD İLE BİR TEKNİK SERVİSTE YAPTIRACAKSIN...BAŞKA ÇAREN YOK!!!

BASKANCIHAN

Cihan Uluçay
AN Sever ♥
AN Yardımcı Yönetici
ROM Test Kullanıcısı
benin m8 telefonum rootlu rootu kaldırıp guncelleme almak istiyorum şimdi bu root kaldırma işleminde gereken programlar neler ve resimli bir şekilde bir abimiz hazırlasa çok makbule geçecek
rootu kaldıramassın kardeş telefonun bootloader ında TAMPERED SİYAH YAZI VARDIR BU DA OYNANMIŞ ANLAMINA GELİR....bu yazıyı yok etmek için mutlaka S-OFF olman gerekir....

herkese selamun aleyküm ,

Ben iphone kullanıcısıydım .
Ancak yeni htc one m8 aldım. Kardeşim de telefonu rootlamış ve venom room atmış.
ben bunların hiç birinden anlamıyorum.ama öğrenmek istiyorum root atmak tam olarak nedir ve rom yüklemek nedir ?
kısaca internetten okudum ama tam anlamadım sanırım.

root atma : telefonu kırma
rom yükleme ; işletim sistemi yüklemek gibi mi ?

1-Şuanda telefon orjinal rom kullanıyor yoksa venom mu ? bunu nasıl anlarım . eğer venom kullanıyorsa kaldırmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim?
2-Venom Hub ,Venom tweaks , Adaway,titanium backup , superuser gibi ikonlar var telefonun ekranında bunlar tam olarak ne işe yarıyor .
3-telefonun orjinal haline dönmek istesem herhalgi bir şeye ihtiyacım var mı ? yedekleme gibi ?